Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

nisam ja ni video tvoj komentar dok sam ovo kucao

 

ali i ne generalisem(u punom smislu), pisem o ljudima koji to rade i na ovoj temi, ali i ranije na forumu

mrzi me sad redom da citiram, a i nije to poenta

Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

a sto se tice pajda i milana mladenovica

 

e, potpuno je bezveze uvučen pokojni milan u ovu priču, molio bih da ga zaobiđemo, zaista.

Link to comment
Just now, SDSG said:

Pa i nije al kad neko postavi stvar toliko banalno tipa Sinan je folker narkoman i alkos, dok sa druge strane MM svira gitaru i ono veliki je pesnik i mnogo je kul isto kao i Lemi.

 

Dakle jedno RIP Sinanu je forumske rolere i urbane likove toliko pogodilo da im je ovaj topic postao bastion rokenrola u Srbij.

pa ok da

 

samo sto sam ja siguran da se moze zaista voleti i rnr i sinan

msm, nemamo 12 godina pa da je od zivotne vaznosti da se uniformisemo :) i prigrlimo samo jedno, a po drugom da se poseremo

kao sto je sasvim ok i ne voleti sinanovu muziku

ali naci se uvredjen jer je neko drugi voleo tu muziku i coveku ukazao postovanje, pa nemam adekvatan komentar

Link to comment
3 minutes ago, aram said:

 

e, potpuno je bezveze uvučen pokojni milan u ovu priču, molio bih da ga zaobiđemo, zaista.

slazem se

samo sto je i pokjni sinan bzvz uvucen u ovu pricu :)

 

Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

ovde se radi o tome da je na podforumu muzika, na temi za iskazivanje postovanja preminulim muzicarima, nekoliko ljudi uradilo bas to, a onda se kiric nasao uvredjenim :D 

pa jos nasao za shodno da pdovuce da ko ima potrebu da iskaze postovanje mrtvom sinanu, tom sigurno nista ne znaci, izmedju ostalog i disciplina kicme :D

 

nisam se nasao uvredjenim, samo sam se zapitao ima li smisla objaviti ovde vest da je umro lik koji je, pored milion drugih bendova, svirao i sa Disciplinom Kicme. nema veze da li je muzika urbana ili narodna. Djuka je svirao i narodnu muziku - 2008 sam ga gledao na zemunskom keju kako bas to radi. Sinan nikad nije bio narodna muzika. 

Link to comment

Oko kog pokojnika je, relativno skoro, bila slicna rasprava?

 

Ovo sto pise pbg i sto trpa Sinana u isti kos sa narodnom muzikom/muzicarima, nema veze sa zivotom. Valjda su se neki drugovi clanovi (ukljucujuci i mene) i uzjogunili zbog ove RIP Sinan histerije diljem neta.

 

Malopre se setih ko je napisao tekst u NINu pre 10tak godina, a vezano za cert na Tasu. Niko drugi do ona ljiga od Zorana Cirjakovica.

Link to comment

A meni i dalje nije jasno zato je jedno RIP u vasim ocima od Sinana napravilo legendu. 

 

Neko je osetio potrebu da stavi RIP Sinane covek je bio muzicar bavio se muzikom koju vecina slusa samo pijana, a i u ono vreme ona petorka sinan sema dragana mile i kemal su bili simbol onog "srecnog vremena". 

 

A i to je namenska muzika kad te ostavi riba pa bi da se napijes nekome je lepse da to uradi uz Sinana, a neko ce da srola pljugicu i pusti Hendriksa. 

 

Bespotrebno brojanje km od strogog centra do periferije. 

Link to comment

koju muziku slušam auu koji sam dasa

ovo su reakcije nedoraslih jadnika koje izbegavam u životu

samo čekaju nečiji jebeni post da lupe nekom etiketu da je ovakav ili onakav..

ili topik kao sveto mesto a javni forum

pa sablažnjavanje na sve što bi moglo da pokvari željenu sliku o sebi na internetu

a da ne pričam kakve su reakcije ovog iz australije koji se ponaša kao histerična dosadna ženturina..

 

 

Link to comment
5 minutes ago, SDSG said:

A meni i dalje nije jasno zato je jedno RIP u vasim ocima od Sinana napravilo legendu. 

 

Neko je osetio potrebu da stavi RIP Sinane covek je bio muzicar bavio se muzikom koju vecina slusa samo pijana, a i u ono vreme ona petorka sinan sema dragana mile i kemal su bili simbol onog "srecnog vremena". 

 

A i to je namenska muzika kad te ostavi riba pa bi da se napijes nekome je lepse da to uradi uz Sinana, a neko ce da srola pljugicu i pusti Hendriksa. 

 

Bespotrebno brojanje km od strogog centra do periferije. 

 

Tebi je jedini argument znak jednakosti izmedju Sinana i rnr.

Link to comment
12 minutes ago, čekmeže said:

@pbg

 

baš umeš puno da napišeš a malo da kažeš, čudo jedno.

evo suze ridam sto ti nis razumeo sta sam napisao

kakav je tvoj stav po ovom pitanju?

 

cenis li da oni koji ripuju sinana nisu dostojni ovog svetog topika i zasigurno im nije stalo do nekih tamo koji su svirali izmedju ostalog i u disciplini kicme?

 

 

 

 

a praaaava narodna muzika je naravno samo ona uz koju 1 urbani roker oseti potrebu da rasiri ruke i pusti glas junacki, mortus pijan

preporucljvo da je snimljeno pre 50+ godina, onda nema bojazni da se oklizne i upadne u govna raznih sinana

Link to comment
4 minutes ago, maheem said:

Brate, povuci rec za Roksi.
Vreme je da se ovaj topik obrise i zabrani otvaranje istog

 

ma pusti brava.

:*

 

1 minute ago, Majo said:

-1

Roksi je najgora :fantom:

 

opet ovaj vrag lobira. majo, na kraju ce ti se zelja i obistiniti. nisi daleko.

Link to comment

Ja sam eto prvi udario rip, jer sam čovjeka poznavao, pa mi ga žao, iskreno mi ga žao, to je jedna napaćena duša, a među muzičarima koje sam upoznao, a upoznao sam ih brdo, jedan od najboljih i najprirodnijih ljudi, najneisfuranijih. 

Inače, sa etnomuzikološke tačke gledišta, možda i veći rip zaslužuje Ilija Begić, čovjek umro na dan kad i Sinan, da imamo etnomuzikologiju kao nauku (a sve manje je imamo, doduše, ovaj tip je bio regionalna pojava ali je se ta vrsta muzike nalazila i u hrvatskom i u srpskom a donekle i u muslimanskom korpusu u BiH), to stvaralaštvo bi bilo izučavano i organizovane ozbiljne muzičke tribine i seminari, jer je to ono što je autentično narodno na ovim prostorima, nije to ni rok ni klasika ni džez a donekle ni Južni Vetar. To je ono što je naše, jebga, takvo je kakvo je. Zato, počivaj u miru Ilija. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...