Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

  • 11 months later...
  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Doduše, ako se vratimo nekih pola decenije unazad, biće nam možda neobično koliko je ljudi sasvim suprotnog političkog profila od ovih koji iznova vode zemlju bilo spremno da na „majke mi“ poveruje da su ovo sada neki drugi ljudi, kojima treba dati novu šansu, jer „gore ionako ne može“. Kad ono – može; daleko gore. Tačnije, manje-više isto kao i za njihove prve vlasti, samo stilski do neke mere drugačije prepakovano (a čak i to sve manje).

 

 

nenadjebivi Teofil 

Link to comment
  • 11 months later...

http://www.kolumneinfo.com/2018/09/teofil-pancic-autobus-iz-niotkuda-u.html

 

Teofil o Autobuskoj, zeleznicnkoj, nama uopsteno

 

Quote

Grad Beograd snom mrtvijem spava, sve s njegovim tzv. nezavisnim medijima, tkz. opozicijom, nav. građanskim aktivistima, so called slobodnim građanima i ostalim oblicima neživota koji se predstavljaju kao oblici života s takvim manjkom energije i uverenja da im ni ogledalo više ne šalje poželjnu povratnu informaciju, nego tek posmrtnu masku. Kako dunuti u to ogledalo, kako udahnuti život u samosahranjeno pokojništvo od milion i kusur ljudi? Ne znam, jedino možda da uvezemo demonstrante iz Rumunije, tamo ih imaju toliko da ih je većina tehnološki višak, tj. da su u dijaspori?!

 

Edited by Caligula
Link to comment
Just now, Majo said:

odlican, musmule i dzenarike gde je sad Zemun. mmm.

 

ovde moze da uspe samo krumpir ili kukuruz ko u interstelaru

 

inace realan scenario, samo ako druzina izracuna na digitronu da im se isplati

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

ovde moze da uspe samo krumpir ili kukuruz ko u interstelaru

 

inace realan scenario, samo ako druzina izracuna na digitronu da im se isplati

Mene vec nervira to sto skoro nista ne moze da me iznenadi.

Od sad vas zovem Musmularcima.

Link to comment
  • 1 month later...

Da se Pančić držao njegove niše - Nuspojava, supkulturnih fenomena i književne kritike, gde je (retlativno) dobro plivao, to bi mu verovatno najbolje bilo.

Ovako, s ovim njegovim sve češćim preambicioznim izletima tamo gde mu očigledno fali intelektualne širine, a bojim se i obrazovanja, sve više se ogoljava u ono što po svoj prilici u suštini i jeste - kultur-fašista i provinicijski mislilac, koji bi bio predmet podsmeha u globalnim progresivnim intelektualnim krugovima, pod uslovom da im te njegove baljezgaije dođu pod ruku.

A kako i ne bi kad su u tom njegovom imaginarijumu onoliki pacifistički i antimilitaristički pokreti nekakva grupica dokoninih levičarskih hipstera, a NATO organizacija u kojoj su sve demokratske zemlje. Ne pominje ih poimence, ali pretpostavljam da je u njegovoj činjeničnoj i svakoj drugoj bezgrešnosti mislio na demokratsku Erdoganovu Tursku ili Milovu Crnu Goru. Uz nekoliko nebitnih kritičica, tek da ispadne da je svestan da ni u kapitalizmu i NATO nije baš sve idealno, za njega je to su bez ikakvih dilema jedini putevi kojim bi trebalo da hodimo.

Palanački  i stereotipni pogled na svet i globalne tokove i trendove možda nije smetnja za više ili uspeli mini-esej u Nuspojama podstaknut nekim prizorom tokom vožnje gradskim autobusom, koji Pančić zatim uklapa u "širu sliku". Alo to je njegov krajnji intelektualni domet. Palanački, afkors. 

 

Edited by Durruti
Link to comment
  • 1 month later...

Jel' ispratio neko Teofilovo prepucavanje sa Ajom Jung u kolumni "Vremena"? Ja sam to sve malo unatraške čitala (budući da na nekoliko meseci odem do arhive i sačuvam tekstove u Pocket pa čitam kada stignem, bez nekog reda) pa nisam sigurna kako je to zapravo počelo.

Link to comment
28 minutes ago, I*m with the pilots said:

Jel' ispratio neko Teofilovo prepucavanje sa Ajom Jung u kolumni "Vremena"? Ja sam to sve malo unatraške čitala (budući da na nekoliko meseci odem do arhive i sačuvam tekstove u Pocket pa čitam kada stignem, bez nekog reda) pa nisam sigurna kako je to zapravo počelo.

mislim da je prvi počeo teofil u tekstu, čarape aje jung :lol: kad je dobila pare za festival igre od novog sada.

a onda je vreme objavilo u sledećem broju njeno nesuvislo izdrkavanje kao odgovor na njegovo pisanje i onda se to proteglo u još par brojeva... ne znam zašto uopšte objave tako nešto. doduše, meni nije jasno ni zašto objavljuju reportaže o učešću nenada popovića na dujingbiznis konferencijama...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Nenadjebivi Teofil

 

 

Quote

U međuvremenu, gledali smo i slušali u gotovo dvadesetčetvoročasovnom prenosu na nekoliko frekvencija, reality show ili automatski tekst nepovezanog monologa jednog čoveka, koji je svakog dana imao da nam kaže toliko toga o svemu između neba i zemlje, jer sve zna i u sve se razume, svugde je nadležan i o svemu je vlastan. Iako univerzalno neostvaren, više projektovan nego izveden, a i to ofrlje i nahero, uvek je bio spreman da nas poduči o tome kako bi trebalo da živimo, šta da radimo i mislimo.

A opet, kad pogledaš, zašto i da nam ne radi to što nam radi? Zna i on nas kao zlu paru, zna koliko smo nizašta i koliko zaslužujemo njegov hladnjikavi prezir. Među nama budi rečeno, to je jedino u čemu nije bio sasvim u krivu, jer mu već šest godina aktivno i pasivno dokazujemo da i nismo zaslužili bolji tretman. Ako nekad i pomisli da bi mogao da privremeno prestane da nas šamara, mi mu brže-bolje podnesemo i desni obraz na overu, mada nam levi još uveliko bridi. Tako da je on samo polovina naših problema – druga polovina smo mi sami.

 

Link to comment
On 30.10.2018. at 11:39, Durruti said:

Da se Pančić držao njegove niše - Nuspojava, supkulturnih fenomena i književne kritike, gde je (retlativno) dobro plivao, to bi mu verovatno najbolje bilo.

Ovako, s ovim njegovim sve češćim preambicioznim izletima tamo gde mu očigledno fali intelektualne širine, a bojim se i obrazovanja, sve više se ogoljava u ono što po svoj prilici u suštini i jeste - kultur-fašista i provinicijski mislilac, koji bi bio predmet podsmeha u globalnim progresivnim intelektualnim krugovima, pod uslovom da im te njegove baljezgaije dođu pod ruku.

A kako i ne bi kad su u tom njegovom imaginarijumu onoliki pacifistički i antimilitaristički pokreti nekakva grupica dokoninih levičarskih hipstera, a NATO organizacija u kojoj su sve demokratske zemlje. Ne pominje ih poimence, ali pretpostavljam da je u njegovoj činjeničnoj i svakoj drugoj bezgrešnosti mislio na demokratsku Erdoganovu Tursku ili Milovu Crnu Goru. Uz nekoliko nebitnih kritičica, tek da ispadne da je svestan da ni u kapitalizmu i NATO nije baš sve idealno, za njega je to su bez ikakvih dilema jedini putevi kojim bi trebalo da hodimo.

Palanački  i stereotipni pogled na svet i globalne tokove i trendove možda nije smetnja za više ili uspeli mini-esej u Nuspojama podstaknut nekim prizorom tokom vožnje gradskim autobusom, koji Pančić zatim uklapa u "širu sliku". Alo to je njegov krajnji intelektualni domet. Palanački, afkors. 

 

Apsolutno, nema kapacitet za pola stvari kojih se uhvati ... ali ocigledno ima publiku koju impresionira i  poneko mlacenje po niskim vockama  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...