Jump to content
IGNORED

Kopenhagen


Katikon

Recommended Posts

2 hours ago, maheem said:

A pitaš za grad? Nisam bio, daj neki hint, šta je zanimljivo tamo za jednodnevni izlet?

Nestade mi post, 

Roskilde u muzej vikinških brodova zanimljiva priča oko potapanja radi blokiranja ulaza u zaliv, katedrala, nema mnogo toga ali meni bio ispunjen dan, sećam se da je bila priča da će povodom festivala neki muzej da se otvori...

Sećam se i da je bila priča kako je Roskilde grad miran muzej, a onda dođu dani festivala ...

Link to comment
7 hours ago, Katikon said:

Bolesno skupa, taj deo je da ti se bas smuci

kako je sve ralativno :D moji prijatelji koji zive u u kristiansendu idu trajektom u dansku da pazare potrebstine za kucu. kazu, mnoooogo jeftinije nego u norveskoj :-) 

a inace ovaj danski pomorski muzej je savrsenog enterijera i opreme... a i okolina izgleda divno...

Link to comment

Nisam ni obracao paznju na taj pomorski muzej, sad kad sam video ove fotke moracu razmisliti kako i njega da uguram u raspored :D Odoh za Stockholm 19og pa vozom do cph 23eg. Razmisljao sam i Norvesku da ubacim ali ona ce ipak ostati za drugi put i to samo Norveska. Jel neko mozda imao prilike da koristi ovaj VIP roaming internet u Danskoj?

Link to comment
  • 5 years later...

Bukovana karta, odlučio sam sebe da počastim putovanjem u poslednju skandinavsku zemlju u kojoj nisam bio, pošto odslužim vojni dug državi od 10 dana, a i kako propustiti povratnu za 4400 dinara mada uveli su neki administration fee slepci, po 900 din u jednom pravcu, mislim na wizz air.

 

Bacite koju preporuku, a i ako neko ima ili zna ko ima neko prenoćište pouzdano i ne puno skupo (da ne kažem, kah kah jeftino), pucajte. 

 

Svakako ću se pozabaviti tematikom na vreme, krećemo 16.11.

 

Edit: iščitao sam i temu, ima super preporuka. 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Mil@n said:

Bukovana karta, odlučio sam sebe da počastim putovanjem u poslednju skandinavsku zemlju u kojoj nisam bio, pošto odslužim vojni dug državi od 10 dana, a i kako propustiti povratnu za 4400 dinara mada uveli su neki administration fee slepci, po 900 din u jednom pravcu, mislim na wizz air.

 

Bacite koju preporuku, a i ako neko ima ili zna ko ima neko prenoćište pouzdano i ne puno skupo (da ne kažem, kah kah jeftino), pucajte. 

 

Svakako ću se pozabaviti tematikom na vreme, krećemo 16.11.

 

Edit: iščitao sam i temu, ima super preporuka. 

Samo vidi kad su besplatni ulazi u muzeje.

Moja preporuka je Gliptoteka, fenomenalan, Dega, Roden,... 

I nemoj da menjas pare u centru kopenhagena (uzasan kurs i provizija), to kraljica drpa turiste 

 

 

Edited by Sandradjer
  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, Mil@n said:

Bukovana karta, odlučio sam sebe da počastim putovanjem u poslednju skandinavsku zemlju u kojoj nisam bio, pošto odslužim vojni dug državi od 10 dana, a i kako propustiti povratnu za 4400 dinara mada uveli su neki administration fee slepci, po 900 din u jednom pravcu, mislim na wizz air.

 

Bacite koju preporuku, a i ako neko ima ili zna ko ima neko prenoćište pouzdano i ne puno skupo (da ne kažem, kah kah jeftino), pucajte. 

 

Svakako ću se pozabaviti tematikom na vreme, krećemo 16.11.

 

Edit: iščitao sam i temu, ima super preporuka. 

 

nema tamo nista jeftino

Link to comment

Meni je to najjeftinije putovanje ikada. Znala sam da je sve skupo. Hotel kod zeleznicke, jeste bilo okolo puno sumnjivih likova, ali sve kulturiska. 

Muzeje sve obisla kad je bio dan besplatan. Hrana mek na akciji. Platih neki espreso 5 evra, a nista nije valjao. Pocastih se u kristijaniji (to je bilo povoljno). 

Videla Malmo i Oresund. Karta wizz neka sica. Nikad manje para nisam potrosila negde :D. Odlican grad 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Cph je fantazija, medju top 5 gradova. Danci su ludi za kafom i furaju dobru kafu svuda, ko Italijani. Novembar bas i nije idealan za Cph, s obzirom na vetar, no posle vojske mozes zubima na kitove.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Tako sam i ja dozivela grad. Super je Kopenhagen. Kako citam super si se proveo. Period godine nije bas najbolji za obilazak ali vidim nije smetalo.

Jesi li video skupocu, to kraljica oporezuje a palaca joj vrlo skromna. U tome su eksperti :D

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...