Jump to content
IGNORED

Deciji YU filmovi


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Tek sad kapiram da ne znam da je snimljen bilo kakav dečiji film u proteklih jedno 30 godina.

Jel zna neko bolje? Jel bilo toga od kad nismo sfrj?

 

(Ovaj što pomenuh gore nije dečiji prvenstveno, već ekološki)

Link to comment

A ja ne znam skoro ništa od ovog što je spominjano. Sećam se Smogovaca maglovito, kao da su bili neki SF i one sarajevske emisije sa Zijahom i Vajtom.

Sad mi je kao drago što ispada da ni tad nisam mnogo gledao teveliziju ali mi se čini da sam ipak mnogo propustio. :dry:

Link to comment
22 minutes ago, Tihajeza said:

Tek sad kapiram da ne znam da je snimljen bilo kakav dečiji film u proteklih jedno 30 godina.

Jel zna neko bolje? Jel bilo toga od kad nismo sfrj?

 

(Ovaj što pomenuh gore nije dečiji prvenstveno, već ekološki)

https://www.imdb.com/title/tt1215513/

 

e

agi i ema

nisam mogao da se setim naziva, znam da ima ema. tnx colonelo

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
32 minutes ago, colonelo said:

U Srbiji su posle 2000-te snimljeni npr. ovi:

Agi i Ema

Princ od papira

Peti leptir

ali nijedan od njih nije postao naročito popularan, ni među odraslima ni među djecom.

 

 

 

zanimljivo kako su neki nasi filmovi, kojima je cilj da bukvalno SOKIRAJU publiku, postali vrlo brzo trazeni, stvarno ne mogu da upotrebim "popularni" ovdi... cak i u svetu...... dok ovi za decu prolaze skoro nezapazeno.... nisam nista gledala od navedenog, ali sudechi po malo guglanju rekla bih da su vredni paznje

 

i neam nista protiv bilo cijeg ukusa i ideja, prosto nije fer... 

Link to comment
  • 3 weeks later...

ja imam neven, kompletnu seriju, i s vremena na vreme pogledam poneku epizodu. i meni je savrsen. cini mi se da drzi korak s vremenom, da ne zastareva. ali to sam ja. kad sam pokusao to da valjam kumicima koji su rodjeni i odrastaju ovde u uk, nisu bili odusevljeni. izdrzali su junacki par epizoda uz zdusno navijanje i grohotan smeh nas matorih ali nisu se primili.

 

cini mi se da su se od materijala na nasem jeziku najvise primili na savremene crtane s nasom sinhronizacijom - sundjer bob, masa i medved, dusko dugousko, patak daca, brzi gonzales itd. to im je bilo poznato (a ono sto nije je dovoljno kratko i dinamicno) i nisu se nesto bunili sto je jezik razlicit. mada ima i toga da siroti nisu znali da imaju izbor. 

 

sto se tice nasih decjih filmova, nema tu bog zna sta. osim vec navedenih, pada mi na pamet decak i violina, to je film  koji je ostavio jak utisak na moju generaciju. prica je univerzalna tako da bi mozda mogla raditi i danas. samo je pitanje da li je film uopste dostupan danasnjoj publici. e, da, i ratni film sasha je bio jedan od onih koji su svi klinci koje znam obozavali. 

Link to comment
39 minutes ago, adam said:

sto se tice nasih decjih filmova, nema tu bog zna sta. osim vec navedenih, pada mi na pamet decak i violina, to je film  koji je ostavio jak utisak na moju generaciju. prica je univerzalna tako da bi mozda mogla raditi i danas. samo je pitanje da li je film uopste dostupan danasnjoj publici.

 

ima ovde neki kanal koji vrti samo domaće filmove i često se prikazuje i dečak i violina

 

tripo

 

 

 

 

edit: neven je izvanredan i sa ove distance

Edited by Ras
Link to comment
On 16.6.2018. at 15:41, ToniAdams said:

neven je jebeni montipajton za decu. najbolje nesto decje snimljeno kod nas.

 

Ima li to negde da se nabavi? :) Ja sam emisiju Neven otkrila tek negde pred polazak na faks - dakle matora - i odusevila sam se, odmah pomislih isto.

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Kad budes imao nesto slobodnog vremena, mozes da ripujes te diskove sto imas i okacis negde online :P

 

to mi je prvo palo na pamet. zatim sam shvatio da nemam bas puno vremena u sledecih par meseci pa ne bih da govorim napamet i da me ljudi cekaju. naravno, kad stignem uradicu pa cu podeliti. neven treba da se gleda.

 

edit - a i gomilu toga odlazem jer moram menjati racunar uskoro pa me to dodatno zajebava. 

Edited by adam
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...