Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2018/2019


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

Loši fudbalski tereni jedan su od značajnijih problema fudbalske Superlige, koji se vidi u svakom kolu, širom Srbije.

Prema rečima predsednika Zajednice klubova Superlige, Dragomira Lazovića, sledeće sezone će situacija biti drastično bolja, a donaciju za poboljšanje uslova obezbedila je UEFA.

"FSS će već ovih dana odobriti sredstava za renoviranje 10 terena i sigurno je da će svaki superligaš imati vrhunske uslove za odigravanje utakmica u sledećoj sezoni", 

Link to comment

Na ovaj način je još jednom potvrđen sav besmisao priča kako je Radnički bio favorizovan u Kupu Srbije i kako mu je trofej dodeljen još u oktobru, odlukom da se finale igra u Nišu. Nadali smo se finalu, dali smo sve od sebe na terenu, ali ove godine nismo uspeli i idemo dalje. Radnički je Partizanu sportski čestitao na pobedi u polufinalu i bio spreman da uloži sav mehanizam kluba u ogranizaciju finala koje on neće igrati, ali mu čak ni to nije dozvoljeno u okruženju u kojem su trofeji izgleda rezervisani samo za dva tima.


 

Spoiler


IVICA TONČEV: SRAMNA ODLUKA DA SE FINALE PRESELI U BEOGRAD

670

Odlukom Takmičarske komisije Fudbalskog saveza Srbije domaćinstvo finala Kupa Srbije premešteno je iz Niša u Beograd.

Niš je ogranizaciju meča za trofej u Kupu Srbije dobio još jesenas, ali je ta odluka danas promenjena, pa će se Crvena zvezda i Partizan 23. maja umesto na stadionu “Čair” sastati na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu.

Bez obzira na to što se nije plasirao u finale, koje je žarko želeo da igra pred svojom publikom. Fudbalski klub Radnički smatra da je drastično oštećen ovom odlukom FSS-a, a veliku štetu trpeće i sportska javnost Niša, kao i ljubitelji fudbala iz ovog grada i okoline, koji bi sigurno ispunili stadion do poslednjeg mesta. Grad Niš godinama unazad veoma uspešno ogranizuje finalni turnir Kupa Radivoja Koraća u košarci, u kojem se najčešće za titulu bore upravo Partizan i Crvena Zvezda, tako da priča o bezbednosnom riziku jednostavno nema utemeljenje.

Radnički je prethodnih meseci uložio dosta sredstava u pripremu stadiona “Čair” za finale Kupa Srbije, pa će zbog ovog poteza biti prinuđen da traži novčanu naknadu od Fudbalskog saveza Srbije. Takođe, Radnički će biti uskraćen i za 10 procenata zarade od prodatih ulaznica za finalni meč, što je ozbiljan udarac za klupsku kasu ekipe kojoj je svaki dinar i više nego potreban u pripremama za novi nastup u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Niš je decenijama unazad omiljena baza za mnoge reprezentativne selekcije naše zemlje, svaka utakmica visokog rizika u ovom gradu je besprekorno ogranizovana, a ovim potezom je po ko zna koji put omalovažen od onih koji misle da je Beograd centar sveta i da niko van njega u ovoj državi ne zaslužuje ništa.

Prvi čovek Radničkog Ivica Tončev veoma je nezadovljan posle ove odluke:

-Na šta sada sve ovo liči. Radnički ne igra finale Kupa, nego igraju Partizan i Zvezda, i hajde sada da poništimo ranije donetu odluku. Zašto, pitam, zašto. Zar pristalice fudbalskog sporta i ljubitelji fudbala, zar navijači ova da naša do sada najuspešnija srpska kluba na jugu i jugoistoku Srbije, nemaju pravo da vide „crveno-bele“ i „crno-bele“ u direktnom duelu na Čairu!?! Da li, kako ih zovu “večiti rivali”  moraju da igraju samo u Beogradu. Ovo je najblaže rečeno sramota onih koji su doneli ovu najnoviju odluku koja je štetna i po fudbal i sve drugo- rekao je Tončev.

Izneo je prvi čovek kluba sa Čaira potom nezadovoljstvo i optužbe i zbog štete koju grad Niša i njegova privreda, ali i sam Radnički pretrpeti:

-Nama, kao klubu organizatoru finala po propisima pripalo bi deset odsto od sume od prodatih ulaznica. Znači, ako bi na finalu bilo 10.000 gledalaca sa ulaznicama plaćenih prosečno po 500 dinara, prihod bi bio pet miliona dinara, što nedvosmisleno znači da automatski Radnički ostaje bez milion dinara!?! Ko će to nama da nadoknadi, ko će da podmiri naše dosadašnje troškove u pripremi finalne utakmice po mnogo osnova? Pitam i ko će da obešteti hotelijere, vlasnike ugostiteljskih i sličnih objekata koji su odavno planirali veliki broj gostiju na dan pre i na dan odigravanja finalne utakmice? Ko će da nadoknadi utrošeno vreme i definitnvo veliku štetu zbog angažovanja od našeg kluba nekoliko desetina ljudi, koji su uveliko radili na organizovanju svih sitnica i stvari za četvrtak 23. maj i za finale Kupa -  pita se Ivica Tončev?

Na ovaj način je još jednom potvrđen sav besmisao priča kako je Radnički bio favorizovan u Kupu Srbije i kako mu je trofej dodeljen još u oktobru, odlukom da se finale igra u Nišu. Nadali smo se finalu, dali smo sve od sebe na terenu, ali ove godine nismo uspeli i idemo dalje. Radnički je Partizanu sportski čestitao na pobedi u polufinalu i bio spreman da uloži sav mehanizam kluba u ogranizaciju finala koje on neće igrati, ali mu čak ni to nije dozvoljeno u okruženju u kojem su trofeji izgleda rezervisani samo za dva tima.

https://srbijasport.net/n/52209/ivica-toncev-sramna-odluka-da-se-finale-preseli-u-beograd

 

 

Link to comment

tek toncev je cirkus, kuka za 10% cca 8k eura, a samo renoviranje stadiona nakon derbija tamo, bi ga kostalo 15k.. sad jedino ako nije isao na to da mu se odradi renoviranje, ne ulazim u problematiku slucaju, dal su mahom stare stolice.. :fantom:

Link to comment

Crnomarković najverovatnije prelazi u Partizan (proverena info). Mislim da je on već dogovorio lične uslove, a valjda su i naši dogovorili neko pristojno obeštećenje.

 

Ode nam štoperski tandem u blizance.

Link to comment
Crnomarković najverovatnije prelazi u Partizan (proverena info). Mislim da je on već dogovorio lične uslove, a valjda su i naši dogovorili neko pristojno obeštećenje.
 
Ode nam štoperski tandem u blizance.
Uspeli smo u životu

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Covekizstruke said:

Crnomarković najverovatnije prelazi u Partizan (proverena info). Mislim da je on već dogovorio lične uslove, a valjda su i naši dogovorili neko pristojno obeštećenje.

 

Ode nam štoperski tandem u blizance.

Neistina. 

Link to comment

Ja sam dao tekst juce da ide Crnomarkovic.  Na čemu baziraš da je neistina? Ne može bez argumenata da ljude nazivaš lažovima. Čovek iz struke napiše da fudbaler ide, a ti dođeš i kažeš NEISTINA i to je to.  Mislim da u duhu razvoja neke diskusije ne može čim neko nešto napiše da ga b ukvalno nazoveš lažovom bez argumenata koji će da potvrde da e netačno to što kaže. UZ SVO DUŽNO POŠTOVANJE 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Edited by ackonish
Link to comment
2 hours ago, martick said:

Dosta igraca je otici...to je neminovnost!

Kad bih poceli da vracamo svoju decu! 

Jel moze neko da prevede ovo?

Link to comment
20 hours ago, ackonish said:

Ja sam dao tekst juce da ide Crnomarkovic.  Na čemu baziraš da je neistina? Ne može bez argumenata da ljude nazivaš lažovima. Čovek iz struke napiše da fudbaler ide, a ti dođeš i kažeš NEISTINA i to je to.  Mislim da u duhu razvoja neke diskusije ne može čim neko nešto napiše da ga b ukvalno nazoveš lažovom bez argumenata koji će da potvrde da e netačno to što kaže. UZ SVO DUŽNO POŠTOVANJE 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Nije u toku 😂😂😂😂

Link to comment
On 17.5.2019. at 21:51, ackonish said:

Ja sam dao tekst juce da ide Crnomarkovic.  Na čemu baziraš da je neistina? Ne može bez argumenata da ljude nazivaš lažovima. Čovek iz struke napiše da fudbaler ide, a ti dođeš i kažeš NEISTINA i to je to.  Mislim da u duhu razvoja neke diskusije ne može čim neko nešto napiše da ga b ukvalno nazoveš lažovom bez argumenata koji će da potvrde da e netačno to što kaže. UZ SVO DUŽNO POŠTOVANJE 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Uz svo duzno postovanje, ti si u debelom sukobu interesa. Ne mozes da dozvolis sebi da obljavljujes tekstove u kojima selis nase igrace u najomrazenije klubove i to pre završetka prvenstva, a pri tom si zaposlen ili volontiras u tom istom klubu. Dakle, preko tebe u javnost cure poluinformacije iz kluba koje nicim ne doprinose miru u kuci, niti ti kao osoblje kluba bi smeo da se bavis ovakvim stvarima. Zasto Heleta, koji radi u klubu nije objavio u Narodnim, odnosno ne iznosi ovo sto o cemu ti pises? 

Kako se na obicnog navijaca reflektuju pisanja da nam igrace razgrabljuju Zvezda i Partizan? Kako se to reflektuje na svlacionicu? Kakvu sliku saljes o klubu?

Zamisli ti sad radis kod mene u firmi i sutra dan citam tvoj tekst u kome iznosis stvari iz domena firminog poslovanja, momentalno bi leteo napolje.

Sto se tice onog sto ste napisali, pa neistina je. Sreo sam sportskog direktora i pitao sam za Crnomarkovića. "Ma, jok! Nikakva ponuda nije stigla za njega iz Partizana, nit nas je iko od njih pitao za njega." - doslovce takav dogovor sam dobio.

Ako me je slagao, onda sam ja pogrešio.

 

 

Link to comment
  • radisa unpinned this topic
  • Hamlet Strašni locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...