Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tako su i oni govorili kada smo ih dobijali 3-0 a oni nam bezali 19 poena.  Derbije je specifican utakmica i tu kvalitet ne nosi prevagu, naprotiv.  Kada je Partizan u prvoj polovini 1960-ih bio dominantan i igrao u finalu KES, Zvezdu, ciji je tadasnji tim skupljen s konca i konopca, nisu mogli da pobede ravno 5 sezona.

Link to comment

Zvezdin tadašnji tim je bio sve, samo ne skupljen sa konca i konopca. A poslednji derbiji su specifični samo po tome što se jača ekipa prepala slabije.

Edited by hrkljush boys_2
Link to comment
1 hour ago, hrkljush boys_2 said:

Zvezdin tadašnji tim je bio sve, samo ne skupljen sa konca i konopca.

Pa iz koje su riznice pokupili igrace kao sto su bili Milic, Sorban, Dakic, Aleksic, Vratnjan, Karapandzic, Andrejic, Stojanovic (tzv. Mita Ubica)....?

Link to comment

@Dimitrije 

Iz one iz koje u svakoj generaciji imaš nekoliko takvih igrača, koji uzgred budi rečeno i nisu imali preveliku minutažu.  I taj Partizan koji navodiš kao primjer, tu sezonu kad je osvojio vicešampionsku titulu KEŠ-a, završio je u sredini tabele jugoslavenskog prvenstva. Čak i ispod Zvezde

Edited by hrkljush boys_2
Link to comment

Ma taj Partizanov time je bio najbolji od kako se u Jugoslaviji igra fudbal.  Njima je tada domace prvenstvo bilo totalno sporedno; odvalili su Mancerster na JNA pa zatim izgubili od Tresnjevke.  Zvezda je u to vreme 2 puta bila 5. i jednput 7.; ukratko nikada gora sve do dolaska Miljanica koji je zapoceo novu, najuspesniju eru u istoriji kluba.  (Zaboravih da pomenem gazda Zivu medju onim silnim s konopca i koca.)

Link to comment

To da li je taj njihov tim bio najbolji ''od kako se u Jugoslaviji igra fudbal'', sad je već pitanje subjektiviteta. Oni ni sledeće sezone nisu bili prvaci sa tim ''najboljim timom''.  A ni Živa se vala nije nešto pretjerano naigrao ako sam ja dobro upratio.

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Ma taj Partizanov time je bio najbolji od kako se u Jugoslaviji igra fudbal.  Njima je tada domace prvenstvo bilo totalno sporedno; odvalili su Mancerster na JNA pa zatim izgubili od Tresnjevke.  Zvezda je u to vreme 2 puta bila 5. i jednput 7.; ukratko nikada gora sve do dolaska Miljanica koji je zapoceo novu, najuspesniju eru u istoriji kluba.  (Zaboravih da pomenem gazda Zivu medju onim silnim s konopca i koca.)

Ово Димитрије доказујеш чиме? Сурово терорисали титостанску лигу, узели неки трофеј са репрезентацијом тог истог Титостана. Направили осим Васкета ненормалне каријере напољу?

Link to comment
2 hours ago, hrkljush boys_2 said:

To da li je taj njihov tim bio najbolji ''od kako se u Jugoslaviji igra fudbal'', sad je već pitanje subjektiviteta. Oni ni sledeće sezone nisu bili prvaci sa tim ''najboljim timom''.  A ni Živa se vala nije nešto pretjerano naigrao ako sam ja dobro upratio.

Gos'n Hrkljushe,

 

Naravno da je u pitanju zesci "subjektivitet".  Ali za mene utakmice Partizan-Sparta i Partizan-Mancester su najbolje i najlepse sto je jugo fudbal ikada prikazao.  Doduse u to vreme sam imao 13-14 godina, nisam mnogo video ni znao ali eto ta sezona Partizanovih beba mi je ostala u najlepsoj uspomeni iako sam bio prilicno zadrt Zvezdas u to vreme.  Imali su mocan tim sa igracima "za oko" plus smekerski faktor (Galic, Kovacevic) u timu koji je do tada bio iskljucivo rezervisan za Zvezdine igrace (ili Dinamovce u Zagrebu).  Nedostajali su im je bolji desni bek i bolja krila.  Da su umesto Mihailovic/Sombolca imali Durkovica, umesto Maneta Bajica, Spasoje Samardzica i umesto Pirmajera, Dzaju, to bi bio 'Tim snova' svih vremena.

 

Vasicu, kada se oslobodis tih boskoobradovicevskih kulovluka, dobices pristojan odgovor.

Link to comment

Drago mi je da imamo članove foruma koji se sjećaju i svjedovi su tih utakmica, tebi su te utakmice i taj sastav nešto najbolje, ja to nisam gledao, mene što se tiče, Zvezda - Real iz '87, je nešto najbolje od jugoslavenskog fudbala što je ikad prikazano na tom prostoru. Ipak je taj tvoj super tim ozbiljno kiksao u domaćem prvenstvu, Zvezdu nisu mogli dobiti, sezonu finala KEŠ-a završili 11., sledeću treći, znači ipak je to timu još nešto falilo osim beka i krila.  

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...