Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Jeste, dosta tobro je sudio. Doduse propistio ke jedan ili cak 2 skolska kartona, ali bila je mirna utakmica pa mu ne treba zameriti. Jednom za ostar faul nad srnicem u kontri sa ledja i jednom zuletu za ono teatralno padanje u prvom poluvremenu (posle je sepao jos 5 minuta :)).

Penal deluje da je covek promasio loptu i da ga vulic nije ni pogledao. Al ajde... Kakvo sudjenje inace gledamo ovo je bilo dobro.

Ben je bas bio motivisan. Svakako prva zvezda utakmice. Simic se trudio, al bio uzasan. Prvih pola sat je bilo uzas. Posle znacajno bolje.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nismo, ali jesmo ili cemo vrlo brzo Veljka Nikolica :D

 

Nikolić će danas potpisati novi ugovor sa crveno-belima do 2023. godine, a kako saznaje MOZZART Sport u prvoj godini će od njega inkasirati 48.000 evra, što znači da će imati mesečnu platu od 4.000 evra.

Edited by Milosh76
Link to comment
10 hours ago, adasevic said:

Jeste, dosta tobro je sudio. Doduse propistio ke jedan ili cak 2 skolska kartona, ali bila je mirna utakmica pa mu ne treba zameriti. Jednom za ostar faul nad srnicem u kontri sa ledja i jednom zuletu za ono teatralno padanje u prvom poluvremenu (posle je sepao jos 5 minuta :)).

Penal deluje da je covek promasio loptu i da ga vulic nije ni pogledao. Al ajde... Kakvo sudjenje inace gledamo ovo je bilo dobro.

Ben je bas bio motivisan. Svakako prva zvezda utakmice. Simic se trudio, al bio uzasan. Prvih pola sat je bilo uzas. Posle znacajno bolje.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 

 

Simicev igracki TM je da udje u duel, odbaci se od igraca, poleti uvis i padne kao da ga je kamion udario. Izbrojao sam mu 5 takvih padanja u prvom poluvremenu. Kao sto svi mi to vidimo vidi i sudija, vremenom covek izgubi kriterijum za sviranje faulova na njemu jer mu prosto ne veruje. To je kad igrac samom sebi navuce bedu na vrat alibi ponasanjem.

 

Cini mi se da je Simicev problem to sto je izuzetno glup. Opet je sinoc imao jednu akciju kad je umesto da zagradi i saceka loptu okrenuo ledja i krenuo da trci napred, ocekujuci valjda da ce odbrambeni igrac da mu produzi pas umesto da ga presece i ode s loptom na drugu stranu. Pre par utakmica je isto tako reagovao na jedan Marinov pas, ovog puta mu je loptu poslao Ivanic. Bas WTF momenat, retko se vidja tako nesto. Tacno se vidi da igra ono sto mu je nacrtano i sto je bukvalno shvatio, nikakvu inicijativu nema i uopste ne razmislja o situacijama na terenu. Igra kao automat pa ako ga usere, super.

Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Simicev igracki TM je da udje u duel, odbaci se od igraca, poleti uvis i padne kao da ga je kamion udario. Izbrojao sam mu 5 takvih padanja u prvom poluvremenu. Kao sto svi mi to vidimo vidi i sudija, vremenom covek izgubi kriterijum za sviranje faulova na njemu jer mu prosto ne veruje. To je kad igrac samom sebi navuce bedu na vrat alibi ponasanjem.

 

Cini mi se da je Simicev problem to sto je izuzetno glup. Opet je sinoc imao jednu akciju kad je umesto da zagradi i saceka loptu okrenuo ledja i krenuo da trci napred, ocekujuci valjda da ce odbrambeni igrac da mu produzi pas umesto da ga presece i ode s loptom na drugu stranu. Pre par utakmica je isto tako reagovao na jedan Marinov pas, ovog puta mu je loptu poslao Ivanic. Bas WTF momenat, retko se vidja tako nesto. Tacno se vidi da igra ono sto mu je nacrtano i sto je bukvalno shvatio, nikakvu inicijativu nema i uopste ne razmislja o situacijama na terenu. Igra kao automat pa ako ga usere, super.

 

Da, primtio sam taj momenat. A sto se nedosudjenog kartona tice nije bila takva situacija, bio kilzeci sa ledja. 

 

Meni deluje nekako neartikulisano. Brz je i puno trci, ali uglavnom bez efekta. Iskreno ocekivao sam da se to vremenom malo iskontrolise i da on podigne svoju igru. A realno sve je gori i gori. Ko muva bez glave. 

 

@samo_opusteno: Meni sa istoka delovalo kao klasicno Zuletovo padanje. Ceo istok bio u fazonu - nemoj sad i ovo da sviras. A Zule inace ima taj fazon da kad ostane da se izlezava, sepa jos par napada posle, valjda da bi pokazao da ne folira :) 

 

Generalno, Surdulica je bas slab tim i ono juce je bio lagan poopdnevni trening. Ljudi su iz 0 suteva dali 1 gol iz nepostojeceg penala (na snimku deluje jos mesnije nego uzivo).

Link to comment
9 minutes ago, adasevic said:

Meni deluje nekako neartikulisano. Brz je i puno trci, ali uglavnom bez efekta. Iskreno ocekivao sam da se to vremenom malo iskontrolise i da on podigne svoju igru. A realno sve je gori i gori. Ko muva bez glave. 

 

 

U modernom fudbalu moze da se igra kao sto Simic misli ali moras da se zoves Sterling ili tako nesto. Drugim recima, moras da budes fizicki apsolutno superioran u nekom segmentu pa da time nadoknadjujes manjkove u tehnici i igrackoj inteligenciji. Ovako kako on igra sve se svede na veliki promet i nikakvu zaradu, stalno se nudi, stalno je tu negde a zapravo jedina situacija kad ne sjebe akciju je kad dobije loptu na lak sut ili centarsut gde po zakonu velikih brojeva nesto mora da pogodi. Mada je juce pokazao da mu cak i ta prosta fudbalska radnja predstavlja pozamasan problem, nejasno je kako je uspeo onoliko da promasi onu odlicnu Jirkinu povratnu loptu. Niti je bila brza, niti je morao da trci prema njoj, niti je odskakala od podloge, iz cista mira je lose zahvatio.

 

Nemam ja nista protiv njega i Causica iako su mi glavne teme u milion postova, jednostavno mislim da takvim igracima nema mesta u Zvezdi. Branio sam Degeneka od prve utakmice i tvrdio da ce biti veliko pojacanje, sada isto mislim za Ivanica i Milunovica, gotovo sam siguran i za Gajica, Jovancic me je prijatno iznenadio, mislim cak i da je ovaj Vulic sasvim upotrebljiv igrac. Igraci poput Simica, Causica, Jovicica (mada on u nekim kombinacijama i moze da bude koristan) su tezak liability za klub koji 95% utakmica igra protiv pojacanih odbrana i stoga je neophodno da uspostavi dominantnu igru kako bi te odbrane resavao. Bez tehnicki obucenih i takticki pismenih igraca se takva igra ne moze uspostaviti.

 

Nikad nisam bio pristalica teorija da neko ko ne zna da igra dobije mesto u timu jer ima neko svojstvo (brzina, angazovanost u odbrani i slicno) kojim kompenzuje te osnovne fudbalske atribute. U Zvezdi svaki igrac mora da trci i da igra u oba pravca, osim eventualno ako nije igrac tipa Marina koji se moze sakriti u odbrani jer nam je isuvise bitna njegova kondicija u napadackim akcijama, pa mu se moze dozvoliti povremeno odsustvo iz utakmice kad nemamo posed. Igraci poput Ivanica, Bena, Jirke, Ebesilija, Boacija, Jovancica, Kafua i drugi koji imaju kvalitet za Zvezdu jednostavno moraju da igraju fudbal u oba pravca i da se za to spremaju, a ne da slusamo teorije o tome kako Causic ili Jovicic moraju da igraju jer bez njih ne mozemo da se zatvorimo pozadi. U utakmici Real - Ajaks, na primer, igrac koji je najvise pretrcao u oba tima bio je niko drugi do Dusan Tadic, to mu ocigledno nije smetalo da maltene sam izbaci Madridjane. Ivanic je protiv Zemuna u proslom kolu samo u prvom poluvremenu presekao cetiri akcije i u petoj usporio jednu kontru tako sto je dobrim postavljanjem sprecio pas napred ali nije uspeo da oduzme posed vec je lopta stigla do drugog igraca Zemuna. Toliko vrli defanzivac Causic nije sakupio otkako je dosao u Zvezdu. Toliko o tome koliko su ti "specijalci defanzive" superiorni u odnosu na normalne igrace.

 

I sada je Milojevic izgleda konacno shvatio i poceo da sprovodi ono sto pisem vec mesecima. Zvezda u nasoj ligi nema potrebe za dva osiguraca u vezi jer na posed od 70% su jako retke situacije da mora da se brani od organizovanog napada. Od tih 30% koliko protivnik uhvati za celu utakmicu dve trecine loptu drzi odbrana, ostatak otpada na tranziciju i duge dijagonalne lopte prema napadacima koje pokrivaju nasi bekovi. Ovo prvo se resava dobrim presingom, ovo drugo uopste ne zavisi od toga koliko si defanzivno orijentisanih igraca skrkao u vezni red. Juce se prvih pola sata drugog poluvremena protiv Zemuna pokazalo koliko je ova nova formacija od juce superiorna u organizaciji igre, lopta je isla brzo i lako od igraca do igraca, osvajao se prostor bez problema i uopste nije bilo potrebe da se gadja Pavkov dugackim loptama i tako osvaja teren. Juce je bio problem u realizaciji ali to su problemi druge vrste koji su vezani za koncentraciju i malo manje pokusaja samoisticanja.

Link to comment

Jedan od najtalentovanijih fudbalera Partizana, Luka Cvetićanin, raskinuo je ugovor sa klubom iz Humske! ‘Srpski Nejmar’ rođen 2003. godine je u avgustu potpisao profesionalni ugovor sa Partizanom koji je danas raskinut na arbitraži zbog neisplaćenih obaveza. Cvetićanin karijeru nastavlja u Crvenoj zvezdi koja će bez sumnje dobiti ogromno pojačanje.

 

 

 

 

http://fudbal.hotsport.rs/2019/03/15/krece-lavina-partizanov-biser-prelazi-u-crvenu-zvezdu-zbog-neisplacenih-obaveza-u-humskoj/

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Da se vratimo još malo na čuvenu Obilićevu šampionsku sezonu i navodni dogovor sa Partizanom „vama titula, nama kup“. Babeu tvrdi - dogovora nije bilo. Činjenice su, međutim, sledeće: u finalu Kupa Obilić nije igrao u najjačem sastavu, dok su u prvenstvenom sudaru u Humskoj crno-beli izveli drugi tim...
“Mi smo izgubili 0:1 na Obiliću, a realno je trebalo da bude 10:1 za nas. Šta je sve Kralj odbranio tada... Neće nas gol i neće. Na Partizanu ih dobijemo 2:1 i posle toga smo imali otvoren put ka tituli. Partizan jeste izveo tada drugi tim, ali nije bilo nikakvog dogovora. Možda je želeo da time naškodi Zvezdi, to je njihova stvar. Laž je da smo ih pustili kasnije u finalu kupa. Nismo, mi smo izgubili pošteno finale kupa. Pa imali smo premiju 10.000 maraka. Željko nam kaže uoči revanša u Humskoj: 'Ovi iz Partizana traže da im dam kup. Neću da im poklanjam. Izvešću tim sa tri standardna prvotimca i osam rezervi. Ako me pobede - pobede, ne mogu pred igrače da stanem i kažem im da puste utakmicu”.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...