Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

1 hour ago, Dimitrije said:

U vreme kada je Pet(kovic) igrao u Brazilu, svi moji studenti iz Brazila su o njemu govorili u superlativu.  Dobro, bilo je tu malo i slihtanja, za vecu ocenu, ali prijatno je slusati kada stranci hvale nase ljude.  Moj sin je na (pravoj) Marakani gledao utakmicu Flamengo-Flumineze u kojoj je Petkovic igrao za Flamengo.  Kaze da kad god je Petkovic imao loptu, da se deo stadiona na kome su bili Flamengovci dizao na noge.  Kada im je moj sin rekao da je poreklom iz Srbije i da je kao dete gledao Ramba Petkovica u Zvezdi, podigli su ga navijaci na ruke.

Овог викенда сам разговарао са једним Бразилцем током неке роштиљаде. Он мисли да би Рамбо играо за њих да је имао право. 

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minutes ago, MocaVukotic said:

nema potrebe da se piksetov status vezuje obavezno za japan, malo to nije fer prema njemu. on kada je otišao tamo već je imao vrlo visok status, stečen u zvezdi, a pre svega u repstaciji. modrić će me više impresionirati kad sa dva gola protera hrvatsku u četvrtfinale mundijala, preko recimo neke belgije. otkad je modrić u repki, hrvati nisu prošli grupu na mundijalu.

 

A ni na Euru se nisu proslavili.

Link to comment

realno, malo ga preteraste sa bajkom o rambu. al ok, kapiram da im je bio gotivan, evropljanin pa jos dosao iz reala... 

Link to comment

Imaju isti mindset k'o i mi, dzaba im igraci koji igraju po najvecim klubovima. Sad cu zvucati kao supak verovatno, ali na proslom EP sam samo cekao na koji nacin ce ispusiti od Portugala, i to sam mislio i pre utakmice, i tokom utakmice dok su promasivali redom. Isto sam mislio i 2014. kad ih je Meksiko ugazio. EP 08, tuku Lama blama u grupi, pa onako ispadnu od Turske, 2002 tuku Italiju pa izduvaju od Ekvadora, itd. 

A sad mislim da ce ispasti u grupi, samo jos nacin treba da se iskristalise. :D 

Sto se tice Ramba, bio je onaj dokumentarac... Sad se ne secam kako je to sve tacno islo, ali je Rambo bio najbolji uz Zika (neka klupska nagrada mislim, koja dobija na tezini kad se izlista spisak svih igraca koji je nisu dobili) i sve ih je nadmudrio. :)

 

 

Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

nema potrebe da se piksetov status vezuje obavezno za japan, malo to nije fer prema njemu. on kada je otišao tamo već je imao vrlo visok status, stečen u zvezdi, a pre svega u repstaciji. modrić će me više impresionirati kad sa dva gola protera hrvatsku u četvrtfinale mundijala, preko recimo neke belgije. otkad je modrić u repki, hrvati nisu prošli grupu na mundijalu.

+1

covek je jos sa 17-18 godina pravio razliku u radnickom u tad sasvim solidnoj domacoj ligi i kupu uefa

 

kombinacija sankcija, povrede, a i jbg odlaska iz zvezde u najgorem mogucem trenutku ga dele od neprikosnovenog srpskog igraca broj 1 svih vremena

 

mada od svega toga, najvise zalim za onim penalima na sp 1990

iako je odigrao vrhunski, pogotovo onu legendarnu utakmicu sa spanijom, ti penali ga dele od bozanskog statusa u nasem fudbalu (ma sta god da se desilo posle u polufinalu)

 

seca li se neko jel on bio tad u timu turnira?

jbg, bio sam klinac, a google negde kaze da jeste, negde da nije

Link to comment
Just now, MocaVukotic said:

bio je, među midfilderima, sa maradonom, mateusom i gaskojnom. prosinečki je bio "best young player"

У лошу групу је упао.

Link to comment

Utisak je da se potcenjuju Mundijali i da se kao najvece merilo gleda Liga Sampiona. Po mom misljenju treba gledati i klupsku i reprezentativnu karijeru. (Kad kazem karijeru ne mislim nuzno na trofeje nego na ulogu koju je igrac imao u uspehu/neuspehu svog tima.) 

Link to comment
Just now, Meazza said:

Utisak je da se potcenjuju Mundijali i da se kao najvece merilo gleda Liga Sampiona. Po mom misljenju treba gledati i klupsku i reprezentativnu karijeru. (Kad kazem karijeru ne mislim nuzno na trofeje nego na ulogu koju je igrac imao u uspehu/neuspehu svog tima.) 

+1

1 hour ago, pbg12345 said:

+1

covek je jos sa 17-18 godina pravio razliku u radnickom u tad sasvim solidnoj domacoj ligi i kupu uefa

 

kombinacija sankcija, povrede, a i jbg odlaska iz zvezde u najgorem mogucem trenutku ga dele od neprikosnovenog srpskog igraca broj 1 svih vremena

 

mada od svega toga, najvise zalim za onim penalima na sp 1990

iako je odigrao vrhunski, pogotovo onu legendarnu utakmicu sa spanijom, ti penali ga dele od bozanskog statusa u nasem fudbalu (ma sta god da se desilo posle u polufinalu)

 

seca li se neko jel on bio tad u timu turnira?

jbg, bio sam klinac, a google negde kaze da jeste, negde da nije

Ко је по твом мишљењу најбољи српски играч?

Link to comment

jao vasicu jel opet sprovodis istragu?

 

ne znam jebemu, za mene piksi jer sam 81 godiste pa sam uz piksija rastao

kao sto mi je drazen najbolji srpski jugoslovenski kosarkas ikad i to nece promeniti sve da sutra neki doncic ili ko god veze 10 nba titula + po nekoliko oi, sp, ep

 

ovako "objektivno" kapiram da vecina stavlja u tu grupu njega, dzajica, mozda i sekularca, vasovica (i on je jedne sezone bio srbin :jova: )

kazem, da nije bilo svega nabrojanog ili makar neceg od toga, onda bi se on i subjektivno i objektivno izdvojio na toj listi kao neprikosnoven, ovako je jedan od njih nekoliko (nekog sam sigurno zaboravio, a nasao bi se na listi da je neko drugi pravi)

 

 

esam dobar srbin po ovom pitanju? :)

ko je po tebi nas naj svih vremena?

 

Link to comment

Напросто ме занима. Ја Џајића и Шекија нисам гледао( мој ћале се куне у Шекија, иако је југословен), памтим оно од Станковићеве Звезде и Ивићевпг Хајдука, и мени је Пикси без икакве конкуренције најдражи. Замисли да са слабо залеченом повредом уђеш у групу у којој су Матеус, Мародона и Гаскојин. Мени доста.

Link to comment

ma ok i ja se salim

 

moj otac se sa druge strane iako je zadrti zvezdas "kune" u vasovica

ne u smislu najbolji ikad, nije bas u tom fazonu, nego da je bio surovo dominantan u svoje vreme

a covek bas dobro poznaje fudbal, posebno period od sredine  50tih, pa ajde tamo negde do raspada bivse drzave

 

inace, iako smo svi skloni tome, pa i na forumu postoji bezbroj tema naj ikad, prilicno suluda rasprava

mnogo vise ima smisla raspravljati o najboljima u svojoj eri

a obicno se vezujemo za eru odrastanja, kad nam ti sportisti predstavljaju istinske idole

 

meni je piksi "drag" i osim tog ucinka na terenu. verovatno najomiljeniji (bivsi) fudbaler u kompletu

mnogi mu zameraju eru u zvezdi (kad je bio predsednik), a ja mislim da je dobro radio, prvi koji je pokusao sacuvati tim i napraviti makar nesto u evropi

jbg, jebeni strazbur

voleo bih ga videti nekad opet u zvezdi, da li kao trenera, da li kao predsednika, kako god

ako je neko zasluzio takvo mesto, to je on

 

drugi do njega mi je prosinecki. pre svega zbog onoga sto je igrao (ponajvise u zvezdi), ali i zbog mnogo cega drugog

ako je nekom bilo jebeno od tih poznatih fudbalera, jebeno je bilo prosineckom, a meni se cini da je ostao prilicno korektan covek

svidja mi se i onaj period dok je bio trener i zvezde i za njega ne bih imao nista protiv da se nekad vrati na to mesto

 

to sto smo zemljaci, je samo plus :fantom:

 

nismo zemljaci, majka mu je iz mesta u kom sam ziveo neko vreme, na istom poljancetu smo terali lopte, doduse u razlicitom vremenskom periodu

Link to comment

I moj cale se kune u Sekija, a nije jugosloven :D 

 

Ako je pitanje opste, onda je odgovor Piksi, a ako prosirimo na exYU onda Robi uz Piksija i Jugovic kao treci za preferans.

 

 

Kao sto su mi Cavi i Inijesta za klasu bolji igraci od Modrica, Matica, Pogbe, DeBrujnea i ko god sad trenutnoi vlada kao najbolji veznjak...

 

Prosto volim taj tip igraca i to je to. Neko voli krila i napadace, ja volim kreativne veznjake :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Ja se secam Piksija u real-time-u sa SP 98 i EP 2000, i secam se caleta kako pizdi kako drtina™ od 35 godina svaki put dolazi iz Japana i trci i vuce k'o svi ostali zajedno. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...