Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Eh, Seki, Seki.  Zbog tebe sam poceo da navijam za Zvezdu i da odlazim na utakmice.  Secam se moje prve utakmice Zvezda -Radnicki Beograd, cini mi se 1961. i Sekijeve oprostajne u Zvezdi, protiv Benfike negde krajme 60-ih ili pocetkom 70-ih.  Kad god je Seki imao loptu, stadion bi zivnuo, kad god i napravio bravuru, zaorilo bi se: "Seki, Seki!"  Neponovljiv igrac, zabavljac i junak svog vremena.  U svom kakbareu "Jazavac", u Zagrebu, Fadil Hadzic ga je uvrstio medju najznacajnije Jugoslovene tog doba; na slici u kome Seki u kraljevskoj odori stoji jedom nogom na fudbalskoj lopti, pisalo je: "Dragoslavus Shekularus, Rex Primus Fudbalicus".  Za mene bio i ostao "Rex Primus Fudbalicus".  Neka mu je laka zemlja.

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, borris_ said:

Legenda :(

 

Tata ga je gledao volio.

 

Moj prijatelj kolimbijac, bivši profesionalni fudbaler mi je pričao o njemu (bio je legenda u južnoj americi).

 

 

https://www.eltiempo.com/deportes/futbol-internacional/murio-dragoslav-sekularac-exjugador-de-millonarios-santa-fe-bucaramanga-y-cali-311638

 

Quote

Dragoslav Sekularac, que jugó en Colombia, murió a los 81 años

Llamado el ‘pelé blanco’, estuvo en Santa Fe, Millos, Bucaramanga y Cali.

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Dimitrije said:

Eh, Seki, Seki.  Zbog tebe sam poceo da navijam za Zvezdu i da odlazim na utakmice.  Secam se moje prve utakmice Zvezda -Radnicki Beograd, cini mi se 1961. i Sekijeve oprostajne u Zvezdi, protiv Benfike negde krajme 60-ih ili pocetkom 70-ih.  Kad god je Seki imao loptu, stadion bi zivnuo, kad god i napravio bravuru, zaorilo bi se: "Seki, Seki!"  Neponovljiv igrac, zabavljac i junak svog vremena.  U svom kakbareu "Jazavac", u Zagrebu, Fadil Hadzic ga je uvrstio medju najznacajnije Jugoslovene tog doba; na slici u kome Seki u kraljevskoj odori stoji jedom nogom na fudbalskoj lopti, pisalo je: "Dragoslavus Shekularus, Rex Primus Fudbalicus".  Za mene bio i ostao "Rex Primus Fudbalicus".  Neka mu je laka zemlja.

 

To sa Benfikom odlično pamtim, negde s leta 1971, lepo toplo veče, prijateljska utakmica priređena povodom puštanja u rad reflektora na stadionu. U poluvremenu Dane Korica trči na 5.000 metara u pokušaju da sruši državni rekord. Šekija su prvobitno hteli da uvrste u utakmicu veterana koja je bila predigra glavne utakmice, ali ih je majstor hladno otkačio i insistirao da igra za prvi tim. Pomerio pamet Portugalcima.

Link to comment

Crvena zvezda, tačnije omladinska škola najtrofejnijeg srpskog kluba, biće jača za talentovanog defanzivca Vukašina Krstića! Sportski žurnal javlja da je doskorašnji fudbaler Vojvodine odbio Mančester Siti kako bi potpisao ugovor sa Zvezdom, klub koji nosi u srcu.

Krstić je kadet koji je rođen 2003. godine, a navodno mu predviđaju veliku karijeru. Član je reprezentacije Srbije u svom uzrastu, a na Etihadu je dva puta bio na probi. Poslednji put letos, kada je zadovoljio kriterijume.

Međutim, Krstić će se iz Novog Sada preseliti na Marakanu, a očekuje se da će u narednih deset dana biti potpisan ugovor.


Link to comment

tužna vest za sve prave prijatelje sporta, ma koje vere i boje. što neko reče bio je naš garinča, a njega su u brazilu zvali "radost naroda". možda ništa više ne treba ni reći...

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...