Jump to content
IGNORED

Travelogue


mrdja

Recommended Posts

2 hours ago, mustang said:

 

meni bilo otuzno...vidis radni narod, dusa im spava...jedan sa gitarom svira, ne pevaju ko u kolumbiji....btw na toj gde mi vozac rekao da napustim vozilo, cekaju je da udje covek sa velikom zmijom oko vrata. izletela sam projlizavajuci :laugh:

 

lepe crkve imaju, nisu tipicno romanske nego moderne koje se stapaju sa biljnim svetom okolo. dosta drveta

A, ti bas traume imas sa zmijama 😁

Link to comment
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    131

  • mustang

    4

  • peralozac

    2

  • roksi

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, jms_uk said:

 

Ako imas [ili znas nekoga ko ima] hotelske poene, onda moze i to ;)

 

Bar za Maui, IME.

Mislio sam na Oahu 😋

Na Mauiju i ostalim ostrvima skoro svi su uz okean.

Na Oahu ostrvu, 95 of 100 hotela su u Waikiki delu. Tu se cena strasbo razlikuje u zavisnisti od toga da li je hotel blizi okeanu ili Ala Wai kanalu.

Tamo je toliko lepo da nema smisla

provoditi vreme u hotelu pa je bolje playitu manje, a ni pogked na planinu nije nista losiji 😃

Link to comment
  • 3 weeks later...

Medellin (Medeđin) je grad koji je važio za najopasniji grad na svetu, koa posledica delovanja Eskobara i Medellin kartela. Danas je to grad od 2.5 miliona stanovnika sa odličnim metro servisom, veoma bučan. Koncept "paisa" je jako važan, tamo baš vole svoj grad i sve čine da se svi međusobno povežu. Boterove skulpture su dosta interesantne, a oni delovi grada na strmim brdima i dalje popunjeni siromašnima. Ljudi su prijatni i uvek raspoloženi za razgovor, a naročito za ples.

 

QInn4AD.jpg

 

ZkTfQqC.jpg

 

UZ303MS.jpg

 

uOzVpqt.jpg

 

eGZAmSH.jpg

 

rE2x0zP.jpg

Link to comment

Nedaleko od Medellina se nalazi Guatape i El Penol.
Guatape je mali gradić u kojem je lokalni ribar došao na ideju na nacrta tri ribe u donjem delu fasade svoje kuće. Ideja se svidela njegovim sugrađanima, pa su i ostali nacrtali nešto što reprezentuje njihovo zanimanje ili porodičnu tradiciju. Ovo se zove zocalos (čita se, Sokalos) i postalo je atrakcija po kojoj je grad prepoznatljiv.
Guatape Lake je veštačko jezero koje se najbolje vidi sa monolitne stene, poznate kao El Penol. Nekad su svi mrzeli ovu stenu jer je pravila veliku senku u poljoprivrednim krajevima i blokirala sunce, pa je jadn meštanin kupio zemlju (sa stenom) za jako male pare. Dans njegova praunučad zarađuje lepe pare od te stene. Iako je penjanje na stenu aktivnost u kojoj ćete izgubiti dah (gotovo 700 stepenika), silazak je gori. Mojoj lepšoj polovini se par minuta noga tresla sama od sebe nakon silaska ;)

 

Ovo kako izgleda El Penol

 

OM1N9n5.jpg

 

3OAqUIh.jpg

 

E1fMldt.jpg

 

CcCwzKP.jpg

 

YGBD7zv.jpg

 

Y5p591L.jpg

Link to comment

Na drugu stranu od Medellina je prelepi Jardin, malo mesto (14000 stanovnika), poznato po plantazama kafe i banana. Najlepsa kafa koju sam ikad bio, jaka i veoma ukusna. Smestaj mi je bio desetak minuta od glavnog trga, na rancu. Verovatno najbezbednije mesto u koje sam ikad putovao, beskrajno ljubazni farmeri i kučići koji šetaju okolo u velikom broju i rado vam se pridruže. Slikao sam jednog koji je sedao pored naše klupe u praku, pa išao s nama u muzej, te u prodavnicu. Na kraju je ostao u prodavnici i to, pored hrane za mačke ... go figure
Najlepši deo je bio penjanje na planinu, divan pogled, prelepo cveće (divlje orhideje na svakom koraku) i drveće, magarac i konj usput i tako. Te male crvenkaste i žućkaste ili zelene bobice su od kafe. Na ovakvom mestu bih se mogao penzionisati, ko zna ...

 

G7fpZIJ.jpg

 

NPsqq1z.jpg

 

t801yoB.jpg

 

q231hff.jpg

 

Iw0708U.jpg

 

rfXEjgQ.jpg

Link to comment

Cartagena je sasvim drugačija od ostalih mesta u Kolumbiji koje sam imao prilike posetiti. Ima dugu turističku tradiciju, klima je slična ostrvima na Karibima, kolonijalna arhitektura. Stari grad jako prijatan. Street art izuzetan. Poveća kada na krovu ... priceless

 

7I94JOH.jpg

 

SWpfcUX.jpg

 

BtKDKBI.jpg

 

P6JmYmq.jpg

 

FSsEyBV.jpg

 

SRzpwwY.jpg

 

AZRUQHN.jpg

 

q7GZAZ4.jpg

Link to comment

Bez nekog reda, a i da ne bude previše dosadno, posle Kolumbije, Vijetnam.
Hanoi je grad sa 7.5 miliona stanovnika bez metro/subway sistema. Da bi to bilo na neki način kompenzovano, u gradu je registrovano preko četiri miliona motora, uglavnom manjih. Oni su glavni na ulici, voze ih i po trotoarima, ulaze u prodavnice sa njima, ponekad je i četvoro na jednom motoru.
Inače, Vijetnamci su jako prijatni ljudi, hrana je odlična, priroda lepa a i jako, jako su vredni.

 

kNICePT.jpg

 

SrHLejT.jpg

 

I5dvVTZ.jpg

 

ynXi0HR.jpg

 

f5Z0CNI.jpg

 

e4FgQYx.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...