Jump to content
IGNORED

Travelogue


mrdja

Recommended Posts

Ako biste vozili do kraja Kaumuali Hwy, stigli bi do Polihale Beach, koju sam pomenuo na početku.

No, svakako ćete stati u mestu Waimea (pre ulaza u mesto, sa leve strane je prodavnica gde prodaju Kauai Red Dirt majice, a pored nje ogromne porcije predivnog shave ice).

 

image.png.040ac9c69adebba7a69ac365eed16656.png

Link to comment
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    131

  • mustang

    4

  • peralozac

    2

  • roksi

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po ulasku u Waimeu, skrenućete levo u Waimea Canyon Drive, dug krivudav put uzbrdo sa nekoliko dobrih lokacija za slikanje, te ulica koja vodi do nekoliko hikinga svetske klase oko Waimea Canyon (Grand Canyon of Pacific), oko Napali Coast i prema Waialeale. Kanjon će biti s desne strane, ima dovoljno prostora za parkiranje I slikanje. Postoje I dva zvanicna Lookouta, kao I nekoliko hiking staza, od kojih jedna završava između dva vodopada.

 

rjt4qGt.jpg

 

jvoAvLn.jpg

Link to comment

Najbolje hiking staze su ipak sa leve strane pre Kalalua Lookouta. Svaka od njih vodi do kraja prelepih planina. Ovo su slike sa Awa’awapuhi Trail. Honopu Ridge Trail je mozda I lepsi, ali su staze puno slabije odrzavane. Na kraju svakog hikinga u ovom delu stižete na lepe ali visoke litice I svaki pad bi bio fatalan, tako da treba obratiti pažnju I na vreme. Staze su duge (prosečno 7-8 km u jednom smeru) a kad sam prvi put išao na Awa’awapuhi Trail, dočekala me je magla od koje ništa nisam video. Drugi put sam upravo završio I pošao nazad kad se desila magla. Izgleda da je bolje stići što ranije, ali nema pravila.

 

gJDp8Ab.jpg

 

IaPmsYO.jpg

 

Toliko o meni najdražem mestu, Kauai ostrvu. Nastaviću sa Maui ostrvom uskoro.

Link to comment

Hvala na reportaži i što si poslao fotke sa  nestvarnih mesta na koja sigurno neću ići zbog toga što se plašim strmoglavina. Ostala bih na obali da se igram sa havajskom morskom medvedicom i jedem shave ice od marakuje.

Edited by halloween
Link to comment
4 hours ago, halloween said:

Hvala na reportaži i što si poslao fotke sa  nestvarnih mesta na koja sigurno neću ići zbog toga što se plašim strmoglavina. Ostala bih na obali da se igram sa havajskom morskom medvedicom i jedem shave ice od marakuje.

 

Zadovoljstvo mi je.

Odlicna ideja ... srecom, dosta toga se moze uraditi i bez hodanja po liticama :)

 

Link to comment

Malo sam čitala o taro biljci, vidim da je iz plemena kojoj pripada i biljka koja se po Srbiji gaji kao ukrasna- Adam, a i liče. Ima široke listove kao slonovo uvo, a prisutna je i gutacija listova, koju srpske domaćice tumače kao da "Adam plače". Ima i biljka sličnih listova - Eva, koju stavljaju pored Adama da ne bi plakao.:kdpinside:

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 11.6.2018. at 9:11, halloween said:

Malo sam čitala o taro biljci, vidim da je iz plemena kojoj pripada i biljka koja se po Srbiji gaji kao ukrasna- Adam, a i liče. Ima široke listove kao slonovo uvo, a prisutna je i gutacija listova, koju srpske domaćice tumače kao da "Adam plače". Ima i biljka sličnih listova - Eva, koju stavljaju pored Adama da ne bi plakao.:kdpinside:

Ovo nisam znao, hvala :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mrdjo, ovo je nestvarno koliko mi je legla ova tvoja reportaza, sa sve slikama. Zavidim. Jedna molba, mozes li da pomenes cijene proizvoda, klopa, generalno troskovi? Ne mogu da pretpostavim budzet za npr 20 dana, bez puta i smjestaja. I hvala.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 5.7.2018. at 1:13, kipo said:

Mrdjo, ovo je nestvarno koliko mi je legla ova tvoja reportaza, sa sve slikama. Zavidim. Jedna molba, mozes li da pomenes cijene proizvoda, klopa, generalno troskovi? Ne mogu da pretpostavim budzet za npr 20 dana, bez puta i smjestaja. I hvala.

Vazi, uskoro cu predstaviti i Maui, pa cu malo i o cenama.

Link to comment

Maui nosi nadimak “Valley Island” zbog velikog broja dolina između lepih planina. I ovde treba rentirati automobil, a neki delovi ostrva imaju loše i veoma uske puteve, gde se jedan automobil ponekad mora vratiti nazad do mesta gde se dva automobila mogu mimoići. Na ovom ostrvu se nalazi i čuveni “Road to Hana” sa nekoliko stotina krivina kroz pravu džunglu, pored brojnih vodopada. Maui je i ostrvo sa najlepšim zalaskom sunca na Havajima.

 

F48C9qy.jpg

 

qIzIYMG.jpg

Link to comment

Obećao sam da ću malo i o cenama, pa ću iskoristiti priliku da to ovde uradim. Na svakom od Havajskih ostrva postoje brojni elitni i veoma skupi restorani. No, svagde se može naći i lokalna hrana, koja je veoma ukusna, sa razumnim cenama … a obroci su baš obilni. Plate lunch košta 8-10 dolara, tri vrste mesa (ili ribe), makaroni, salata i pirinač. Obicno je jedan dovoljan za mene i lepšu polovinu (s tim da ja pojedem ¾). Prvih godina kad sam počeo dolaziti na ova divna ostrva cene su na Kauai i Maui ostrvima bile dosta više nego na Oahu … sada je to gotovo izjednačeno. Piće je, uglavnom, nešto skuplje u restoranima uz plažu, ali su cene sasvim normalne. Ima dosta suvenira, uglavnom po niskim cenama … Oahu ima lanac prodavnica ABC, a ostala ostrva Wallmart ili Costco, te neki veliki supermarket. Na Mauiju, ima dosta mesta za rentiranje uz samu plažu, uključujući kuhinju i roštilj, pa se i to može probati, naročito jer su meso i riba dosta kvaliteniji nego u Kanadi, a o voću (pre svega, ananas i mango) da i ne govorim.

Avion će sleteti u mesto Kahilui, a većina hotela/motela su na drugoj strani ostrva, tako da nije loše svratiti u lokalni Costco i snadbeti se namirnicama odmah nakon rentiranja automobila. Posle toga sledi prijatna vožnja dolinom do mesta Kihei, Wailea ili Makena. S desne strane se vidi Iao State Park, s leve Haelakale krater.

A sada, malo o mestima koje svakako vredi posetiti.

Maui ima oblik ženskog torza, pa Zapadni Maui, obicno zovu “head” i mozete voziti oko te glave ;)

U tom slučaju je bolje voziti od Kiheija prema Lahaini. Pre svega, saobraćaj ide u tom smeru, pa nećete sresti puno automobila koji idu u drugom smeru u onom delu gde je ulica jako uska. Osim toga, kad je ulica uska a vozite liticom, prijatnije je da ste bliže planini.

Mesto Lahaina je prvo mesto gde vredi stati. Prijatno malo mesto sa nekoliko dobrih prodavnica i restorana … a glavna atrakcija je Banyan Tree Park, gde jedno Banyan drvo pokriva čitav park.

 

hsBzr93.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...