Jump to content
IGNORED

Travelogue


mrdja

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    131

  • mustang

    4

  • peralozac

    2

  • roksi

    2

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
On 16.2.2019. at 4:58, mrdja said:

Nisam mnogo potovao Kambodzom, posetio sam jedino Angkor i utisci su fenomenalni.

Fascinanta gradnja, veoma prijatni ljudi, cene izuzetno niske.

 

Znači 10 godina kasnije isti utisci. Ja sam osim Angkora i okoline posetio još Pnom Pen i jedan manji gradić kome se više ne sećam imena. Da li si se ubijao od svežeg ananasa? Ja bukvalno nisam stajao, bilo ga je na svakom ćošku, cena džabe, a prija na onu vlagu...

 

01.jpg.a7c7a05b4da90de5b7d7874f4cae83a2.jpg

 

02.jpg.081da0d2712356aa78657bb62a4a195f.jpg

 

Ne skrolovati previše brzo, obratiti pažnju na glavušu iznad. Mesara na otvorenom, 30 stepeni.

 

03.jpg.ee3a80b48427ec0665e71a3d5427ebf5.jpg

 

Flaše-sa-benzinom-pored-puta ekonomija, poznato? Mada, @noskich tvrdi da se dosta promenilo nabolje zadnjih godina.

 

04.jpg.1777d0b784f2a50971f2c6789a80f23c.jpg

 

05.jpg.0ad8fab1f6a65c6611bfedb65e5e01fe.jpg

 

06.jpg.519624b5642af7c26f2529c387790cc2.jpg

 

07.jpg.9202da6274b7e855e7c8b327c87f7d9a.jpg

 

08.jpg.707eaf35d845c02d363468ab97d0f89e.jpg

 

Poklon za miss Ložač, pet kmerskih vila sa imenima Ka, M, Bo, Dž i Anka :) 

 

 

Link to comment
12 hours ago, peralozac said:

 

Znači 10 godina kasnije isti utisci. Ja sam osim Angkora i okoline posetio još Pnom Pen i jedan manji gradić kome se više ne sećam imena. Da li si se ubijao od svežeg ananasa? Ja bukvalno nisam stajao, bilo ga je na svakom ćošku, cena džabe, a prija na onu vlagu...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o da, ananas im je bas dobar .. a tek cena :D

Link to comment

Tajland sam spojio sa Vijetnamom i Kambodzom, te nisam imao vremena da obidjem sve sto sam zeleo. Ali, Bangkok, Krabi i neka manja ostrva su, svakako, bili dovoljni da mi ova poseta bude predivna. Ljudi su uvek nasmejani, veoma prijatni, subway odlican. Jedini problem predstavlja veliki broj raznih prevaranata koji pokusavaju da vas ubede da je Grand Palaca zatvorena do 12 sati, ali oni imaju ideju kako da vam pokazu neke druge delove grada za "malu" nadoknadu.

Cene u Tajlandu su izuzetno niske, narocito pivo i voce se prodaju gotovo u bescenje.

 

Bangkok sam vieo i sa vode i kroz (pre) duge setnje gradom, Arhitektura veoma interesantna, dobar izbor za izlaske, ali i guzva na svakom koraku.

 

W6zDY3R.jpg

 

h9uRXEQ.jpg

 

aI1GDa5.jpg

 

rZ30ygk.jpg

 

kln7C81.jpg

 

Link to comment

Vec prve noci u Krabiju, cekalo nas je veoma prijatno iznenadjenje. Nivo vode je bio veoma nizak, pa se moglo hodati kilometrima, a na dnu su bili vjasno vidljivi razni rakovi i morske zvezde. Sledecih dana nije bilo tako. Vrhunac je bio predivan zalazak sunca.

 

srDee7Z.jpg

 

pLBW47a.jpg

 

o6Bbkmq.jpg

 

PORtcaa.jpg

 

OYQjSha.jpg

Link to comment

Smestaj je bio jako dobar (iako je sauna bila Suana), svi beskrajno ljubazni, hrana u Krabiju (vecinska muslimanska populacija) izvanredna, a gradske plaze stvorne za opustanje

 

Xj0BnA6.jpg

 

MlW4iz2.jpg

 

5P7g8Ui.jpg

 

a9HAR0L.jpg

 

oeWzd8z.jpg

Link to comment

Jedan dan samo proveli na snorkelingu i obilasku manjih ostrva, a posebno je lepo Maya Beach, gde je sniman film "The Beach" sa Leonardom Di Capriom.

 

arlZM9M.jpg

 

PX8Q2QG.jpg

 

fP2p2VU.jpg

Link to comment

Jedan dan smo odvojili i za slonove. Najpre jahanje kroz dzunglu (poslednji kilometar sam bio na vratu, a slon me je stegao usima sto je bilo bas dobro za ravnotezu) ... onda kupanje manjeg slona (u stvari, on je nas kupao)

 

qxrZzod.jpg

 

JjjxDxd.jpg

 

tDVRyQr.jpg

Link to comment
  • 1 year later...

@mrdja, kako ide prinudno skidanje sa teških droga? Da li ste na suvo ili uz pomoć trodona u vidu švrćkanja po lokalu? U svakom slučaju, nadam se da je najgore iza vas :) 

 

Ja sam imao sreću da me ova nesreća zatekla odmah nakon jednog malog, ali slatkog i važnog lokalnog putovanja, a još važnije u raskoraku u kome nisam već imao do detalja isplaniran sledeći veliki odmor. Sada smo haj i od šetnje po kraju (dobro ajde, plaža je blizu :nobles:), a ako pooštre lock-down i od putovanja oko kuće biće neki tripić. 

Link to comment
On 16.7.2020. at 23:10, peralozac said:

@mrdja, kako ide prinudno skidanje sa teških droga? Da li ste na suvo ili uz pomoć trodona u vidu švrćkanja po lokalu? U svakom slučaju, nadam se da je najgore iza vas :) 

 

Ja sam imao sreću da me ova nesreća zatekla odmah nakon jednog malog, ali slatkog i važnog lokalnog putovanja, a još važnije u raskoraku u kome nisam već imao do detalja isplaniran sledeći veliki odmor. Sada smo haj i od šetnje po kraju (dobro ajde, plaža je blizu :nobles:), a ako pooštre lock-down i od putovanja oko kuće biće neki tripić. 

Sta da ti kazem ... kao u zatvoru. Onako, lokalno, Ontario i to je to. Vec sam imao sve uplaceno za Havaje (Oahu, Kaui, Molokai, The Big Island) za kraj jula. Nadam se da ce sledece godine biti bolje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...