Jump to content
IGNORED

Vaš prvi mobilni telefon


žvrljoslav

Recommended Posts

On 7.5.2018. at 4:17, werbatim said:

d9ff126b101d2aaab38f6de360fefea3.jpg

 

Evo mojeg 5110 okruzenog sa delimicnom selekcijom penzionisane portabl tehnologije. Uglavnom sve radi, ili ima poznate™ probleme: Psion 5mx = displej kabl... Sanyo svakako treba nove remenove; S7 povremeno gubi cellular network, zato je nedavno penzionisan. Sve Appleovo radi k'o tek kupljeno. Motorolica i Sony takodje.  Fali Galaxy S4 koji sam morao da vratim kad sam se razduzivao na jednom od prethodnih poslova...

 

 

 

20210410-170939.jpg

 

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
On 8.4.2021. at 21:31, zmanic said:

U stalnoj upotrebi, kao primarni fon koristim zadnjih 12 godina isti model: Samsung B2100 Explorer.

Kako je kod mene uvek bio aktuelan problem sa nestašnim kerovima, i neoriginalnim baterijama, koje moraju da drže bar 5-7 dana, iskorisrio sam priliku i na oglasima kupio za bagatelu desetak komada istih. Evo kakvo je trenutno stanje magacina rez. delova i materijala

 

PS

Moraću da stupim u kontak sa ljudima iu Samsunga :) :) :) 

 

samsung.jpg

 

Mislim da keva moj ima jedan u dobrom stanju, doniracu ti ga. :D

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, renne said:

e takac sam našao na ulici, tj edit našla, odmah prodali i kupili još jednu sat antenu

 

4 hours ago, nisam ja said:

i ja našao takav. na exitu. 

 

Zar nije ono kad nađeš telefon, pozoveš nekog od kontakata iz fontelea i kažeš: Halo, našao sam telefon od nekog koga poznajete, možete li da mu prenesete da je telefon tu i tu... Ili se zafrkavate?

 

edit. nisam ja je možda i uradio to 

Edited by Tihajeza
Link to comment

ma kakvi, zavaljao i telefon i karticu odvojeno. bio neki dilerski telefon po sadržaju poruka i imeniku. 

 

al nećeš verovati ni mene niko nikad nije zvao kad sam gubio telefone. 

karma, štali. 

Link to comment

  spacer.png

 

 

Moji stari - SE k700i, Nokia E51, Nokia Lumia 920 i BlackBerry Passport

 

 

Fale Siemens A35 i BlackBerry Q10

 

Stvarno je Passport nešto posebno, pored kog god telefona da se stavi izgledaće najmoćnije.

  • +1 2
Link to comment

Mali off, ali ima veze

 

Stari android telefoni mogu da se pretvore u odlične muzičke plejere uz malo truda i ako im baterija vrijedi za barem nekoliko sati rada. Treba telefon da se rutuje i u njega ubace Viper4Android kao zvučni modul i Rockbox kao plejer. Probao sam mnogo plejera - ova kombinacija je najbolja.

 

Potrebno je malo vremena da se ovlada svim funkcijama i kombinacijama koje daju ova dva fenomenalna softvera, pa ponekad napravim korekciju i nakon višegodišnje upotrebe, ali sve je to jedna velika zabava od samog početka.

 

Tako sam svoj prvi smartfon Sony Xperia E pretvorio u super plejerčić za slušalice, a testirao sam ga malo i preko Yamahinog stereo risivera na podnostojećim Yamaha zvučnicima. Taj sistem mi trenutno nije dostupan, ali recimo da se zbog onoga što sam čuo više ne bih smarao sa diskovima da jeste. Ovo zvuči toliko dobro sa bubicama, a može da pogura i velike slušalice, naravno ne one kojima treba ozbiljna snaga, pošto hardver telefona ipak ima limite.

 

Za Rockbox je ograničenje veličina ekrana, jer se mora naći interfejs u odgovarajućoj rezoluciji. To je svojevremeno prilagođavao jedan entuzijasta iz Skandinavije na sajtu Head-Fi i dok sam pratio napravio je verzije do velilčine 5 inča, a ne znam da li je išao dalje. Viper je ranije bio ograničen za instalaciju do androida 7, ali mislim da su uspjeli nešto da urade i za novije verzije.

 

Sa karticom od 32GB i aplikacijom GoSeek, što je pojednostavljeni Soulseek portovan u android sa potpuno istom core funkcionalnošću, mali Sony je skoro svakodnevno u upotrebi već osmu godinu. :heart:

 

dangelo.jpg.ae591f434275e84dc7aea9d188e92637.jpg

 

Prvi uopšte mi je bio minijaturni Siemens C55. Čuvam ga u nekoj kesi, crko mu punjač. I dan danas koristim Sony Ericsson Elm kao službeni.

 

Edited by autsajder
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 10.4.2021. at 11:34, Mos said:

Alcatel DB, kak' sam bio srećan što sam kupio tu kršinu. :D

 

 

675px-Alcatel_one_touch_easy.jpg

Ova mašina se i danas prodaje za odlične pare, veoma popularan u zatvoru jer radi na dve 1.5 V baterije koje se uglave bez previše budženja. U situaciji kad je lakše naći baterije nego punjač, kida 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...