Jump to content
IGNORED

Vaš prvi mobilni telefon


žvrljoslav

Recommended Posts

mislim da nije imao ni sat, da se nije videlo kad je stigla poruka itd

 

edit: dada, prosto  neshvatljivo 

Edited by ToniAdams
Link to comment

Mislim da je 1 bila Talkabout Motorola u kući, pa kad neko putuje on ponese mobilni jer je mobilan.

 

edit

ne mogu da se zakunem ali mislim da sam je prvi put tako odneo u bege i sećam se nekog razgovora sa matorima...

Edited by čekmeže
Link to comment
On 8.5.2018. at 22:58, maharaja said:

127922265_3-gsm-alcatel-one-touch-easy-d

 

Alcatel One Touch Easy DB. 

+1

 

Kažu da je mogao da radi na dve 1.5V baterije, omiljen u zatvorima

Link to comment
  • 2 years later...

Iako bash ne pripada temi, evo da ovdje obiljezimo kraj jedne ere.

 

Prije par dana mi je ispao BlackBerry Key Two i razbio mu se ekran, a posto se vise ne proizvode, morao sam preci na neku drugu platformu. Probacu da mu promijenim ekran, cisto iz zajebancije, ali kako god da operacija prodje, ovo je kraj.

 

Nije mi bio prvi telefon, ali BlackBerry mi je uvijek bio najdrazi (a vjerovatno je i najznacajni za smart-phone revoluciju).  Nosio sam ga jos od 2003/2004 i prelaza sa monokromatskog ekrana na ekran u boji, i  zajedno smo prosi sve faze: trackwheel, trackball, track pad, touchscreen, ali konstanta je bila fizicka tastatura koja po meni jos uvijek nije prevazidjena, kao ni sam BB sto se tice Office i komunikacijskog uredjaja. Jednostavno superioran za email, telefon i SMS/MMS komunikaciju, Office, file management, kao i trajanje baterija. Problem je bio to sto su na tome i ostali, i to ih je i sahranilo je gro korisnika vise mario za media consumption.

 

Firma je odavno izasla iz telefonskog biznisa (lekcija koju je koliko juce obznanio i LG), a od prosle nedelje sam i ja izasao is gotovo dvodecenijske veze sa BB.

 

Shmrc.:sad:

 

 

BBK2.png

  • +1 2
Link to comment

U stalnoj upotrebi, kao primarni fon koristim zadnjih 12 godina isti model: Samsung B2100 Explorer.

Kako je kod mene uvek bio aktuelan problem sa nestašnim kerovima, i neoriginalnim baterijama, koje moraju da drže bar 5-7 dana, iskorisrio sam priliku i na oglasima kupio za bagatelu desetak komada istih. Evo kakvo je trenutno stanje magacina rez. delova i materijala

 

PS

Moraću da stupim u kontak sa ljudima iu Samsunga :) :) :) 

 

samsung.jpg

Edited by zmanic
  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
11 hours ago, Peter Fan said:

Iako bash ne pripada temi, evo da ovdje obiljezimo kraj jedne ere.

 

Prije par dana mi je ispao BlackBerry Key Two i razbio mu se ekran, a posto se vise ne proizvode, morao sam preci na neku drugu platformu. Probacu da mu promijenim ekran, cisto iz zajebancije, ali kako god da operacija prodje, ovo je kraj.

 

Nije mi bio prvi telefon, ali BlackBerry mi je uvijek bio najdrazi (a vjerovatno je i najznacajni za smart-phone revoluciju).  Nosio sam ga jos od 2003/2004 i prelaza sa monokromatskog ekrana na ekran u boji, i  zajedno smo prosi sve faze: trackwheel, trackball, track pad, touchscreen, ali konstanta je bila fizicka tastatura koja po meni jos uvijek nije prevazidjena, kao ni sam BB sto se tice Office i komunikacijskog uredjaja. Jednostavno superioran za email, telefon i SMS/MMS komunikaciju, Office, file management, kao i trajanje baterija. Problem je bio to sto su na tome i ostali, i to ih je i sahranilo je gro korisnika vise mario za media consumption.

 

Firma je odavno izasla iz telefonskog biznisa (lekcija koju je koliko juce obznanio i LG), a od prosle nedelje sam i ja izasao is gotovo dvodecenijske veze sa BB.

 

Shmrc.:sad:

 

 

BBK2.png

 

Do pre dve godine sam koristio BlackBerry Passport i to mi je ubedljivo omiljeni telefon. Širok, sjajna tastatura, moćan izgled, BB Hub je fanstičan, idealan za komunikaciju... Ali ga je vreme pregazilo jbg.

 

Danas me mejlovi izluđuju, probao sam i Gmail app i Spark i još nekoliko i nijedna nije ni prići BB Hubu. Naročito me frustrira to što se attachmenti prikazuju na dnu prepiske, a ne u mejlu koji čitam ili pišem, to me baš izluđuje.

 

Kada bi postojao BB Passport 2 sa Androidom, uz očuvanje glavnih BB funkcija, do kraja života bih koristio samo taj telefon.

Edited by napadaj
  • +1 2
Link to comment

Jos uvek koristim Q10. Dinosaurus, jbg.

 

BB Hub je zakon. Uopste ne razumem kako ne mogu (neće?) to da naprave za android ili iphone.

I tastatura BB... Ovo kucanje po ekranu je potpuno besmisleno, + ne radi.

Edited by Djuro
  • +1 3
Link to comment

Nokia E61 i BB Passport jedine naprave na kojima sam nešto i kuco a ne samo zvao i javljo se.

 

Tužno je koliko trendove savremene elektronike diktiraju curice koje se puće i mularija što vitla zmajeve (slučaj sa Matrox PC grakičkim npr). Da je BB reklamiro Passport ko idealan insta 1/1 foto format fon bolje bi prošo.

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, francuski sobar said:

Nokia E61 i BB Passport jedine naprave na kojima sam nešto i kuco a ne samo zvao i javljo se.

 

Tužno je koliko trendove savremene elektronike diktiraju curice koje se puće i mularija što vitla zmajeve (slučaj sa Matrox PC grakičkim npr). Da je BB reklamiro Passport ko idealan insta 1/1 foto format fon bolje bi prošo.

 

 

 

Jes bio idelan za fotke, al se storiji nisu dobro videli/kačili, ne može to Instagram omladina da istrpi.

 

 

Meni se slomio ekran Passporta, naručio ga iz Kine i zamenio sam za ukupno 20 evra, a u jedinom domaćem ovlašćenom servisu mi lihvari tražili 250 evra. Strašan telefon.

Link to comment
5 hours ago, Djuro said:

Jos uvek koristim Q10. Dinosaurus, jbg.

 

BB Hub je zakon. Uopste ne razumem kako ne mogu (neće?) to da naprave za android

B1: Svaka cast!

 

B2: pa ima Hub za Andriod, ja sam ga koristio i na KeyOne i na KeyTwo.  No, Andriod licenciranje je prije godinu-dvije onemoguciolo integraciju sa SMS, tako da je Hub dodatno izgubio na funkcionalonosti, a i onako je bio razvodnjena verzija Huba iz BB10.

Link to comment
5 hours ago, napadaj said:

 

Do pre dve godine sam koristio BlackBerry Passport i to mi je ubedljivo omiljeni telefon. Širok, sjajna tastatura, moćan izgled, BB Hub je fanstičan, idealan za komunikaciju... Ali ga je vreme pregazilo jbg.

 

Danas me mejlovi izluđuju, probao sam i Gmail app i Spark i još nekoliko i nijedna nije ni prići BB Hubu. Naročito me frustrira to što se attachmenti prikazuju na dnu prepiske, a ne u mejlu koji čitam ili pišem, to me baš izluđuje.

 

Kada bi postojao BB Passport 2 sa Androidom, uz očuvanje glavnih BB funkcija, do kraja života bih koristio samo taj telefon.

A, ima nas jos znaci - upravo tako!

 

Evo moj jos uvijek radi, ali ga moj operator ne podrzava  pa sam zato i presao na KeyOne. Passport je bio ubjedljivo najfunkcionalnija komunikacijska mashina, ikad napravljena.

 

Ne znam da li si  (a i  @Djuro@francuski sobar ) koristio BlackBerry Blend? To je tek bilo ispred svog vremena, i ni do danas nije prevazidjeno.

 

 

 

BBP.png

Edited by Peter Fan
  • +1 2
Link to comment

Nisam, iako sam instalirao, nekako sam više voleo da sve radim na toj savršenoj tastaturi. Ovo govno na pipanje me izluđuje, mrzim kucanje na svim tastaturama koje nisu fizičke.

 

Istovremeno sam koristio Q10 kao službeni, i to je fenomenalan telefon sa iznenađujuće dobrom kamerom.

Edited by napadaj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...