Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts



Ljepi Mark legenda. U prve dve sezone imao 4 playoff pobede. Mrknuo Riversa, Bradya, Palmera i Manninga.
Da stavimo to u prespektivu: Wentz u prve 3 sezone nije ni igrao playoff utakmicu :(



Ne strecam se 2% oko toga. Bitno je da smo mi uzeli SB. A sta ce dalje biti, budmo videli...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Hard Knocks nije film.
Pa jeste, svi nešto glumataju, to što ga prodaju kao dokumentarac to je marketing...

[emoji12]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
On 24.7.2019. at 13:40, Venom said:

A najbolja knjiga?

 

nisam čito, al bolja je serija. :fantom:

 

Serija mi je guilty pleasure. :blush: Nekako je previše kao da gledaš Heartbreak High, ali može da se gleda ako zažmuriš na jedno oko. Film mi je baš dobar.

We are Marshall mi je isto bio lepo legao.

The blind side nikako da pogledam još jednom a planiram to već dugo jer s kim god da sam pričao o filmu svima je bio sranje. A samo meni bio super. Sve mislim da ljudi vole da budu seronje kojima film sa Sandrom Bullock nikako ne može biti dobar, pa da je to razlog ali moguće da sam ja nešto propustio.

Link to comment
On 24.7.2019. at 12:09, Grandilof said:

Penzionisao se najbolji QB Jetsa u novijoj istoriji, a omiljenog nidje koju rec da prozbori...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

 

On 24.7.2019. at 12:20, omiljeni said:

Ljepi Mark legenda. U prve dve sezone imao 4 playoff pobede. Mrknuo Riversa, Bradya, Palmera i Manninga.
Da stavimo to u prespektivu: Wentz u prve 3 sezone nije ni igrao playoff utakmicu :(

Najbolji film je Friday Night Lights
I najbolja serija je Friday Night Lights

Clear eyes, full hearts, cant lose!

 

e sa ovom dvojicom ja gledam svaku nedelju NFLa, pa kome moze biti dosadno? :D

 

 

Link to comment

Bio je tu i cetvrti Fins, ali ermigirao covek, jelte iz nicka se da videti da navija za Dolphinse, i paz'te sad ovo, njih trojica se ubise mene da zavitlavaju, a njihovi ne zna se ko je gori vec jedno deceniju i kusur...

 

A to da nije dosadno nije priznajem, na glavnom ekranu i Game Pass-u se gleda Tampa nebitno sta je ostalo, i uzivanje gledati Freaka kako pizdi iz nedelje u nedelju i smislja racunice kako jos imaju sanse dok se raspadaju. :D

Link to comment

Izvinjavam se sto prekidam ove cute price o dugim novosadskim nocima ali jel' ce neko (Renne) otvoriti topic za ovu sezonu? NCAAF pocinje za manje od mesec dana - the U i Florida igraju 25-og Avgusta. Jbg, nemam nameru da otvaram NCAAF topic.

Link to comment

Slusam Eisena od juce sada - gost mu je bivsi Eagles predsednik Joe Banner. Ceo razgovor je veoma interesantan, posebno sada kad je dosta holdouta. Rich je pomenuo (nisam video na twittwru ali racunam da je tacno) kako je Shefty rekao da su Chargersi ponudili Melu 10-11 po sezoni. Nije pomenuo garantovani iznos ili duzinu dogovora ali u svakom slucaju, to su ozbiljne pare. Jbg, ne verujem da ce dobiti vise od toga (od boltsa.) Kako se stvari odvijaju, ne bi me zacudilo da RB by committee postane norma NFLa. Patriotsi to rade godinama, Colts, Bears, Eagles... za pare koje dobijaju Gurley ili Lev i koje ce verovatno Zeke dobiti, mozes imati 3 RBa iz 3rd ili 4th round na rosteru.   

 

edit - video: 

 

 

Edited by mandingo
Link to comment

RBBC je norma već 20+ godina, a ustvari kad bolje pogledaš i nije.

Ekipe koje si nabrojao...Kod Coltsa je Mack neprikosnoven br1, a Hines je scatback koji igra isključivo kad forsiraju pass. Kod domoljuba je Michel br1, a White je tu za passing game. Bears isto tako imaju backa (ranije Howard, sad će to biti Montgomery) koji dobije ogromnu većinu nošenja i imaju Cohena da igra na passing downs.

Meni to i nije RBBC. Pre bih taj termin koristio kad ekipa ima 2 ili čak 3 igrača koji ravnopravno dele nošenja na early downs i kad imaš više igrača koji cepaju po 10+ nošenja po utakmici.  Koliko je prošle godine bilo timova gde je više igrača imalo 150+ nošenja? Verovatno samo par njih, a i to se tako namestilo samo zbog povrede.

Link to comment

Plaćali su ih dosta. Obojica su u to vreme bili u top10 najplaćenijih RB

Tolbert je više bio FB, a i on je bio verovatno u top 5 najplaćenijih na poziciji.

 

Link to comment
20 hours ago, omiljeni said:

RBBC je norma već 20+ godina, a ustvari kad bolje pogledaš i nije.

Ekipe koje si nabrojao...Kod Coltsa je Mack neprikosnoven br1, a Hines je scatback koji igra isključivo kad forsiraju pass. Kod domoljuba je Michel br1, a White je tu za passing game. Bears isto tako imaju backa (ranije Howard, sad će to biti Montgomery) koji dobije ogromnu većinu nošenja i imaju Cohena da igra na passing downs.

Meni to i nije RBBC. Pre bih taj termin koristio kad ekipa ima 2 ili čak 3 igrača koji ravnopravno dele nošenja na early downs i kad imaš više igrača koji cepaju po 10+ nošenja po utakmici.  Koliko je prošle godine bilo timova gde je više igrača imalo 150+ nošenja? Verovatno samo par njih, a i to se tako namestilo samo zbog povrede.

Sve zavisi od RBBC definicije. Ja sam nabrojao ove timove zato sto su dobri, ne sto su jedinstveni po tome da koriste minimum 2 RBa. Work load RB u NFLu danas bas i nije puno, Zeke, Saquon, McCaffrey, Johnson, Gurley... i mozda jos nekoliko. Liga pre 5-6 godina je bila sasvim drugacija, sto se pozicije tice. Zato ce Michael Thomas dobiti 19-20 po sezoni a Mel Gordon moze da sanja 13-14. Osim toga, profil RBa koji se danas trazi je kombo runner i pass catcher. Jerome Bettis ili Sean Alexander bi u collegu bili LB ili TE. Zato je, naprimer, solidan back kao Jordan Howard trejdovan.... covek ne hvata loptu dobro. 

Link to comment

Cela ta priča oko RBs je jedan veliki misconcpetion, ako mene pitaš.

A najviše je potenciraju ljudi koji nemaju pojma o fudbalu. I onda taj neki tobože ekspert još zabiberi to malo pričom kako pametni timovi ne ulažu u RB poziciju i obavezno tu spomene domoljube i belicheata.

Dok u stvarnosti domoljubi troše više resursa na RB poziciju od svih drugih timova. Prošle godine su draftovali Michela u 1st round verovatno zato što ne misle da je RB nebitna pozicija. Ove godine daju najviše % capa svojim RBs. Jedino možda Billsi daju više, ali oni bi lako mogli da trejduju/otpuste McCoya do početka sezone, pa će da se spuste po RB platama daleko ispod domoljuba. 

Eaglesi su isto jedan od timova koji su, bar kad slušaš te stručnjake, pametan tim koji zna šta radi i pametno troši resurse. A Eaglesi svake godine trejduju za Ajayia ili Howarda i svake godine draftuju po Smallwooda i Pumphreya, a od ranije imaju Sprolesa i još skupljaju undrafted igrače poput Clementa i Adamsa. Da Eaglesi stvarno misle "ma to je samo RB pozicija, lako ćemo..." onda ne bi draftovali ovde godine tako visoko još i Sandersa.

Ramsi i Mcvay su najpre bili genijalci što su potpisali Gurleya jer je ovaj do decembra bio MVP kandidat, a tim postizao 40 poena po tekmi. Posle se povredio i od tada su postali budale što su ga potpisali jer i CJ Anderson koji igra za minimalac može da uradi sve isto što radi i Gurley

Da, povredom Gurleya se ništa nije promenilo u napadu Ramsa. Osim što više nisu postizali 40 ppg nego samo 20 ppg, ali osim toga je sve bilo isto.

 

Ta priča ide već jako dugo i to je postala prva asocijacija za RB poziciju. Timovi, odnosno ljudi iz front office i koji uopšte ne misle tako, će taj dominantan narativ da iskoriste kada se pregovaraju ugovori. Pola lige garant zove Jerrya da vide šta se dešava sa Zeke i kakve su šanse za trade i daće ako treba i levo mudo za takvog igrača, ali ako dođe do konkretnih pregovora prvo što će reći Zekeu i njegovom agentu je "jbg i sami znate da RB nije baš pozicija koja pravi razliku, ne živimo više u 1988. godini..." jer što da mu daju 20 miliona ako bez problema mogu da završe posao i sa 14 miliona.

 

Ono što jeste činjenica kod RB pozicije je da nema mnogo igrača koji su dobri da budu three down backs. Ima ih dosta više nego pre 5 ili 10 godina, ali i dalje ih nema dovoljno.

A to su igrači koji prave razliku i to ozbiljnu. I ja bih uvek radije imao jednog takvog nego 3 prosečna igrača za isti ili manji cap hit. Jesu sva jaja u jednoj košari, ali i odbrana mora da pravi gameplan oko mog čoveka.

Nema ničeg boljeg za napad nego kad uhvati odbranu sa pogrešnim personnelom na terenu. LeVeon Bell ti je joker karta za to i automatic mismatch. Zato što je Bell nominalno RB, a ima skillset da bude WR#2 u bar 50% ekipa, a negde bi čak možda bio i WR#1

I onda odbrana ne zna kako da ga tretira jer je on i RB i WR. A za nešto moraš da se opredeliš i bukvalno je pick your poison situacija.

 

Zeke nije kao Bell jer je on više poput Petersona, daš mu loptu i on uzme 1st down. Ali ako treba imaće i 75 hvatanja u sezoni što uz činjenicu da je on i najpouzdaniji blocker od svih RBs, predstavlja ubitačnu kombinaciju. Jerry može javno da priča šta god hoće, ali on zna da će teže naći igrača kao što je Zeke nego što je Dak. Uostalom, startni QB poslednjih 15 godina mu je bio UDFA ili 5th rounder, a Zeke je draftovao sa #4 overall.

Gurley, Barkley, Chubb i još par njih mogu igrati kao 3 down backs, a zaključci se donose na osnovu većine RBs koji nemaju njihov talenat. I onda posle 20 godina guslanja o takvih zaključcima se dođe u situaciju da dobar RB pjeva ako dobije 8 miliona godišnje ugovor, a najbolji RBs moraju u kolektivne holdoute da probaju izvući platu jaču od osrednjeg WR 

 

Povrede su uvek argument, ali RB pozicija se id istalih pozicija razlikuje samo po dužini karijere. Posle 29 kreće nagli decline i posle 31 je igrač manje-više neupotrebljiv. Peterson, Gore ili Sproles više dođu kao outliers

Ali sve dok RB ima 23 ili 26 ili 28 godina, jednaka je verovatnoća za povredu kao i kod WR, LB, DB ili TE pozicije. I to što se Gurley povredio ne znači ništa kad se priča o Elliotu ili Gordonu.

Link to comment
  • James Marshall changed the title to NFL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...