Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

Od HS fudbala pratim samo Elite 11 i The Opening

Elite 11 je kao neki reality gde Dilfer i Whitfield dovedu najbolje high school QBs da se takmiče, pa biraju najboljeg.

a The Opening je isto takmičenje HS igrača, ali ne samo QBs nego imaju 7v7 i takmičenja za linemane, organizuju im combine testiranja (to je onaj Nikeov SPARQ), 1v1 drillove i slično.

Nike organizuje oba ta takmičenja pa onda na kraju bude 7v7 turnir i onda tu gledaš buduće NFL 1st i 2nd roundere 4-5 godina pre drafta

To sve uglavnom može da se nađe na Youtube.

Elite 11 sam počeo pratiti kad je bila generacija sa Winstonom, ali ima i mnogo starijih sezona. Mislim da je počelo sa Leinartom, Ortonom, Derekom Andersonom i njihovom generacijom, a to je bilo bogami i pre celih 20ak godina. Od tad do danas verovatno nema NFL Qb a da nije prošao kroz Elite 11

 

Osim toga pratim te i recruiting liste i eventualno samo bacim malo pogled na utakmicu ili dve ali samo kad se pojavi baš neki novi GOAT tipa Murray, Tua ili Lawrence

I volim da gledam dokumentarce o high school fudbalu. ESPN sa vremena na vreme izbaci fenomenalne filmove. To budu stvari tipa film o fudbalskom timu u najsevernijoj školi na Aljasci gde teraju polarne medvede sa terena pre treninga ili neka East Baltimore škola pa gledaš kako stasava neki novi Prop Joe kao linebacker i slično :D

 

pored NFL i college bilo bi mi bilo stvarno previše da se udubljujem i u high school :D

Link to comment
8 hours ago, omiljeni said:

. Pustis skautu info i cekas par dana i ako se info pojavi u medijima onda je skaut zavesio karijeru u tom timu.

Eto vidis kako je prosto da se informacija danas zastiti, kako se toga niko do sada nije setio?

 

Peter King danas pise o Gettlemanu, i navodi reci Jonesovog trenera  Cuttclifa da “su bar dva tima izmedju pozicije 6 i 17 htela da draftuju Jonesa”. I onda King razmislja naglas ko je to mogao biti i kaze “Moji izvori mi kazu da je Denver bio zainteresovan za  Jonesa  dok nisu razgovarali sa Lockom, i od tada je Lock bio njihov QB”.

 

 Otkud to Peter King zna? Pogledaj mu mock, on je pogodio gde prva 4 kvorterbeka idu, za Washington je cak pogodio i da se nece pomerati za Haskinsa, sto je bilo neocekivano.

 

Link to comment
10 hours ago, mandingo said:

Taman posla da pravim "burzuj - rob" uproscavanja ali je fakt da igraci nisu placeni za sport koji igraju ( tacno je da imaju scholarship.)

 

Ne pomaže ni kad se neki treneri oblače ko vlasnici južnjačke plantaže. :D
 

 

pitino-white-suit.0.jpg

Link to comment

Ee...Veseli Giantsi u roster od 90 potpisali lika koji nije igrao fudbal od HS, nego je na koledžu bio uspešan bacač kugle. :lol:

Link to comment
1 hour ago, Jean-Luc Picard said:

Ee...Veseli Giantsi u roster od 90 potpisali lika koji nije igrao fudbal od HS, nego je na koledžu bio uspešan bacač kugle. :lol:

nije ni Gates igrao fudbal na koledžu, već samo basket, ali to mu nije smetalo na putu ka HOF

Link to comment
12 hours ago, ObiW said:

Eto vidis kako je prosto da se informacija danas zastiti, kako se toga niko do sada nije setio?

 

Peter King danas pise o Gettlemanu, i navodi reci Jonesovog trenera  Cuttclifa da “su bar dva tima izmedju pozicije 6 i 17 htela da draftuju Jonesa”. I onda King razmislja naglas ko je to mogao biti i kaze “Moji izvori mi kazu da je Denver bio zainteresovan za  Jonesa  dok nisu razgovarali sa Lockom, i od tada je Lock bio njihov QB”.

 

 Otkud to Peter King zna? Pogledaj mu mock, on je pogodio gde prva 4 kvorterbeka idu, za Washington je cak pogodio i da se nece pomerati za Haskinsa, sto je bilo neocekivano.

 

 

Pogledao sam mu mock. Potrefio je QBs a kod ostalih pickova nije baš briljirao.

Pogledao sam mu i mock od prošle godine. Pogodio je Allen u Bills i pogodio još 2 picka iz cele prve runde ali tako što je pogodio Jackson u Packerse i Landry u Titanse. Oba ta picka jesu tačna ali su ih timovi uzeli u 2. rundi, a ne u prvoj. To je očajan mock.

Mislim da dosta precenjuješ tu mogućnost da informacije cure u medije. Cure poluinformacije pa nekad promaše sve, a nekad potrefe nešto. Ljudi poput Kinga saleću GMs i skaute na Combine, na Pro Days, na owners meeting, gde god stignu i dobijaju od njih neke stvari, ali to su poluinformacije.

Jedna stvar je kad ti skaut nekog tima kaže mi baš volimo tog igrača, takvi razgovori se vode milijardu puta od Senior Bowla do Drafta

a druga stvar je da ti neko prosledi informaciju tipa mi ćemo draftovati Jonesa sa #15 (ali nemoj to da kažeš Giantsima koji draftuju sa #17 da nas ne bi preskočili). Razgovor poput tog se verovatno ne vodi nikad.

 

Ona dvojica sa Walter Football su imali najtačnije mock draftove ove godine, a znaš šta oni rade? Beleže koji igrač je imao razgovore sa skautima kog tima na Senior Bowlu i beleže slične stvari, analiziraju takve podatke, traže patterne, analiziraju kako se koji tim interesuje za određene pozicije, beleže sve rumors itd itd

I onda jedan od njih dvojice ima 11-12 tačnih od 32 picka prve runde, a drugi lik sa tog sajta ima tek nešto manje pogodaka. Slično su ispogađali i prošle godine.

Sajtovi koji rangiraju mock draftove ove  godine njih dvojicu imaju na 1. i 2. mestu, a prošle godine su imali valjda 2. mesto. A rangiraju preko 200-300 mock draftera.

King koji svaki dan priča sa GMs i sluša šta mu pričaju skauti, ne bude ni u top50 najtačnijih mock draftova.

 

Šta pričaju Cuttcliff i drugi college treneri, to i inače treba uzimati sa zrnom soli. Oni NFL draft posmatraju isključivo kao priliku da pojačaju recruiting. I naravno da će Cutcliff pričati kako je pola NFL htelo baš njegovog QB jer to slušaju klinci koji su još uvek na high school.

Ali meni je čudnije otkud Cuttcliffu takva informacija? Zašto bi bilo koji tim rekao Cuttcliffu sa koje pozicije žele da draftuju Jonesa? To nema nikakvog smisla.

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

 

 

Ali meni je čudnije otkud Cuttcliffu takva informacija? Zašto bi bilo koji tim rekao Cuttcliffu sa koje pozicije žele da draftuju Jonesa? To nema nikakvog smisla.

Implikacija je da je igrac (Jones) rekao treneru (Cuttcliff) u neformalnom razogovoru ko mu od timova sa kojima je razgovarao deluje najzainteresovanije da ga draftuje.

Link to comment

Jones zna sa kim je i šta sve pričao i može da ima utisak koliko je neki tim zainteresovan za njega, ali to ne znači ništa. Ne može on znati koji tim njega ima gde na boardu.

I Lock je sigurno imao utisak da ga Broncosi žele, i sigurno se nadao da će ga uzeti sa #10, ali su ga uzeli tek sa #42

Jawaan Taylor se nadao #7 picku Jaguarsa, ali su ga oni uzeli tek sa #35. Peter King i većina mockera su ga imali u top10.

Metclaf je pao na dno 2. runde, Greedy i Jacoby Ford su isto bili u green room, pa sutradan u hotelu čekali da ih izaberu i onda dolazili na stage sa 20 minuta zakašnjenja.

Od 22 igrača iz green room čak 5 ih nije draftovano u prvoj, a da 1 Jones i coach Cuttcliff znaju ko će tačno da ga bira između #7 i #17? Nema šanse

Link to comment
On 7.5.2019. at 20:12, trust said:

Kakav je hvatač po tvom mišljenju Matclaf?Na forumu sixoksa kažu da niko nije imao takav dobar rooki camp od Willsona 2012...

Mislim da je on 1 od većih stealova ovog drafta i cenim da je pao toliko samo zbog povreda.

Već smo ga spominjali ovde pre drafta, atleta kao Julio Jones pa još malo nabudžen. Size/speed/eksplozivnost/power...nezabeleženo do sada.

Ćale NFL igrač, deda NFL igrač, stric NFL igrač i kandidat za Hall fo Fame, 

Verovatno će mu trebati neko vreme (sezona ili 2) da postane produktivan starter. Nešto otprilike poput Demaryus Thomasa. To što je izgledao super na rookie camp je dobro, ali ipak su to samo drillovi vs air ili vs udfa DBs i trenira se bez padova. On protiv takvih izgleda kao neko ko je sa druge planete.

Na Ole Miss su ga koristili dosta čudno. Igrao je isključivo na levoj strani (što je u principu slabija strana za Qb dešnjaka) i trčao je optrilike 2-3 rute, uz to je igrao sa ne baš dobrim Qb, imao je baš malo targeta, ali ipak je imao baš dobru produkciju dok se nije povredio.

Povrede su sigurno ozbiljna briga jer nema šanse da bi on pao do #64 da je skroz zdrav i da ne postoje rizici, uvek će igrati sa dosta limitiranim route tree, ruke nisu baš vrhunske i ima dosta dropova u odnosu na broj targeta, ali upside je ogroman.

Jetsi nisu imali 2nd round pick i WR nam nije bio need, ali kad sam video da je DK pao skroz do dna 2. runde ponadao sam se da će pasti i do našeg picka na #68 ali jbg :D

Link to comment
On 7.5.2019. at 20:12, trust said:

Kakav je hvatač po tvom mišljenju Matclaf?Na forumu sixoksa kažu da niko nije imao takav dobar rooki camp od Willsona 2012...

ovo mu je slika sa kombajna™

 

dk-metcalf-.png

Link to comment

Pa očekivano jbg.

U prvoj sezoni 10 pobeda i onda u sledeće 3 sezone ukupno 14 pobeda. sve 4 godine bez playoffa. On i Bowles su došli u paketu, tako i odlaze.

Uradio je i neke baš dobre stvari. u 1st round je bio odličan a draftovao je i nekoliko startera i u 3, 4 ili 5. rundi, Robby Andersona je bio undrafted

A ostaće upamćen kao čovek koji je draftovao GOAT

Neko drugi će sad da žanje ono što je on posija' ali šta da se radi.

Link to comment
  • James Marshall changed the title to NFL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...