Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

22 hours ago, teacher said:

da nije tako, pitao bih se gde je bio Thielen na mel kiper jr boardu, npr.

 

 

to pitanje nije loše, ali još bolje pitanje bi bilo gde je Thielen bio kod Gettlemana na boardu? :D

Koliko mediji promašuju kod drafta toliko promašuju i pro skauti.

Sad imamo Mayocka kao predstavnika medija koji je postao GM i videćemo kako će mu ići.

 

Ovo kako pišeš o Gettlemanu i Daniel Jonesu me podseća na onog Jets fana što je komentarisao pred kamerama kad smo izabrali OBriena umesto Marina.

Obviously the Giants know something the people up here don't :thumbup:

evo sad se i @Zinedine Zidane se priključio sa tom pričom.

 

Kod Jonesa meni najzanimljije što pogledaš par utakmica i skoro sve vreme igraju PA/RPO iz kojih baca samo krake pasove ili igraju spread iz empty seta gde on isto uglavnom baca quick passove.

I na kraju kad odgledaš sve pomisliš "ma garant je imao sezonu sa bar 75% completion i 5-6 INT", a onda vidiš statse a tamo piše da je imao ispod 60% i 12 INT

Na šta bi to ličilo da mu smanjiš te high percentage pasove i ubaciš mnogo više agresivnije igre?

Ok, imali su receiveri baš dosta dropova ali to mu smanji statse za najviše 3-4%. Dosta igrača bi sa takvim playbookom imala 80% completion.

Onda pustiš samo highlightse i vidiš da za celu sezonu nije uradio ništa specijalno. Murray, Mayfield, Darnold ili ostali imaju interesantnije highlightse sa jedne utakmice nego on na celoj sezoni.

Đe su big time pasovi? Bez toga nemaš upside da rešavaš utakmice, da budeš veliki igrač. A ako nemaš taj upside onda ću da te uzemem u 2-3 rundi

 

Ja još nisam video QB draftovanog u prvoj rundi protiv kog su odbrane toliko često igrale cover 0. To mi je bio teški mindfuck.

Toliko cover 0 ne vidi ni Safs QB Grofova iz Novog Kneževca, a kamoli igrač draftovan sa #6 overall. Veliki redflag, ako mene pitaš.

Toliko priče o Cuttcliffu, braći Manning ili kad komentatori ne znaju šta više da kažu onda mu zadenu epitet cerebral, a on dečko pola vremena nema predstave šta se dešava na terenu. Situacija....3rd & short, cover 0, corner igra sa inside shade i onaj malecki #3 receiver (Ramming ili tako nešto, video sam ga na spiskovima UDFA potpisa negde, mislim kod Skinsa) trči slant i ovaj umalo da baci pick. Cerebral?! Ako si cerebral onda valjda promeniš rutu svom čoveku. I taj mučenik iz Grofova možda ima neki dogovoren signal da promeni rutu, a kamoli Cutcliffov 3rd year starter.

Kad se malo više zadubiš u njegov postsnap read onda vidiš da on nije baš dobar u tome. Prečesto ne vidi ljude, a ne vidi ih jer ne razume šta odbrana radi. Moguće je da on odigra 4-5 playeva gde ima RPO sa prostim one man readom, pa onda zabaguje na 3rd & 10 kad mu 7 ili 8 ljudi dropuje u zone, ali jbg onda nisi cerebral i nije ti čitanje odbrane jača strana nego samo još jedna od slabosti.

Ima dobre fizikalije i može da trči, mogao biti solidan scrambler, ali niko mu neće dati designed runs. Od 300 rushing yards u sezoni 200 je bilo protiv UNC kada je imao dva 60+ yards trčanja.

 

Plakaće Gettleman što prošle godine nije uzeo Darnolda, a mislim da bi mu ove godine bilo mnogo bolje da je uzeo Haskinsa.

 

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, omiljeni said:

 

to pitanje nije loše, ali još bolje pitanje bi bilo gde je Thielen bio kod Gettlemana na boardu? :D

Koliko mediji promašuju kod drafta toliko promašuju i pro skauti.

Sad imamo Mayocka kao predstavnika medija koji je postao GM i videćemo kako će mu ići.

 

Ovo kako pišeš o Gettlemanu i Daniel Jonesu me podseća na onog Jets fana što je komentarisao pred kamerama kad smo izabrali OBriena umesto Marina.

Obviously the Giants know something the people up here don't :thumbup:

evo sad se i @Zinedine Zidane se priključio sa tom pričom.

 

Kod Jonesa meni najzanimljije što pogledaš par utakmica i skoro sve vreme igraju PA/RPO iz kojih baca samo krake pasove ili igraju spread iz empty seta gde on isto uglavnom baca quick passove.

I na kraju kad odgledaš sve pomisliš "ma garant je imao sezonu sa bar 75% completion i 5-6 INT", a onda vidiš statse a tamo piše da je imao ispod 60% i 12 INT

Na šta bi to ličilo da mu smanjiš te high percentage pasove i ubaciš mnogo više agresivnije igre?

Ok, imali su receiveri baš dosta dropova ali to mu smanji statse za najviše 3-4%. Dosta igrača bi sa takvim playbookom imala 80% completion.

Onda pustiš samo highlightse i vidiš da za celu sezonu nije uradio ništa specijalno. Murray, Mayfield, Darnold ili ostali imaju interesantnije highlightse sa jedne utakmice nego on na celoj sezoni.

Đe su big time pasovi? Bez toga nemaš upside da rešavaš utakmice, da budeš veliki igrač. A ako nemaš taj upside onda ću da te uzemem u 2-3 rundi

 

Ja još nisam video QB draftovanog u prvoj rundi protiv kog su odbrane toliko često igrale cover 0. To mi je bio teški mindfuck.

Toliko cover 0 ne vidi ni Safs QB Grofova iz Novog Kneževca, a kamoli igrač draftovan sa #6 overall. Veliki redflag, ako mene pitaš.

Toliko priče o Cuttcliffu, braći Manning ili kad komentatori ne znaju šta više da kažu onda mu zadenu epitet cerebral, a on dečko pola vremena nema predstave šta se dešava na terenu. Situacija....3rd & short, cover 0, corner igra sa inside shade i onaj malecki #3 receiver (Ramming ili tako nešto, video sam ga na spiskovima UDFA potpisa negde, mislim kod Skinsa) trči slant i ovaj umalo da baci pick. Cerebral?! Ako si cerebral onda valjda promeniš rutu svom čoveku. I taj mučenik iz Grofova možda ima neki dogovoren signal da promeni rutu, a kamoli Cutcliffov 3rd year starter.

Kad se malo više zadubiš u njegov postsnap read onda vidiš da on nije baš dobar u tome. Prečesto ne vidi ljude, a ne vidi ih jer ne razume šta odbrana radi. Moguće je da on odigra 4-5 playeva gde ima RPO sa prostim one man readom, pa onda zabaguje na 3rd & 10 kad mu 7 ili 8 ljudi dropuje u zone, ali jbg onda nisi cerebral i nije ti čitanje odbrane jača strana nego samo još jedna od slabosti.

Ima dobre fizikalije i može da trči, mogao biti solidan scrambler, ali niko mu neće dati designed runs. Od 300 rushing yards u sezoni 200 je bilo protiv UNC kada je imao dva 60+ yards trčanja.

 

Plakaće Gettleman što prošle godine nije uzeo Darnolda, a mislim da bi mu ove godine bilo mnogo bolje da je uzeo Haskinsa.

 

 

 

 

ovako je freak pisao o eliju na saaf forumu.

 

postoje tri opcije ove priče sa giantsima i rebuildingom koji traje a niko neće da prizna:

- getlemen je lud kao vulin i ne jebe živu silu, sam donosi odluke i mara se usere u gaće kad ga vidi, jer zna koliko je lud

- svi su ludi

- postoji logika i sistem pri odabiru igrača, a softver im zabaguje s vremena na vreme

 

ono što ja kažem je da ako su mislili da je jones toliko dobar, onda su ga morali uzeti kao br. 6 

sve ostalo ćemo videti tokom narednih godina. nikada ne možeš biti siguran sa draft pikovima. po tvome, brejdi bi uzgajao kukuruz negde viskonsinu i gledao bi sa setom nedeljni program na tv. nfl timovi se danas lože na ono što je bejzbol uradio sa sajbermetriks analizama, daju pare na big data analize igrača i onda opravdavaju pred medijima svoj izbor. tako je i mayock izvukao svoj 4. pik ove sezone, a giantsi jonesa.

Link to comment
 
Obviously the Giants know something the people up here don't :thumbup:
evo sad se i [mention=82]Zinedine Zidane[/mention] se priključio sa tom pričom.


Omiljeni, mislim da je jasno da ne ocekujem mnogo od ovog 6. pika. Nakon ovoga mi deluje logicnije da je trebalo da uzmu Darnolda prosle godine. :D Kapiram ovo sto teacher prica o tome cime se rukovode timovi kada draftuju, ali mi se cini da cesto ne procenjuju ispravno tajming i vrednost pre svega kod trejdova. Zar nisu mogli Beckhama da trejduju odmah nakon potpisivanja ako su znali da nece da se zajebavaju sa primadonom naredne 4 godine, a i da dobiju vise za njega. Posto sam laik, ovde cesto pitam eksperte poput tebe ili teachera koliko vredi taj i taj igrac u nekom potencijalnom trejdu, mada je jasno da to zavisi od vise elemenata u igri i da je cap space vazan faktor. Zanima me npr. da li su Giantsi mogli da ga ponude zajedno sa pikom prve runde i sta god jos treba kad su videli da je Khalil Mack na raspolaganju? Ako se edge rusheri vrednuju odmah iza qb-ova i na trzistu se pojavi igracina koji je sve suprotno od primadone, zar nije logicno da pokusaju sve da dobiju takvog igraca i sa njim krenu u rebuilding i gradjenje timske kulture o kojoj toliko pricaju?
Link to comment
9 hours ago, teacher said:

ovako je freak pisao o eliju na saaf forumu.

 

postoje tri opcije ove priče sa giantsima i rebuildingom koji traje a niko neće da prizna:

- getlemen je lud kao vulin i ne jebe živu silu, sam donosi odluke i mara se usere u gaće kad ga vidi, jer zna koliko je lud

- svi su ludi

- postoji logika i sistem pri odabiru igrača, a softver im zabaguje s vremena na vreme

 

ono što ja kažem je da ako su mislili da je jones toliko dobar, onda su ga morali uzeti kao br. 6 

 

Ne.

 

Ono sto su morali da urade je da procene kome se Jones svidja, pogledaju da li se nalazi izmedju 6. i 17. pika, uzmu edge rushera sa 6. pikom, i onda trejduju ispred tih timova koji vole Jonesa isto kao i oni. Nije da nije bilo raspolozenih za trejd, evo recimo Denver je trejdovao 10. pik, Dzajentsi bi verovatno dali uz 17. i dva treca (ove i sledece godine).

 

Getlemen je Vulin.

 

Link to comment

Ja i dalje tvrdim da ima mnogo toga sumnjivog u vezi tog picka ( pri tom ne mislim na sumnjiv kvalitet samog D. Jonesa). Gettleman se pravda i brani i forsira neke narative ko naprednjak uhvaćen u laži. Prošle godine je samo rekao "Najbolji igrač na draftu. Dodirnula ga Božija ruka. Moja keva bi ga odabrala. Budući HOF...kraj priče", a nije da nije bilo kontroverze kad je birao Barkley-a.

Link to comment

Jbg, ono sto teacher kaze je istina. Ako mislis da je to tvoj igrac (posebno QB) onda I reach nije problem. That being said, ne znam kako su Jonesa skautirali, po recima Gettlmana, tri serije na SENIOR BOWL su ga ubedile. Sad, mozda ce decko ubiti kod Giantsa ali proces evaluacije je upitan. Sta su videli I kad su to videli, ili je mozda Manning family preporuka odlucila. Plus, sa odbranom koji Giantsi imaju, mogli su komotno Allena da biraju, plus recimo, Dillarda kao OL. Ionako Gettleman kaze da ce Jones startovati za godinu, dve, tri. Da je bio neki QB rich draft, pa ajde.  

 

Inace, kad smo kod Mela Kipera - on je jedini od ovih mock experta imao Jonesa u prvoj rundi. McShay, Klatt, drustvo sa Bleacher reporta, pa i Simms Jr. su ga cenili late 2nd ili 3rd round. 

Link to comment

nema smisla teza da jones došao preko arči meninga, a o tome se priča po internetu. zašto bi arči dovodio konkurenciju svom sinu, koji planira da igra još par godina?

Link to comment
24 minutes ago, teacher said:

nema smisla teza da jones došao preko arči meninga, a o tome se priča po internetu. zašto bi arči dovodio konkurenciju svom sinu, koji planira da igra još par godina?

/tinfoil hat mode/Zato sto nije konkurencija/tinfoil hat off/  

 

I nije Archi nego MVP i Gayton, lol.  

 

Ozbiljno, stvarno je nejasno sta su videli kod Jonesa. Jedino to da je igrao u non-football skoli, u timovima gde niko nije draftovan vec nekoliko godina. To i 3 serije na senior bowlu. Jbg. 

Link to comment

Ja sam bio skroz ozbiljan kad sam pre neki dan napisao da me čudi što Giantsi nisu radili tradeup na #3 ili #4.

Kad imaš QB kog želiš sa top10 pickom onda te ne zanima da li ćeš zbog njega potrošiti i neki ekstra pick druge ili treće runde da osigurao taj pick. Jetsi ili Raidersi ili ko bi već trejdovao bi znali da jurite QB a tad cena picka ide gore, ali jebeš ga.

Ovo što @ObiW kaže da se trebalo raditi je ispravna logika, ali u praksi je to nemoguće uraditi. Teško je proceniti ko želi Daniela Jonesa ili Haskinsa ili bilo kog QB. Za Giantse se znalo da obigravaju oko Jonesa i nisu to mnogo sakrivali. Ali obigravali su i oko Haskinsa i oko Josha Allena i oko Burnsa i gomile drugih igrača. Plus, nikad ne znaš koji tim je zakazao sastanak sa igračem u motelu za kamiondžije u nekoj pripizdini gde ih niko neće prepoznati. Kad želiš igrača odbrane ili WR ili OL onda radiš takve manevre i gledaš kako izvučeš maksimum iz svog drafta, ali kad juriš franshise Qb onda ti je to skroz sporedno.

Čekati da padne do #17 ili čak raditi trade down pa tek onda uzimati Jonesa i biti bogatiji za nekoliko pickova. To radiš kad ne voliš igrača, pa forsiraš pick i što se kaže, bacaš pikado strelicu paštatibogda. Kao Billsi što su radili kad su uzimali EJ Manuela.
 

Link to comment
 
 
 
 
 
 
 
6
4 hours ago, mandingo said:

/tinfoil hat mode/Zato sto nije konkurencija/tinfoil hat off/  

 

I nije Archi nego MVP i Gayton, lol.  

 

Ozbiljno, stvarno je nejasno sta su videli kod Jonesa. Jedino to da je igrao u non-football skoli, u timovima gde niko nije draftovan vec nekoliko godina. To i 3 serije na senior bowlu. Jbg. 

svidelo im se što je igrao bez OL, jer će isto tako igrati i u giantsima...

Link to comment
4 minutes ago, teacher said:

svidelo im se što je igrao bez OL, jer će isto tako igrati i u giantsima...

Zar sumnjaš u Gettlemana?

Potpisao Soldera, draftovao Hernandeza, trejdovao za Zeitlera.

Ko je centar? Halapio? Izbunariće i nekog udfa right tacklea do jeseni i Jones će da pjeva.

Link to comment
15 minutes ago, omiljeni said:

Zar sumnjaš u Gettlemana?

Potpisao Soldera, draftovao Hernandeza, trejdovao za Zeitlera.

 Ko je centar? Halapio? Izbunariće i nekog udfa right tacklea do jeseni i Jones će da pjeva.

halapiju se drma stolica, kanadska liga će iznedriti ponovo nekog novog startera. realno, giantsi očajnički pokušavaju da ubiju meninga odabirom ofanzivne linije, ali kao u lošoj komediji, to im ne polazi za rukom.

Link to comment
12 hours ago, omiljeni said:

Ja sam bio skroz ozbiljan kad sam pre neki dan napisao da me čudi što Giantsi nisu radili tradeup na #3 ili #4.

Kad imaš QB kog želiš sa top10 pickom onda te ne zanima da li ćeš zbog njega potrošiti i neki ekstra pick druge ili treće runde da osigurao taj pick. Jetsi ili Raidersi ili ko bi već trejdovao bi znali da jurite QB a tad cena picka ide gore, ali jebeš ga.

Ovo što @ObiW kaže da se trebalo raditi je ispravna logika, ali u praksi je to nemoguće uraditi. Teško je proceniti ko želi Daniela Jonesa ili Haskinsa ili bilo kog QB. Za Giantse se znalo da obigravaju oko Jonesa i nisu to mnogo sakrivali. Ali obigravali su i oko Haskinsa i oko Josha Allena i oko Burnsa i gomile drugih igrača. Plus, nikad ne znaš koji tim je zakazao sastanak sa igračem u motelu za kamiondžije u nekoj pripizdini gde ih niko neće prepoznati. 


 

Auh. Pa Getlman je koliko decenija u NFLu? Ako on nema inside info da li Dzeksonvil, Detroit i Bafalo (oni su bili 7-9) hoće mladog QBja, ko ima?

 

edit: kad draftujes QBa tako visoko, a imas 2 pika u prvoj rundi, prvo pitanje je: da li moze da startuje odmah? Posle pola sezone? Ako je odgovor “za 2-3 godine”, onda ga uzimas onim drugim pikom, jer je nemoguće da ti je najbolje ocenjeni igrač na draftu, na poziciji 6, jedan prospekt kome treba godinu dve da zaigra.

Edited by ObiW
Link to comment
  • James Marshall changed the title to NFL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...