Jump to content
IGNORED

NFL


renne

Recommended Posts

Mislim da je jedina utakmica u kojoj ću iskreno navijati za Giantse sledeće sezone...ona protiv Jetsa. :D 

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment

Meni je samo krivo što niste trejdovali za naš #3 pick, pa da vam uzmemo jednu prvu i jednu drugu rundu. :D

 

Ako Gettleman znaTM da su bar 2 tima merkala Jonesa i da nije smeo da čeka do #17, što nije uradio tradeup na #3?

Pa jbg realno...imaš svog igrača za kog misliš da je franchise QB i čekaš ga umesto da ideš po njega? Mhmm da, sigurno. :fantom:

 

Kad je poslednji put neko draftovao QB u prvoj, a da nije uradio tradeup?

Od 2016 do 2018 su bila 3 drafta i 11 QBs draftovano u prvoj od kojih se samo za Mayfielda nije trejdovalo. 

Ako ne računamo Mayfileda, Winstona, Lucka, Newtona i ostale koji su uzeti sa #1...pre 2016 se nije trejdovalo za Mariotu, ali Titansi su znali da im sleduje QB i da ne mogu da trejduju gore jer i Tampa hoće Qb.

Još dalje u prošlost...nije se trejdovalo za Bortlesa, za EJ Manuela su Billsi čak radili trade down i nije se trejdovalo za Tannehilla, Lockera i Pondera.

 

U teoriji je super kad uzmeš Qb kog želiš a da nisi morao trejdovati i tako gubiti draft kapital, ali u praksi to znači da ti nisi baš ni siguran da li to jeste tvoj Qb ili nije i da si ga čekao pa ako dođe - dobro, a ako ne dođe - onda ćeš uzeti nekog JJ Watta ili Kuechlya i produžiti dalje.

 

Sa druge strane, ko zna zašto je to dobro. Mac, naš GM za sada odlično ubada 1st round pickove (i to ga drži u fotelji) ali nisam još načisto da li to radi jer ume ili samo ima ludačku sreću. Ovako nas je dopao Williams koji je zver, a ko zna šta bi ovaj uradio da smo birali niže.

 

 

Link to comment

Pa pazi...sama činjenica da Gettleman mora da pravda taj pick ( a pravda, ko je imalo pratio presice nakon tog tužnog događaja vidi da on pravda taj pick ) nam govori da on nije načisto da je to taj pick, da nije ono skautski gledao, analizirao i zaključio "to je momak kog moram imati" ( kao što je bilo sa Barklijem gde je jednostavno rekao, on je naš momak, budući gold jacket, najbolji igrač na draftu by far i  NEMA DALJE PRIČE ), nego da tu ima mnogo više nego što oko vidi i uho čuje.

 

 

Link to comment

odličan draft za giantse. za 2, najkasnije 4 godine nova titula i novi MVP... otarasili smo se šabana i to ne samo da smo ga se otarasili, već ga je prof dr gettleman trejdovao u grad u kome niko ne želi da živi. good luck sa partijima u klivlendu nezahvalni klošaru.

Link to comment
1 hour ago, teacher said:

odličan draft za giantse. za 2, najkasnije 4 godine nova titula i novi MVP... otarasili smo se šabana i to ne samo da smo ga se otarasili, već ga je prof dr gettleman trejdovao u grad u kome niko ne želi da živi. good luck sa partijima u klivlendu nezahvalni klošaru.

Poveži me sa svojim dilerom, pleeeease.

Link to comment
2 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Poveži me sa svojim dilerom, pleeeease.

moj diler je ljubav i shvatanje getlmentovog plana. kao onda kad je freak vrištao i smejao se meningu, a onda je mvp dva puta uzeo titulu i odjednom nikome nije bilo smešno što su giantsi draftovali, tj trejdovali za elija.

 

realno, da ne bude da se zajebavam, znanje o igračima na draftu navijači crpe iz mock draftova. mock draftovi su žestoko influensirani sa mel kiper jr boardom, pošto ovaj to radi već 40 godina. no, timovi imaju svoj draft board, svoju logiku. najčešće je osim dobrog skautinga i odluke koga i kad draftovati, potrebno mnogo sreće da se pogodi trenutak kad se igrač i tim koji ga bira nadopunjuju i tada se osvajaju titule i beleže dobri rezultati. ono što je moj problem sa komentarima na račun drafta je što timovi imaju mnoooogo više saznanja o igračima koje biraju, nego mel kiper jr, a onda i svi ostali mokodraftaši, pa time i konzumeri mokdraftova, da ne kažem fenovi. da nije tako, pitao bih se gde je bio Thielen na mel kiper jr boardu, npr.

elem, što se giantsa tiče, ako su rešili da je na njihovom boardu #2 ili #1 qb daniel jones, tada su morali da ga uzmu sa prvim pikom koji imaju. to je logično, jer pozicija qb-a je očigledno dramatično drugačije vrednovana nego ostale pozicije. naravno, pri tome, ako se kritikuje ova odluka, mora se zaboraviti na mock draftove, iz razloga koje sam gore objasnio. 

Link to comment

kakvi crni mock draftovi...pa u zadnjih mesec dana tri četvrtine mock draftova je i davalo Jones-a Giantsima. Ja pratim neke likove koji nisu mockdrafteri nego su analitičari po profesiji, koji gledaju film i koji na osnovu pregledanih kilometara trake formiraju mišljenje.

 

Ako naprimer Kris Sims tokom svog podcasta izjavi da Jones nije first round talent bazirano na osnovu onog što je pregledao, verujem mu više nego senilnom matorcu kojeg je zapalo da bude GM Giantsa.

 

Mislim da smo trebali da idemo Josh Allen, pa dalje već kako je išlo  ( mada i tu ima primedbi, al ajd sad da ne preterujemo ) a sledeće godine All In za nekog od ovih QB-ova po mogućnosti Justin Herbert.

Link to comment
1 minute ago, Jean-Luc Picard said:

kakvi crni mock draftovi...pa u zadnjih mesec dana tri četvrtine mock draftova je i davalo Jones-a Giantsima. Ja pratim neke likove koji nisu mockdrafteri nego su analitičari po profesiji, koji gledaju film i koji na osnovu pregledanih kilometara trake formiraju mišljenje.

 

Ako naprimer Kris Sims tokom svog podcasta izjavi da Jones nije first round talent bazirano na osnovu onog što je pregledao, verujem mu više nego senilnom matorcu kojeg je zapalo da bude GM Giantsa.

 

 Mislim da smo trebali da idemo Josh Allen, pa dalje već kako je išlo  ( mada i tu ima primedbi, al ajd sad da ne preterujemo ) a sledeće godine All In za nekog od ovih QB-ova po mogućnosti Justin Herbert.

to je ok mišljenje, ali samo kažem, ako su giantsi mislili da je jones toliko visoko onda su ga morali draftovati prvom prilikom. ja sam gledao jonesa 2x prošle sezone jednom kad su poniženi protiv Clemsona i drugi put kad su dobili majami. nije me baš oduševio, ali realno u obe utakmice je spasavao glavu jer je duke dosta lošiji od ovih timova. ali ncaaf utakmice nemaju toliki uticaj na draft (jednostavno, timovi nisu nivelisani i velika je razlika između timova) koliko pro days i intervjui koji timovi rade individualno sa igračima.

Link to comment

Protiv Canesa po onom monsunu je promasivao ljude za po nekoliko metara.
A to je oktobar u Majamiju, decembar na JetLife moze biti jos dosta nezgodniji.

Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

Protiv Canesa po onom monsunu je promasivao ljude za po nekoliko metara.
A to je oktobar u Majamiju, decembar na JetLife moze biti jos dosta nezgodniji.

biće interesantno, a biće još interesantnije šta će giantsi odlučiti kad ekipa sa elijem bude bila na npr 4-4 posle 8 nedelja. 

meni je mnogo važnije šta će biti sa odbranom, gde je urađen potpuni remont. bukvalno oteran collins, očekujem da trejduju jenkinsa čim budu mogli. mislim da će 2019. početi 9 novih startera u odbrani što ne sluti na dobro. 

Link to comment

Kapiram Ucitelju da timovi imaju bolja saznanja i da je qb najvrednija pozicija ali mi deluje da rizik da ce decko otici sa table do 17. pika nije bio veliki. Nadam se da Giantsi znaju nesto sto niko nije mogao ni da pretpostavi. :lol:

Link to comment
1 hour ago, Zinedine Zidane said:

Kapiram Ucitelju da timovi imaju bolja saznanja i da je qb najvrednija pozicija ali mi deluje da rizik da ce decko otici sa table do 17. pika nije bio veliki. Nadam se da Giantsi znaju nesto sto niko nije mogao ni da pretpostavi. :lol:

1) ako su oni imali Jonesa tako visoko na listi, velika je verovatnoća da su ga i drugi imali 

2) ako su cenili Jonesa tako visoko, onda nisu smeli da rizikuju i da se oslone na sreću da ga niko neće pokupiti do 17. pika

3) sasvim drugo pitanje je da li su oni u pravu što su imali Jonesa tako visoko

Link to comment
  • James Marshall changed the title to NFL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...