Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

38 minutes ago, Weenie Pooh said:

Šteta što je Kowalski već odgledao, mogao sam da mu najavim da će mu se sigurno svideti jer je meni bio kompletno sranje :yawn2: 

 

Teška srca se slažem sa @ObiW - zaboravljivo gubljenje vremena, prehajpovano do zla boga.

 

Jedino ne potpisujem da su poslednjih 20 minuta dobro urađeni, taj tragikomični rasplet™ je najgori deo filma. Besciljno tumaranje po Eleju je vrhunska umetnost u poređenju sa Tarantinovim infantilnim home invasion fantazijama.

 

Ja sam se plasio da ce ti se mozda svideti, sto bi znacilo da je Tarantino zesce omanuo. Ali dobro je, sve je kako treba..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja sam se plasio da ce ti se mozda svideti, sto bi znacilo da je Tarantino zesce omanuo. Ali dobro je, sve je kako treba..

 

Ma da, ne može da omane™, od Jackie Brown na ovamo nije snimio pristojan film. Hateful Eight doduše nisam pogledao, ali sumnjam da je tu omanuo™.

Link to comment
27 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ma da, ne može da omane™, od Jackie Brown na ovamo nije snimio pristojan film. Hateful Eight doduše nisam pogledao, ali sumnjam da je tu omanuo™.

potpuno se slazem samo sto bih ja prikljucio i Jackie Brown medju njegove slabe filmove.

pre neki dan ipak odgledah Basterdse i prijalo mi je onako za opustanje i pored nekih gluposti u skriptu.

 

 

 

Link to comment

Meni se film svideo, bas je popcorn uzitak u bioskopu. Izadjes sa lepim osecajem iz sale i kako vreme odmice osecaj se pojacava, dok sam stigao do kuce bas mi je bilo kul. Lepa atmosfera, suncani LA 69, voznja kolima, radio stanice u kolima, muzika... vise nego dovoljno. Ali iznenadjujuce, film nije onoliko prazan koliko sam ocekivao da ce biti. Pre svega lepa posveta glumcima, posebno starim, tv ili b-production zvezdama 50ih i 60ih. U QT idealnom, bajkovitom svetu 

 

njih prihvata ili bolje reci usvaja novodolazeci svet (Polanski, Seron, mala method actor). Dogadjaje kobne noci je mozda mogao bolje da resi, da organizuje drugacije, da ne bude onoliko komican, naivan i nevin, a opet, mozda je u stvari i trebalo tako. Ugl, sve je puske okacio na zid na vreme i one su posle opalile. I bacac plamena i lsd cigara i dresirani pas. I to sto Seron prezivljava nagovestava mozda malo drugaciju buducnost, ne toliko mracnu.

 

Glumci su odlicni. Bred je kul i kralj i sve, ali po meni nije ukrao show. Di Caprio je neko koga ljudi vole da mazu i spustaju, a realno pokidao je ovde. Ako smem da kazem, pre bih mu dao Oskara za ovo. 

Link to comment
9 minutes ago, Sludge Factory said:

Glumci su odlicni. Bred je kul i kralj i sve, ali po meni nije ukrao show. Di Caprio je neko koga ljudi vole da mazu i spustaju, a realno pokidao je ovde. Ako smem da kazem, pre bih mu dao Oskara za ovo. 

 

Znaci ti si ova starmala :tongue:

spacer.png

 

Link to comment
On 12.8.2019. at 7:47, Filozof manijak said:

Bred i Fight Club....pa deset mesta iza neka se namesti koja god uloga hoće.

burn after reading

lako mu je da igra facu kad je lep i zgodan, ali ovog debilka kod braće koen je odigrao odlično.

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Znaci ti si ova starmala :tongue:

 

 

Da, method all the way! :sleep:

 

 

37 minutes ago, slepa živana said:

burn after reading

lako mu je da igra facu kad je lep i zgodan, ali ovog debilka kod braće koen je odigrao odlično.

 

+1

Link to comment

Stigao film i u naše selo. Za mene Tarantino ostaje neprikosnoveni bog bioskopa. Što reče Sladž iznad, uživanje uz kokice i lep osećaj koji ostaje dugo nakon izlaska iz sale. Upravo u zalivu pecam soundtrack, a sutra mi se idealno namestila nedeljna vožnja za preslušavanje.

 

Link to comment
17 hours ago, Weenie Pooh said:

Ma da, ne može da omane™, od Jackie Brown na ovamo nije snimio pristojan film. Hateful Eight doduše nisam pogledao, ali sumnjam da je tu omanuo™.

 

Sve isto.

 

17 hours ago, 3opge said:

potpuno se slazem samo sto bih ja prikljucio i Jackie Brown medju njegove slabe filmove.

 

JB je ubedljivo najbolji Tarantinov film.

Link to comment
6 hours ago, ObiW said:

Jesi se identifikovao sa di Capriom? Jel te vozio osećaj teskobe što Holivud ne voli matore glumce, a napolju 1969 & šatro svi se vole i ljube?

 

Vozio me pozitivan osećaj. Za vreme filma, posle, evo i jutro posle. Sada ću bukvalno da vozim i slušam soundtrack. Toliko o vožnji. A ti možda bolje da poslušaš Mustanžin savet Viniju pa se zajedno manete kino magije i okrenete dokumentarcima? Ili rešavanju zadataka iz matematike, mada i tada bi brzo zaključili kako su singulariteti stvarno nerealni i rukovali se da ih treba ukinuti.

Link to comment
49 minutes ago, Weenie Pooh said:

Eh, kad bi ceo svet slušao mustanžine savete...

 

giphy.gif

 

:laugh: 

1 hour ago, peralozac said:

 

Vozio me pozitivan osećaj. Za vreme filma, posle, evo i jutro posle. Sada ću bukvalno da vozim i slušam soundtrack. Toliko o vožnji. A ti možda bolje da poslušaš Mustanžin savet Viniju pa se zajedno manete kino magije i okrenete dokumentarcima? Ili rešavanju zadataka iz matematike, mada i tada bi brzo zaključili kako su singulariteti stvarno nerealni i rukovali se da ih treba ukinuti.

 

 

garant! :rolf:

Edited by mustang
Link to comment
4 hours ago, peralozac said:

 

Vozio me pozitivan osećaj. Za vreme filma, posle, evo i jutro posle. Sada ću bukvalno da vozim i slušam soundtrack. 

Slusam sta pricate, i to se svodi uglavnom na: sedeo sam u zatvorenom prostoru 3 sata, gledao sam lepe ljude koji su nesto pricali i širili dobre vibracije, slušao dobru muziku i bilo je vrh, a kad sam posle seo u auto bilo je vau. Kao da ste umesto u bioskop otišli na rejv i zgutali ekstazi, a onda se taksijem vratili kući. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...