Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

+1
 
1. pulp fiction
2. hateful 8
3. reservoir dogs
4. kill bill
5. django
6. basterds
7. jackie brown
8. holywood
9. death proof
 
(jesmo radili već ovo?)
To je u principu to, s tim što ni Death Proof nije loš, samo su ovi bolji :) I verovatno će se Hollywood penjati na listi kako budem gledao više...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment

Kako masakriraste film. Ja sam filmu prisao neozbiljno, plus sam ga gledao u karantinu, pa je ona kalifornijska zuta u svakom kadru bas prijala. Meni lagano u Top5 Tarantina. Scenu masakra u kuci sam gledao jedno 10 puta na Jutjubu, valjda tako zadovaljam neke svoje najmracnije porive, sta li. A sam kraj i razgovor na kapiji kao pecat na ovu verziju alternativne istorije mi je savrsen (zapravo samo povecava tugu kod onog koji zna sta se u zbilji desilo). 

 

Kad smo kod True Romance, koji neizmerno volim, pade mi na pamet da bi od zivota odvaljeni Bred u kuci kad upadne Manson Family mogao da bude referenca na njegovu ulogu u TR. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

pogledo pre par nedelja dzeki i mosdef mi treci sad na listi, posle PF i RD. jedan retko posten film.

 

Polako, biće ti prvi.

 

1. Jackie Brown

2. RD

3. PF

4. H8

...a na začelju IB, DU i ovo poslednje kao najveći promašaj.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

ja bi ravnopravno uzeo u razmatranje i true romance, u najboljem je maniru žanra oslobođen tarantinovskog preterivanja

taman po meri

To bre! To je filmcina, a ne ovo. 

Link to comment
6 hours ago, zorglub said:

 

Polako, biće ti prvi.

 

1. Jackie Brown

2. RD

3. PF

4. H8

...a na začelju IB, DU i ovo poslednje kao najveći promašaj.

 

Meni su

1. PF i JB

2. RD i H8

 

 

Link to comment
On 14.1.2021. at 13:26, Kampokei said:

 

Kad smo kod True Romance, koji neizmerno volim, pade mi na pamet da bi od zivota odvaljeni Bred u kuci kad upadne Manson Family mogao da bude referenca na njegovu ulogu u TR. 

 

Guglao sam ovo juce, da vidim da li je jos kome palo na pamet. Reddit zajednica je zapravo otisla korak dalje. Teorija je da je Brad iz True Romance sin Brada iz Once Upon Time, koji je pak sin Brada iz Inglorious Basterds. Zabavna teorija.

  • +1 1
Link to comment
On 14.1.2021. at 12:28, ToniAdams said:

pogledo pre par nedelja dzeki i mosdef mi treci sad na listi, posle PF i RD. jedan retko posten film.

 

Sramim se priznati, meni se popne na listi za jedno mesto posle dva gledanja, pretenduje u prvu trojku uskoro koliko često naletim na njega, odličan je. 

 

I da se ponovim, H8 treba napraviti u SW svetu, oni plaćenici iz Mandaloriana dušu dali za kasting, Đankarlo kao matori general propale vojske definitivno, za ostale ima toliko izbora(Mando i Boba kao Hengmen i Markvis, neki Čudlaka kao O.B.  itd itd)

Edited by desboj
  • +1 1
Link to comment

pa kapiram. al to je kao da pitaš da li nam se dopada prva ili druga polovina filma PF, na primer. 

tarantino je snimao jedan film, onda su producenti presekli to na dva dela i puštali u etar  sa pauzom od godinu dana, jer je to bio neki nazovi trend tih godina. meni je taj koncept bio bezveze pa zato nikad nisam gledao ni gospodara prstenova, a ni kil bila nisam gledao u kontinuitetu već uvek sve nešto isparčano zbrda zdola. tako da možda nisam najpozvaniji da o tom filmu i pričam. 😂

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...