Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

ej, al to bezobrazno. to ludo, to milenijalac, valjda. ne znam?!?

bio je na PPP onaj topic tipa 'sramim se priznati...' e ja se sramim priznti da sam to ludo&brzo cudo od komentara citao duze nego sto film traje.    :D  opste mesto je: QT je njemu uzeo 3 i kusur sata njegovog zivota. pa se na to nadoveze dileja koja na osnovu plate i kuraca & palaca i faktora X racuna kolko kosta sat njegovog slobodnog vremena i ispostavlja racun QT koliko mu on dodje kinte jer je gledao H8, a on je baja i kod njega sve ima svoju cenu.

sve je to njima dugacko. ako moze da se spakuje u klip od 2- 3 minuta to je to. woaw! yeah!!

bice za 10tak godina neka veoma cenjena kategorija na oskaru. uradak do 4'17'' jer je softver™ izracunao da je to ono pravo vreme i da je ostatak samo za one od 1985. i starije   :frust:

 

P.S.

i odakle njemu pravo da snima sa 70mm kada u filmu nema lepih pejsaza?!? sram ga bilo!!!

citat nije od slova do slova ali ga prihvatite kao da jeste, jer ne mogu ponovo da riljam po tome soderu ni za fut masaz umi turman sve sa povratkom (i njen i moj) u 1993 godinu i marselusov dozvolom za tako nesto.

Link to comment
8 hours ago, Sludge Factory said:

H8 mi je jedan od najlepsih dozivljaja u bioskopu. I zvuk je odlican, kako duva kroz onu razvalinu, sav sam se bio smrzo :D 

skoro ja smaro ortaka rezisera kako mi je to the thing sa kaubojima, a onda mi on rece podatak koji me odusevio, a to je da je muzika u filmu zapravo odbaceni saundtrak koji je morikone radio za the thing.

Link to comment

elem dok ne kupim  makar 75 inca tv ne pada mi na pamet da ovo opet gledam, a ovog puta gajbi.

ko holivude nije gledo u kinu, bukvalno ne treba da gleda.

glede predugosti, ne secam se niti jednog momenta koji bih izbacio. svaki apsolutno ima funkciju.

 

moja ranglista tarantina:

pulp fiction

psi

holivudsi

kil bil

h8

dzeki braun

dead proof

django

bastrds

 

ovo po lapo i delimicno ne racunam

Edited by ToniAdams
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

moja ranglista tarantina:

pulp fiction

psi

holivudsi

kil bil

h8

dzeki braun

dead proof

django

bastrds

 

može, uz malu rotaciju:

kil bil

pulp fiction

psi

h8

dzeki braun

django

bastrds

 

nisam gledao:

holivudsi

dead proof

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

elem dok ne kupim  makar 75 inca tv ne pada mi na pamet da ovo opet gledam, a ovog puta gajbi.

ko holivude nije gledo u kinu, bukvalno ne treba da gleda.

glede predugosti, ne secam se niti jednog momenta koji bih izbacio. svaki apsolutno ima funkciju.

 

moja ranglista tarantina:

pulp fiction

psi

holivudsi

kil bil

h8

dzeki braun

dead proof

django

bastrds

 

ovo po lapo i delimicno ne racunam

o je  :thumbsup:

 

možda ne tim redosledom, dodao bih tu i True Romance, iako nije režirao pisao je priču

 

inače, sviđa mi se kraj 'Hollywood'a, očekivao sam nešto slično po istinitom događaju, a na samom kraju je dao hepiend Dikaprijevom oblokavanju i šizenju tokom filma

Link to comment

Ma radio je još puno toga, režirao u 4 sobe, pisao scenarij za romansu, režirao najgotivniji momenat u Sin Sitiju, onaj omaž Arđenteu kad Oven vozi pez Del Tora, režirao ako se ne varam deo vampira u gvadalahari. 

Iskreno sve to ja volim, ne volim samo kad se previše zaigra pa u svakom drugom kadru sam sebe citira, kao u bastrdsima.

Ma car sve u svemu. Da nije njega i braće Koen, ne bi ovako danas izgledao ni film, ni serije.

 

Edited by ToniAdams
Link to comment
10 hours ago, foto said:

ej, al to bezobrazno. to ludo, to milenijalac, valjda. ne znam?!?

sve je to njima dugacko. ako moze da se spakuje u klip od 2- 3 minuta to je to. woaw! yeah!!

bice za 10tak godina neka veoma cenjena kategorija na oskaru. uradak do 4'17'' jer je softver™ izracunao da je to ono pravo vreme i da je ostatak samo za one od 1985. i starije   :frust:

 

 

 

Dotakao si se zanimljive teme. Ja mislim da nije toliko problem u ukupnoj duzini filmova (danas je 2 sata maltene standard), vec cinjenica da oni traze da uvek pici neka akcija. Njih smara spor tempo, dugi kadrovi, nemaju oni strpljenja za scene u kojima se naizgled nista ne desava, a zapravo se pravi atmosfera za ono sto sledi. To su uglavnom generacije odrasle na kulturi video spotova, atak na cula, kadrovi se smenjuju brzinom munje, u protivnom popusta koncentracija i gube paznju..

Link to comment
7 hours ago, ToniAdams said:

elem dok ne kupim  makar 75 inca tv ne pada mi na pamet da ovo opet gledam, a ovog puta gajbi.

ko holivude nije gledo u kinu, bukvalno ne treba da gleda.

glede predugosti, ne secam se niti jednog momenta koji bih izbacio. svaki apsolutno ima funkciju.

 

moja ranglista tarantina:

pulp fiction

psi

holivudsi

kil bil

h8

dzeki braun

dead proof

django

bastrds

 

ovo po lapo i delimicno ne racunam

 

mdaa... tako nešto bi išao i moje ređanje, samo ja nisam baš toliko oduševljen tarantinom. onako, postao je reditelj zajebancije. pogledaš film, ali ne ostane baš mnogo utisaka posle. naravno, to je IMHO, verujem da drugi mogu da nađu više zadovoljstva u tome što on radi.

...iiiii đanga i bastardse bih proglasio za loše filmove. ovo sve iznad može da se gleda ili je super

 

e sad ima tu stvar koja se meni sviđa kod njega i koju dosta forsira u poslednje vreme. nisam siguran kada, ali je on recimo od dead proofa provalio tu situacionu tenziju i to radi odlično. tipa zaglavi likove u razgovoru, oni se nadmudruju, suspenzira i to bude super. recimo ceo h8 i dead proof su takvi. takva mi je cela scena kada ode na ranč u holivudu, u bastardsima je to ono rokanje u podrumu, dok je u đangu verovatno to nešto od onih scena na imanju kod dikaprija... mada kad bolje razmislim to radi oduvek jebiga. sad baš gledam početak pulp fictiona i to je to

 

a o pozitivnom ili negativnom uticaju na filmove ne znam šta bih rekao. pre bih rekao da je imao negativan uticaj. danas nijedan zlikovac ne može da uperi pištolj a da ne pokuša da održi neki govor i svi ti pokušaji megakuloće već idu na kurac. najjadniji derivati tog tarantizma su bondock saints i in bruges. baby driver (dobar soundtrack btw) isto strašno pati od toga. svi da naprave likove da budu megaopasni i kul

Edited by MortimerBrewster
Link to comment
16 minutes ago, MortimerBrewster said:

 

mdaa... tako nešto bi išao i moje ređanje, samo ja nisam baš toliko oduševljen tarantinom. onako, postao je reditelj zajebancije. pogledaš film, ali ne ostane baš mnogo utisaka posle. naravno, to je IMHO, verujem da drugi mogu da nađu više zadovoljstva u tome što on radi.

...iiiii đanga i bastardse bih proglasio za loše filmove. ovo sve iznad može da se gleda ili je super

 

e sad ima tu stvar koja se meni sviđa kod njega i koju dosta forsira u poslednje vreme. nisam siguran kada, ali je on recimo od dead proofa provalio tu situacionu tenziju i to radi odlično. tipa zaglavi likove u razgovoru, oni se nadmudruju, suspenzira i to bude super. recimo ceo h8 i dead proof su takvi. takva mi je cela scena kada ode na ranč u holivudu, u bastardsima je to ono rokanje u podrumu, dok je u đangu verovatno to nešto od onih scena na imanju kod dikaprija

 

a o pozitivnom ili negativnom uticaju na filmove ne znam šta bih rekao. pre bih rekao da je imao negativan uticaj. danas nijedan zlikovac ne može da uperi pištolj a da ne pokuša da održi neki govor i svi ti pokušaji megakuloće već idu na kurac. najjadniji derivati tog tarantizma su bondock saints i in bruges. baby driver (dobar soundtrack btw) isto strašno pati od toga. svi da naprave likove da budu megaopasni i kul

Velika mi je razlika u kvalitetu prvog i drugog dela liste.

Na pozitivan uticaj mislim pre svega na vrstu naracije koju je isforsirao. Sigurno ne na usiljenu kuloću.

Ovo sve što ti pominješ jeste jadno, kao što sve kopije same po sebi jesu jadne. Npr, ništa gore od ruskih kopija holivuda, iako rusi čak i sada imaju neke prilično genijalne autore.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...