Jump to content
IGNORED

Once Upon a Time in Hollywood (2019)


peralozac

Recommended Posts

Nahvalila Tarantina? Mene strah da pustim..

 

Odslusao sam onu dvojicu sa Mondovog filmskog podcasta, majko mila kakvo lupetanje. Bar je Misko Biblija dao cistu 5 i spasao ugled portala :D

Link to comment

Nisam to znao, mozda ipak poslusam onda. Ja bih od Biki ocekivao ono neko feministicko proseravanje, tipa sto Margot ima jako malo dijaloga (vidim da je neko dokon preobrojavao koliko replika imaju muski likovi, koliko zenski)..

Link to comment

Zajebao se i pustio. Joj majko mila.. Odustao kad je krenula da teoretise da je Cliff Rickov imaginary friend..

 

Najjace mi je bilo kada je za Tarantina rekla da nema pojma gde se nalazi, samo sedi u svom zamisljenom svetu, kada krene da prica bolje da cuti. Savrseno opisala sebe, jos samo kada bi poslusala svoj savet..

 

 

Link to comment

Gledala. Leo je bolji frajer, ma koliko pločica na stomaku izpokazivao goli Bred.

Film, ako gledate, nećete pogrešiti. Ako ga pak ne gledate, takođe nećete pogrešiti (u smislu ima QT i bolje od ovoga)

 



Btw, nakon filma na izlasku iz sale, jedan dečko objašnjava drugu ko je Šaron Tejt, a on onako, nikad čuo, pa razmišlja šta je gledao. Ne znam jel Tarantino uzimao u obzir gledaoce koji je ne znaju ili jeste, ali mu nije bitno, i šta dobiješ kad ljudi nemaju to predznanje, devojku koja se šeta LAom i zove ga na kafu na kraju?

 

Link to comment

Pa ono, objašnjeno im je da je neka up-and-coming starleta u pitanju, a za muža Polanskog su valjda čuli. 

 

E sad, to što Tarantinov "omaž konfliktu starog i novog Holivuda" taj konflikt potpuno poništava menjajući istoriju, pa na kraju matori Di Capricorn ide na kafu kod komšinice, baš kao što se ranije nadao da će schmoozing with them izvući karijeru iz jarka... za takve maestralne scenarističke zahvate srećnog rešenja nema, jbg.

Link to comment

Baš sam juče razmišljao o tome kad je koleginica pomenula da ide da gleda film. Pitam je zna li za Šeron Tejt i šta se dogodilo s njom, pojma nema. Nisam hteo da joj spoilujem išta, ali baš sam pomislio šta će ljudima koji ne znaju šta se u stvarnosti zapravo dogodilo značiti to što na kraju filma iz čista mira uleće scena pravo iz Kill Billa, kako je uopšte moguće to doživeti? 

Link to comment

Ljudi koji imaju makar malo iskustva sa Tarantinom nece to doziveti kao da je iz cistog mira. Stavise, mnogi su takav neki kraj i ocekivali, a po reakcijama u sali i zdusno navijali.

 

Ako je tvojoj koleginici ovo prvi Tarantino, mozda ce biti u wtf fazonu na kraju. Ali takvi su malobrojni..

Link to comment
27 minutes ago, Halvard said:

šta će ljudima koji ne znaju šta se u stvarnosti zapravo dogodilo značiti to što na kraju filma iz čista mira uleće scena pravo iz Kill Billa, kako je uopšte moguće to doživeti? 

 

Nikako - baš je kul scena, ala ih je razvalio, pas i flejmer, ha ha ha. Ništa bolje ni gore neće to doživeti nego mi koji znamo stvarnu verziju.

 

Posle pogledaju ovaj spoiler video pa im bude jasno šta je autor imao da kaže... što je uglavnom ništa.

 

 

Link to comment

Smeši mi se "zajedničko gledanje" sa osobom koja slabo da zna celu priču e Šeron Tejt, a bogami i o Polanskom [emoji6]
Koliko je to ograničavajući faktor tj. Da li se generalno film može gledati bez "fusnota"?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...