Jump to content
IGNORED

The Lord of the Rings (2001-2003)


peralozac

Recommended Posts

Sad nešto razmišljam, zapravo da je za LOTR možda bolja forma neka serija od 3 puta x (gdje je x 8-13 epizoda), gdje bi se mnogo bolje mogla posvetiti pažnja tim i takvim scenama, da svaka epizoda ima svoju temu, blablabla

 

Ipak, filmovi Džeksona ne škode, ima tu dobro predstavljenih momenata iz knjiga, dobrih setova. 

Link to comment
3 hours ago, chandra said:

zasto, o, zasto je dosadni mckellen morao da bude gandalf?!

 

Zanimljivo. Meni je McKellen odličan Gandalf i dobro mi je legao iz prve. No, sto ljudi sto ćudi :).

 

Ja sam se puno nervirao i penio kada sam saznao da će gospodin Wood glumiti Froda, ali posle sam ostavio lične razmirice po strani i morao da priznam da dobro fercera.

 

Za Viga sam se plašio da će biti suviše suvonjav i slabašan Aragorn, ali i to je dobro ispalo.

 

Sećam se da je bila opšta pljuvačina fanova po Liv Tyler tokom snimanja, ali ja sa njom nisam imao nikakvih razmirica ni pre ni posle.

 

Generalno, izboru glumaca se po mom mišljenju malo šta može zameriti.

 

Jedino je smešno kako je Orlando Bloom nabacio koju godinicu između snimanja LOTR i Hobita pa mu se kao odraslom muškarcu malo rascvetala glava. Mlađi Legolas u Hobitu izgleda starije od starijeg sebe u LOTR :)

Link to comment
5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Jel u toje ekstended verziji ima kad se sretnu aragorn, gimli i legolas sa gandalfom u fangornu?

 

Ima, a mislio sam da ima i u bioskopskom rezu?

 

Kad smo kod price, meni je zao sto je izbacio Bombadila i Starca Vrbu (susret s njima mi je bio omiljen jos od neke prastare igrice/avanture, mislim da se zvala shadows of mordor), na to se zali ceo Internet.

 

Medjutim retko se pominje, a meni je jednako zao sto je izbacio poglavlje ciscenje okruga, to je jedno od mojih omiljenih. Kontam da bi tako treci deo trajao sest sati i imao pet zavrsetaka, pa razumem zasto je to uradio.

Link to comment
26 minutes ago, James Marshall said:

Sad nešto razmišljam, zapravo da je za LOTR možda bolja forma neka serija od 3 puta x (gdje je x 8-13 epizoda), gdje bi se mnogo bolje mogla posvetiti pažnja tim i takvim scenama, da svaka epizoda ima svoju temu, blablabla

 

Ipak, filmovi Džeksona ne škode, ima tu dobro predstavljenih momenata iz knjiga, dobrih setova. 

 

Treba baš mnogo para da se odradi kako treba, mada jesam negde pročitao da će biti verovatno najveći tv budžet ikad. Nemam previše vere u amazon, ali i fargo je nekad zvučao kao retardirana ideja pa ne bih ni da otpisujem.

 

Mada generalno sve je to sranje, snimaju da ih gledaju ljudi i da zarade pare, a ne ko tolkin što je piso pa cepao stranu po stranu i bacao u bunar... prokleti dizni :fantom:

Link to comment
2 minutes ago, burekdzija said:

Medjutim retko se pominje, a meni je jednako zao sto je izbacio poglavlje ciscenje okruga,

 

Neke od scena koje Frodo vidi u Ogledalu Galadrijelinom mogle bi potpasti pod tu temu, ali dvostruko se slažem - i šteta što nema više o tome i da bi treći deo onda trajao 6 sati i imao 5 završetaka :).

Link to comment
7 minutes ago, peralozac said:

 

Neke od scena koje Frodo vidi u Ogledalu Galadrijelinom mogle bi potpasti pod tu temu, ali dvostruko se slažem - i šteta što nema više o tome i da bi treći deo onda trajao 6 sati i imao 5 završetaka :).

 

Tako je, a Starca Vrbe se takodje setio u Fangornu kad vrba zarobi Veselog i Pipina, a Drvobradi govori reci Bombadila. Sto je sve ok, gde nije mogao da ubaci u pricu u tok filma, pomenuo je na drugom mestu bez da previse smeta.

Link to comment
40 minutes ago, peralozac said:

 

Zanimljivo. Meni je McKellen odličan Gandalf i dobro mi je legao iz prve. No, sto ljudi sto ćudi :).

 

Ja sam se puno nervirao i penio kada sam saznao da će gospodin Wood glumiti Froda, ali posle sam ostavio lične razmirice po strani i morao da priznam da dobro fercera.

 

Za Viga sam se plašio da će biti suviše suvonjav i slabašan Aragorn, ali i to je dobro ispalo.

 

Sećam se da je bila opšta pljuvačina fanova po Liv Tyler tokom snimanja, ali ja sa njom nisam imao nikakvih razmirica ni pre ni posle.

 

Generalno, izboru glumaca se po mom mišljenju malo šta može zameriti.

 

Jedino je smešno kako je Orlando Bloom nabacio koju godinicu između snimanja LOTR i Hobita pa mu se kao odraslom muškarcu malo rascvetala glava. Mlađi Legolas u Hobitu izgleda starije od starijeg sebe u LOTR :)

 

ma, casting je fantastican! konplet, svi skupa..... ja recimo ne volem Orlanda Blooma, al cak i on u LOTR mi je bijo super...

Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

 

Zanimljivo. Meni je McKellen odličan Gandalf i dobro mi je legao iz prve. No, sto ljudi sto ćudi :).

 

Ja sam se puno nervirao i penio kada sam saznao da će gospodin Wood glumiti Froda, ali posle sam ostavio lične razmirice po strani i morao da priznam da dobro fercera.

 

Za Viga sam se plašio da će biti suviše suvonjav i slabašan Aragorn, ali i to je dobro ispalo.

 

Sećam se da je bila opšta pljuvačina fanova po Liv Tyler tokom snimanja, ali ja sa njom nisam imao nikakvih razmirica ni pre ni posle.

 

Generalno, izboru glumaca se po mom mišljenju malo šta može zameriti.

 

Jedino je smešno kako je Orlando Bloom nabacio koju godinicu između snimanja LOTR i Hobita pa mu se kao odraslom muškarcu malo rascvetala glava. Mlađi Legolas u Hobitu izgleda starije od starijeg sebe u LOTR :)

Meni i mnogima koje znam je Šon Koneri bio prvi pik za Gandalfa. I ne samo nama, jer je, koliko se sećam, njemu prvo i bila ponuđena uloga, ali je odbio rekavši da njemu tu ništa nije jasno. Tek onda su angažovali McKellen-a, koji jeste uradio solidan posao, ali nikada me nije do kraja osvojio kao Gandalf, jer mi deluje previše prefinjeno i gospodstveno, ja Gandalfa zamišljam kao grubljeg lika.

 

Sa druge strane, Vud mi je možda i najslabiji od tih većih kastinga u LotR-u. Pre svega je premlad za ulogu koju igra, a uz to nekako glumi ulogu previše lirski, kao da igra princezu u nekoj bajci. Mislim da bi bilo milion puta bolje da je Martin Frimen (Bilbo iz Hobita) odigrao Froda, i da bi to bila značajno bolja uloga. Takođe, ništa mi se nije dopala uloga Jomera, ali ne zbog glume, već zbog toga što je bila scenaristički osakaćena, gde je Jomer prikazan kao najobičniji balvan koji ništa ne zna da radi do da se bori, u čemu se njegova uloga potpuno iscrpljuje. Na scenario generalno imam pet-šest prilično velikih zamerki, ali ipak mislim da Džekson JESTE uradio prilično dobar posao sa ekranizacijom, i da će ja teško dočekati neku bolju.

 

E sada, UBEDLJIVO najlošiji kasting u oba filma je Ričard Armitaž kao Torin Hrastoštit. Ta uloga i taj kasting je promašen na toliko mnogo nivoa, da o tome može ceo esej da se napiše.

Link to comment

Kod mene i kuma je pre mnooogo godina to izgledalo ovako:

- Gandalf: naravno Connery

- Teoden: Patrick Stewart

- Aragorn: Harison Ford

- Elrond: Michael Caine

- Legolas: Rutger Hauer

- Eomer: Clint Eastwood

- Eowyn: Sigourney Weaver

- Boromir: Kurt Russel

- Galadrijela: nereseno Michelle Pfeiffer Helen Mirren i Meryl Streep (ova precrtana je bila Arwen)

- Golum: Rowan Atkinson

- Radagast: John Cleese

- Gimli: Brian Blessed / Dan Aykroyd / Jack Nicholson (ovde smo se najvise svadjali)

- Bombadil: Donald Sutherland / Robin Williams (isto smo se svadjali)

- Hobiti (ne znam ko je bio ko): Matthew Broderick, Christopher Walken (on je bio Pipin, to sam siguran), John Hurt, James Woods

- Bilbo: Eric Idle

- Sauron u nekom obliku ako se pojavljuje (barem glas): Marlon Brando

- Drvobradi (isto glas): James Earl Jones

- Saruman: Peter Cushing, onda kad smo saznali da je umro Christopher Lee.

 

Rezija: Terry Gilliam

 

Neverovatno da se secam ovoga :blink:

Edited by burekdzija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...