Jump to content
IGNORED

The Lord of the Rings (2001-2003)


peralozac

Recommended Posts

Ma ima, ti ako hoćeš da se krvimo, udari mi na recimo "7 samuraja", reci da je predugačak, razvučen, blablabla, pa ću ja da branim da nije. Ili na Grof Monte Kristo, to je knjiga mog djetinjstva 

 

Kao što rekoh, svako djelo sa kultom sljedbenika će imati iste reakcije, ovdje se iskrviše ljudi zbog Drajva, a gdje neće zbog LOTR :D 

 

Pazi, ja opet mislim da je to dobro urađeno (u tim okvirima ekranizacije i u smislu popularizacije, veličanstvenosti efekata, veličine filmova), zamisli da se LOTR snima 2018, tek bi onda bila mrč franšiza sa Gimlijem crncem i Legolasom gejem. 

Link to comment

Ne sporim ja da je dobro urađeno. Meni smeta što je to franšiza a ne ekranizacija lotr.  Još da dizni kupi prava pa da naprave i četvrti deo u kome semova ćerka predvodi družinu. Ili neki spinof sa evoksima

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

zamisli da se LOTR snima 2018, tek bi onda bila mrč franšiza sa Gimlijem crncem i Legolasom gejem.

 

Bilo je i 2002. ozbiljnih pritisaka te vrste - da se promeni naslov The Two Towers, zbog asocijacije na 9/11.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Uzgred, da su leteli do mordora, presreli bi ih nazguli...

 

Jasno, ali u "našoj" religiji je valjda dozvoljeno šaliti se na račun Bilbije (pun itended)? :)    

Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

 

Uzgred, da su leteli do mordora, presreli bi ih nazguli...

Pošto ovde očigledno pišu mahom ljudi koji su tolkina čitali samo na filmu, da dodam pored ovog potpuno očiglednog odgovora i to da tolkinovi orlovi nisu tamo neke ptičurine koje slušaju naređenja, već entitet koji po inteligenciji ne da ne zaostaje za ljudima ili patuljcima, već ih debelo premašuje, i da su, kao takvi, izuzetno gordi i arogantni. Da nije bilo gandalfa, kurac bi im i onda pomogli.  

Link to comment
Pošto ovde očigledno pišu mahom ljudi koji su tolkina čitali samo na filmu, da dodam pored ovog potpuno očiglednog odgovora i to da tolkinovi orlovi nisu tamo neke ptičurine koje slušaju naređenja, već entitet koji po inteligenciji ne da ne zaostaje za ljudima ili patuljcima, već ih debelo premašuje, i da su, kao takvi, izuzetno gordi i arogantni. Da nije bilo gandalfa, kurac bi im i onda pomogli.  


OK, izgleda da šale ipak nisu dozvoljene jer odmah sledi optužba da si nevernik što Svetu Knjigu ne poznaje.
Link to comment
5 hours ago, peralozac said:

 

Jasno, ali u "našoj" religiji je valjda dozvoljeno šaliti se na račun Bilbije (pun itended)? :)    

Dobra je fora, to ne sporim :)

Link to comment

Dobri su LOTR filmovi u extended verziji, i to kazem ja koji sam veliki fan knjige i citao sam je bezbroj puta. Svako od nas bi snimio svoj, Dzekson je snimio svoj, on je imao para i znanja da se igra a mi nismo i to je to. Imam hiljadu zamerki na filmove, moj najomiljeniji lik uopste nije u njima, ali cenim da je Debeli uradio koliko je mogao, prilagodio sta je morao. Sustina je da se vidi po filmovima da voli knjige i da mu nije samo zarada bila na umu, sto se moglo ocekivati kad je ovako izdasna fransiza u pitanju.

 

Hobit trilogija vec ima samo osnovnu vezu sa knjigom, prosirio je iz raznih nagovestaja u knjizi koliko je mogao da smesti a da mu izadju tri filma. CGI je superiorniji u odnosu na LOTR i dobio je vise prostora u odnosu na radnju, treci film je prakticno samo Bitka Pet Armija uzduz i popreko. Gledao i zabavio se ali toliko uglavnom, ne bih smatrao prevelikim gubitkom da filmove uopste nisam gledao.

Link to comment

Stvarno ste me sad smorili. Gde ima ta ekstended verzija? Jel ima na netfliksu ili hbo go ili pikboksu?

 

Ima da ih odgledam i da minse za inat ne dopadnu opet. Ja sam svakinod filmova gledao jednom u bioskopu i ponekad fragmentarno na tv kad naletim. 

 

Hobita sam počeo da gledam na tv u 3d i smorio se posle jednog sata. 

 

Gledao sam na preskok jos neke delove i video scene koje su mi se dojmile, ali mi je ona jurnjava na burićima ogadila sve. Kao da su pravili scenu da bi mogli i igricu da naprave

Link to comment
15 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Gde ima ta ekstended verzija?

 

U piratskom zalivu vazda dobrog ulova bilo. Može i kod mene pa da se k'o ljudi izobjašnjavamo. Samo se najavi, kuća je u haosu, a frižider sablasno prazan. 

 

14 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ima da ih odgledam i da minse za inat ne dopadnu opet

 

:D That's the spirit!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...