Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

da li postoji način da uklonim one reklame koje mi iskaču na browseru. to je neki virus ili šta?

baš bih da ne reinstaliram windows ako ne mora.

 

 

Pa je l' imaš instaliran adblock?

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb

 

ili za Firefox https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/

 

edit: Mada, ako je neki adware, onda ovo može da reši problem http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Removal-Tools/AdwCleaner.shtml , pored Malwarebytes-a

 

 

hvala.

dodala addon u firefow i instalirala AdwCleaner - ostali su svi fejmovi za reklame, ali prazni!

za nijansu manje nervira, ali problem nije rešen.

 

 

Hajde da se nadoveže na ove osnovne stvari neko ko se malo bolje razume u ...ware napasti.

Mislim, imam neke ideje (hint: hitman scan, mbam, superantispwr, brisanje profila možda), ali bolje neki znalac da da sledeći savet.

Link to comment

hvala.

dodala addon u firefow i instalirala AdwCleaner - ostali su svi fejmovi za reklame, ali prazni!

za nijansu manje nervira, ali problem nije rešen.

Pročisti sistem sa sledećim aparaturama, svi free:

 

Spy Bot - Search And Destroy

Malwarebytes

Super Anti Spyware

Combofix

 

Edit: i pogledaj u ekstenzijama šta imaš instalirano i disejbluj sve što ne znaš šta je...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Radisa, hvala na serlokholmsovskom trudu, ali koleginica je ta koja je dobila reply, ne ja. Nije ni morala to da mi kaze. Zena je iskreno uplasena, da ne kazem izbezumljena.

Nema sanse da ona laze, nema razloga za to. Niti je ona morala tajno da mu salje nasu prepisku - mogla je komotno javno, al nije. Od nje sve i znam, a u njenom inboksu sam videla sve sto mi je ispricala.

Pt imao sam situaciju u jednoj firmi u kojoj sam radio, slicnu tvojoj.

Dakle sluzbeni mejl sistem sa svim "funkcionalnostima" je dostupan "ljudima sa privilegijama".Verovatno je to pokriveno nekim sitnim slovima u nekim aktima.A mozda i nisu sitna slova.

Prosto treba racunati da je sluzbeni mejl sistem takav i to je to.Verovatno negde ima formulacija " Skrecemo

paznju da je kompletna prepiska mejlom vlasnistvo ime_firme"

To sto je on "nepazljivo" udario reply, mozete samo da tretirate kao nedostatak stila.Ako je on pokriven aktima firme ne mozete mu nista.Ako pokrenete dzevu budite spremni na lukavo kvarno pitanje:

A cega se vi to plasite?

Tako je to, ako je kucao sa svog naloga reply onda je to kraj price

Link to comment

A cega se vi to plasite?

Tako je to, ako je kucao sa svog naloga reply onda je to kraj price

da je u pitanju kultivisana i obrazovana osoba ne bih se plašila ničega.

ali nakon onoga što sam preživela ove jeseni, ne želim više da razmišljam o tome da li će neformalni ton prema stranki ili kolegi da me okarakteriše kao izdajnika države, stranog plaćenika ili kao nekoga ko protežira neku instituciju.

 

čovek se nije libio da mi zaviruje u privatnu komunikaciju i privatne odnose i donosi zaključke na osnovu toga.

da - plašim se polupismenih koji u šakama drže naše živote i ne želim da mi više ugrožavaju zdravlje.

 

za one koji će sad da napišu radi profesionalno i ne plaši se ničega molim da me zaobiđu.

 

edit. i da - želim da se na novi posao prijavljujem sa poslovnog naloga. ne kao da sam do juče bila student sa gmejla ili jahua.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Pa, znas kako, ja nikad nisam voleo situacije kad nam stigne aplikacija za posao sa maila druge firme.

Mada, mom starom gazdi to nikad nije smetalo, jer je vise obracao paznju na sise kandidatkinje nego na njen mail.

Sva sreca da se nikad nije mnogo ni ukljucivao u kadrovska pitanja.

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Link to comment

 

- Prvi put sam s mekom imao laptop kome nisam kupio dodatnog misa i tastaturu. Mnogi tvrde da touchpad ne moze zameniti misa, ali ja sam ubedjen da je to zato sto su koristili druge touchpade (ili su mozda crtaci, to verujem da je specijalna kategorija). Ukus za tastature je subjektivna stvar, ali meni je ovo savrsena tastatura do nivoa da sam platio 70 evra Apple tastaturu kad mi je trebala jednu za media centar racunar koji radi na Linuksu.

 

Touchpad na bilo kom laptopu može da posluži za neke osnovne stvari ali prsti ne mogu da budu precizniji od miša. Duže kucanje na ljigavim (mekanim, Atari tm tastaturama) ili previše tvrdim (ne baš zx 81 standard ali tvrdim) tastaturama će se odraziti na mišiće i nerve šake. Otud RSI (repetitive strain injury) i CTS (carpal tunnel syndrome) oboljenja. Ako to zapatiš samo ti programi tipa Dragon naturaly speaking za kontrolu računara glasom mogu pomoći. Uzgred pozdrav za korisnike pametnih telefona, oni su najrizičnija grupa po tom pitanju. 

 

 

 

 

- OSX je operativni sistem koji istovremeno moze da se budzi, menja i drnda u pravoj UNIX tradiciji za napredne korisnike, a sve je upeglano i ne zahteva trud za one koji se ne snalaze. Virusi nisu briga, iz hardvera je izvucen maksimum, razni shell programi su u potpunosti podrzani, veliki broj open source stvari ima prilagodjen, lep je... Savrsen kombo dobrih osobina Linuksa i Windowsa. Ne mogu dovoljno naglasiti koliko sam srecan sto ne moram da se bakcem sa Winom vise nikad i verujte da to moze da se razume tek kad prodje neko vreme a vas operativni sistem nije pisao po vama. Naravno, neki ljudi prosto zahtevaju Win jer su neke aplikacija koje su im neophodne napravljene samo za Win, mada mi se cini da je to sve redje slucaj (Adobe je savrsen na OSX, MS pravi Office za OSX sa tek jednom verzijom zakasnjenja i sl.) Na kraju krajeva, uvek moze da se digne Win u Bootcampu i da se maksimalno iskoristi hardver jer to nije isto sto i virtuelna masina nego OSX samo izimitira BIOS a nadalje je Win totalno normalan, kao da je instaliran na bilo koji drugi racunar.

Ne vidim nijednu stvar koju si naveo a koju ja nemam u Win-u 7. Kao i sa kolima i bilo kojim drugim hardverom/softverom ako ga koristiš i održavaš u skladu sa uputstvima proizvođača nema problema. Ako baš postoji neki program koji mi fali, tu je uvek VM Ware player i OSX virtuelna mašina. Dual boot je za ljude kojima drugi os treba nešto češće. 

 

btw. izmeri vreme trajanja baterije pod OSX-om i Windows-om na MB Pro-u. Na Windows-u ćeš imati manje. 

 

 

- OS kosta 20-30 dolara, a ko zeli da ga krade, nema nikakvih problema da ga ukrade. Apple se uopste ne bavi proverama da li je njihov softver legalan i to vazi cak i za softver koji direktno komunicira sa njihovim servisima. Radio sam i sa placenim i sa krekovanim OSom i programima i nikakve razlike nema sto se njih tice. Prosto, biznis model im je da prodaju hardver a softver im nije besplatan samo iz nekih politickih razloga a u stvari ne brinu o tome uopste.

 

Može elaboracija ovoga? 

Link to comment

Nov racunar, dajte neke preporuke kako da iskorenim vibracije koje se prenose sa kucista na sto, a time i na moje ruke. Kuciste mi lezi pored nogu, ali i dalje je unutar stola, ako znate na sta mislim? Vibracije su nekad jace a nekad jedva osetne, i to je pocelo prilicno da me izludjuje. U krajnju ruku, resio bih problem kad bih odsekao tu donju stranu stola (izmedju poda i kucista), ali radije bih probao s nekim materijalom izmedju stola i nogica kucista, recimo necim ovakvim. Nisam siguran da su ovolike vibracije normalne, sa starim kucistem nije bilo problema (mada jeste bilo staro hiljadu godina)...

Link to comment

Radisa, hvala na serlokholmsovskom trudu, ali koleginica je ta koja je dobila reply, ne ja. Nije ni morala to da mi kaze. Zena je iskreno uplasena, da ne kazem izbezumljena.

Nema sanse da ona laze, nema razloga za to. Niti je ona morala tajno da mu salje nasu prepisku - mogla je komotno javno, al nije. Od nje sve i znam, a u njenom inboksu sam videla sve sto mi je ispricala.

Pitanje je da li ti mozes tek tako da promenis sifru za mail. To se radi na mail serveru i verovatno nemas pristup tome. U MS Outlooku i u Outlook expressu imas opciju da ti se mail cuva na serveru nekoliko dana. To sluzi da mozes da primis mail na vise mesta. Proveri to i iskljuci. To mozes kao user da uradis. To se nalazi u Advanced opcijama... kopaj malo, ako ti je IT lik iole normalan, pokazace ti bez sef da zna.

Edited by Milosh76
Link to comment

Deluje preterano. Meni se na idle kuler vrti ispod 900rpm

 

Kojim softverom kontrolises brzinu ventova? Moguce da je podeseno da je stalno na max.

 

edit: vidim da je nov komp pa je sasvim moguce da nisi ni instalirao sta vec treba za fan control :)

 

Kod mene na Asusu je neki AISUITE. Ima sigurno i MSI tako nesto.

Edited by katamaran
Link to comment

Deluje preterano. Meni se na idle kuler vrti ispod 900rpm

 

Kojim softverom kontrolises brzinu ventova? Moguce da je podeseno da je stalno na max.

 

edit: vidim da je nov komp pa je sasvim moguce da nisi ni instalirao sta vec treba za fan control :)

 

Kod mene na Asusu je neki AISUITE. Ima sigurno i MSI tako nesto.

 

Ako mu se temperature kreću između 50 i 60 stepeni, nije ni čudo što se vrti na 2500, ja bih rekao da je normalno.

 

 

Pitanje je da li ti mozes tek tako da promenis sifru za mail. To se radi na mail serveru i verovatno nemas pristup tome. U MS Outlooku i u Outlook expressu imas opciju da ti se mail cuva na serveru nekoliko dana. To sluzi da mozes da primis mail na vise mesta. Proveri to i iskljuci. To mozes kao user da uradis. To se nalazi u Advanced opcijama... kopaj malo, ako ti je IT lik iole normalan, pokazace ti bez sef da zna.

 

Verovatno je ovo u pitanju, ako se ne briše mejl sa servera, može se povlačiti na bilo koji broj uređaja. Naravno, treba šifra.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Ne znam kako to ide kod AMD-a Koliko znam oni generalno rade na vecim temperaturama.

 

Meni je intel na idle negde na 27 dok tek pod punim opterecenjem ode na 45-50 valjda. Na 40-ak vrti toliko da pocne da se cuje kuler.

 

Moguce da mu je na procesoru neki amd stock kuler i pitanje je vredi li to cemu. Iz mog iskustva intel stock kuleri su ocaj. Davno bese al cini mi se da je i meni urlao komp uz jake temperature dok nisam zamenio kuler. Znam sigurno da se to desilo na proslom a cini mi se i na aktuelnom kompu.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...