Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Tehnički, samo radi forward tvojih malova njemu, teško da ti je šifra ugrožena.

  

+1

 

Postoji collect account, na koji se prosledjuje sva prepiska sa i na korporativnih naloga.

Ali u čemu je razlika ako pt to ne zna odnosno nije obaveštena?

 

"Ne nismo ti dirali passw samo sve tvoje emailove fw na dir account."

 

Evo znajući kako funkcioniše it u državnim firmama, kladim se da je admin dao pass direktoru.

Ništa mudrovanje, ništa tajni collec acc.

Link to comment

Dobro, ajde onda da pitam ovako: ako je to skroz u redu i nema privatnog i sve sto vec pisete, zasto nama zaposlenima to nije otvoreno saopsteno?

Zaista bih svu svoju prepisku (sto se mene tice) mogla da objavim na Dnevniku 2, ali ne vidim zasto bi on ili bilo ko citao neformalnije konsultativne poslovne mejlove, ili neku medjufazu posla!?! Jebote, taj ne cita ni gomilu onoga gde ga stavim u CC, nego se mesec dana kasnije seti da mi da zadatak koji sam vec odradila i poslala mu mejlom...

Edit. Neka forvarduje do Sudnjeg dana, boli me uvo. Sve dok ne moze da salje mejlove glumeci da sam to ja, ili dok mi ne zna sifru - super.

Samo sto sad zna da sam u oktobru bila u uzem krugu za poslovni intervju u velikoj stranoj firmi. A to ne zelim da zna.

Nije. Zato što radiš u državnoj firmi.

Ima li infosec pravilnika? Koliko imate piratskog softwarea?

Link to comment

Mislim da mu je komplikovanije da da pass, nego da napravi forward. Uostalom, ako imaju exchange, ako se ne varam, on obično ide sa single sign on, pa bi morao ili da mu se podešava outlook, da lita još neki account osim njegovog, ili da se loguje na njen nalog samom prijavom u siustem, a to sve jeste komplikacija. Ovako mu samo forwarduje i cao.

Link to comment

Mislim da mu je komplikovanije da da pass, nego da napravi forward. Uostalom, ako imaju exchange, ako se ne varam, on obično ide sa single sign on, pa bi morao ili da mu se podešava outlook, da lita još neki account osim njegovog, ili da se loguje na njen nalog samom prijavom u siustem, a to sve jeste komplikacija. Ovako mu samo forwarduje i cao.

Ako fw inc i out.

 

Nisam razuemo da li je odgovarao sa svog ili njenog acc.

Ako je ovo prvo onda fw rešava stvar. Što je tek nešto manje zlo od davanja passworda.

Link to comment

Ja adminu nisam rekla moj password. Dodeljen mi je neki davno i ja sam ga promenila na svoj pass. Ne znam ima li to veze.

Nemamo piratski softver uopste koliko ja znam.

@Wall - ne razumem ovo tvoje "Nije". Sta nije? Ne budi haiku wall, leba ti...

Edit.

Odgovarao je sa svog mejl naloga. Ali prepiska ispod, na koju je lupio Reply, bila je niska mojih i koleginicinih mejlova koji sa njim nemaju veze niti su mu od nas ve ikada prosledjeni!

Edited by pt 2.0
Link to comment

Ali u čemu je razlika ako pt to ne zna odnosno nije obaveštena?

 

"Ne nismo ti dirali passw samo sve tvoje emailove fw na dir account."

 

Evo znajući kako funkcioniše it u državnim firmama, kladim se da je admin dao pass direktoru.

Ništa mudrovanje, ništa tajni collec acc.

Nije to nikakvo mudrovanje. Svaka firma koja vodi računa sigurno čuva svu prepisku unazad x meseci, collect account je samo relativno elegantan način da lako isfiltriraš samo naloge koji te interesuju. Veći je problem ko ima pristup i u koje svrhe pretura po prepisci.

Link to comment

Pt, kada bi poslao mail kao ti, učinio bi krivično delo, za početak. Ne verujem da je toliki muflon, da to uradi. Ovo, što kažeš, da je pisao sa svog naloga, znači da ima samo forwardovano tvoje malove, ili da ga je koleginica stavila u bcc, pa se sad pravi.

 

Jebem ti, stvarno ima zaludnih ljudi.

Link to comment

Ja adminu nisam rekla moj password. Dodeljen mi je neki davno i ja sam ga promenila na svoj pass. Ne znam ima li to veze.

Nemamo piratski softver uopste koliko ja znam.

@Wall - ne razumem ovo tvoje "Nije". Sta nije? Ne budi haiku wall, leba ti...

Edit.

Odgovarao je sa svog mejl naloga. Ali prepiska ispod, na koju je lupio Reply, bila je niska mojih i koleginicinih mejlova koji sa njim nemaju veze niti su mu od nas ve ikada prosledjeni!

Onda verovatno forward.

 

Nisam mislio da budem haiku™ samo imajući pregled kako to funkcioniše po drž.firmama mislim da haos ide na ruku zloupotrebi i prčkanju.

Link to comment

Nije to nikakvo mudrovanje. Svaka firma koja vodi računa sigurno čuva svu prepisku unazad x meseci, collect account je samo relativno elegantan način da lako isfiltriraš samo naloge koji te interesuju. Veći je problem ko ima pristup i u koje svrhe pretura po prepisci.

I još jednom pa odoh.

Državna firma.

Ne kažem da je 100% ali veruj mi da it cirkus ne može biti veći.

Korisnički admin nalozi, nema politike passworda, piraterija, svako zna svačiji pass...

Edited by wall
Link to comment

Ja bih ipak malo pritusnuo kolegnicu, da nije PT i njena situacija u firmi u pitanju, Ockham bi rekao da je koleginica. Ovako, nisam siguran.

 

PT,

 

Uzgred, pogledaj po mailovima iz prepiske i uradi sledeće:

 

mail na koji je on odgovorio snimi kao outlook massage

otvori ga u nekom texteditoru (notepad će biti ok)

probaj da pronađeš njegovu mail adresu (bez dela @, znači samo prvi deo)

 

Malo ljudi to zna, ali BCC ostavlja lep plain text primaaoca u poruci, i može se videti, ako je neko dokon. Ako je forward na serveru, neće se videti na ovaj način, ako je koleginica uradila BCC, videće se. Koleginicin mails e vidi takođe.

Link to comment

Radisa, hvala na serlokholmsovskom trudu, ali koleginica je ta koja je dobila reply, ne ja. Nije ni morala to da mi kaze. Zena je iskreno uplasena, da ne kazem izbezumljena.

Nema sanse da ona laze, nema razloga za to. Niti je ona morala tajno da mu salje nasu prepisku - mogla je komotno javno, al nije. Od nje sve i znam, a u njenom inboksu sam videla sve sto mi je ispricala.

Link to comment

Pa je l' imaš instaliran adblock?

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb

 

ili za Firefox https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/

 

edit: Mada, ako je neki adware, onda ovo može da reši problem http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Removal-Tools/AdwCleaner.shtml , pored Malwarebytes-a

 

hvala.

dodala addon u firefow i instalirala AdwCleaner - ostali su svi fejmovi za reklame, ali prazni!

za nijansu manje nervira, ali problem nije rešen.

Link to comment

Radisa, hvala na serlokholmsovskom trudu, ali koleginica je ta koja je dobila reply, ne ja. Nije ni morala to da mi kaze. Zena je iskreno uplasena, da ne kazem izbezumljena.

Nema sanse da ona laze, nema razloga za to. Niti je ona morala tajno da mu salje nasu prepisku - mogla je komotno javno, al nije. Od nje sve i znam, a u njenom inboksu sam videla sve sto mi je ispricala.

Žao mi je što te je to iznenadilo. Ovo je, koliko znam, praksa u svim firmama koje drže do "poslovne tajne". Vrlo je moguće da ti to negde i u ugovoru piše.
Link to comment

Moze se napraviti pravilo na mail serveru da se sve poruke nekog ili svih naloga forwarduju na odredjeni nalog, tj da se cuvaju sve poruke koje prolaze kroz mail sistem. Ovo se namesta bez ikakvog znanja korisnika.

i to se moze u svim serverskim resenjima za postu, vrlo lako.

 

Ako koristis firmin mail to je firmina komunikacija a ne privatna.

 

Niko normalan ne koristi firmin mail za bilo sta privatno.

 

 

 

 

 

Sent from my WP 7.8 Trophy using Tapatalk!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...