Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ako koristis Outlook, velika verovatnoca je da je Exchange u pitanju

 

uglavnom, IT admin moze sve :)

 

 

imas li mogucnost da promenis svoju sifru?

Ne mora biti.

10 god outlook nikada MS Exchange.

Nisam radio s njim ali imati uvid u slanje bez passworda je...

Link to comment

naravno da imam, promeniću je koliko sutra. koristim outlook.

ono zbog čega ja pizdim je pre svega šifra, koju koristim za više stvari.

ovako nek čita šta hoće, ne privatizujem poslovni mejl, a možda nešto i nauči iz mojih poslovnih prepiski.

 

edit. hvala još jednom svima na trudu da mi odgovorite.

 

Klasika.

Jedan ili dva passwd za sve.

Menjaj odmah na fb, tw i sl.

Link to comment

Ne mora biti.

10 god outlook nikada MS Exchange.

Nisam radio s njim ali imati uvid u slanje bez passworda je...

Potpuno normalna stvar u korporativnom svetu gde je poslovni mail sluzbena stvar koja mora biti cuvana u arhivi nevezano od korisnika, koji mozda moze da obrise neki primljeni ili poslati mail sa korporativnog naloga. Zato i postoje mogucnosti da se sva   prepiska cuva na jednom mestu koje je odvojeno od korisnickih mailboxova i na koje obicni korisnici ne mogu da uticu. Nema ovo veze sa lozinaka koje su ionako poverljiva stvar pojedinacnih korisnika

Link to comment

Potpuno normalna stvar u korporativnom svetu gde je poslovni mail sluzbena stvar koja mora biti cuvana u arhivi nevezano od korisnika, koji mozda moze da obrise neki primljeni ili poslati mail sa korporativnog naloga. Zato i postoje mogucnosti da se sva   prepiska cuva na jednom mestu koje je odvojeno od korisnickih mailboxova i na koje obicni korisnici ne mogu da uticu. Nema ovo veze sa lozinaka koje su ionako poverljiva stvar pojedinacnih korisnika

Da, no pristup tome, tek, imaju isključivo određena lica™ tako da se ulog onda podiže. Zar ne?

Link to comment

Da, no pristup tome, tek, imaju isključivo određena lica™ tako da se ulog onda podiže. Zar ne?

Pa, ulog nikad nije nize od nivou gde poslodavac moze imati pun pristup svim korporativnim resursima, ukljucujuci i svu prepisku koja prodje kroz korporativni mail server. Neke industrije su i zakonski obavezne da cuvaju svu prepisku. Naravno da ova arhiva ne treba da bude dostupna bilo kome i trebalo bi da postoje definisane procedure ko, gde i kako moze pristupati ovoj arhivi.

Link to comment

Naravno da sme.

Nema privatnih i ličnih stvari na službenom™ računaru.

I telefonu.

Emailu.

Telefonu.

 

Takva su pravila igre.

Pa direktor nije vlasnik, malo je to kompleksnija priča, rekao bih... Ja bih ovo pt-ino podveo pod mobing.
Link to comment

Ali, u državnoj firmi, to ne bi smelo tako...

Ovo je drzavna firma i stvarno me zanima npr. zakonska osnova za ovakvo nesto (pored toga sto me zanima tehnicka izvedba, odnosno (zlo)upotreba moje privatne sifre.

I jos nesto - pokusala sam, mozda nevesto, da pomenem elektronske potpise i kriptovanu postu. Cemu sve to ako su moji mejlovi na izvolte?!?

Link to comment

Tehnički, samo radi firward tvojih malova njemu, teško da ti je šifra ugrožena.

+1

 

Postoji collect account, na koji se prosledjuje sva prepiska sa i na korporativnih naloga.

Link to comment

Pa direktor nije vlasnik, malo je to kompleksnija priča, rekao bih... Ja bih ovo pt-ino podveo pod mobing.

A čuj. Naravno da jeste.

Ali zakon nije na njenoj strani. Sve na sl. računaru je vlasništvo firme/društva.

Računajući i emailove.

Misliš da je problem direktoru da složi priču kako je štitio preduzeće™.

Link to comment

Dobro, ajde onda da pitam ovako: ako je to skroz u redu i nema privatnog i sve sto vec pisete, zasto nama zaposlenima to nije otvoreno saopsteno?

Zaista bih svu svoju prepisku (sto se mene tice) mogla da objavim na Dnevniku 2, ali ne vidim zasto bi on ili bilo ko citao neformalnije konsultativne poslovne mejlove, ili neku medjufazu posla!?! Jebote, taj ne cita ni gomilu onoga gde ga stavim u CC, nego se mesec dana kasnije seti da mi da zadatak koji sam vec odradila i poslala mu mejlom...

Edit. Neka forvarduje do Sudnjeg dana, boli me uvo. Sve dok ne moze da salje mejlove glumeci da sam to ja, ili dok mi ne zna sifru - super.

Samo sto sad zna da sam u oktobru bila u uzem krugu za poslovni intervju u velikoj stranoj firmi. A to ne zelim da zna.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...