Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Jedno interesantno pitanje hteo bih da pazarim Pinnacle PCTV 70E DVB-T Stick USB HD TV Tunerili nesto slično od Pinnacle-ato mu dođe nešto kao USB TV kartica.Planiram da je korstim za na lap topali pošto taj "gedžet" naručen iz daleke nam Kineintersuje me da li to uopste radi kod nas.Da li će to da bude jednostavno tipa instaliram softver prištekam kabl od kablovse i gledam TV ili ..
Trebalo bi da bude jednostavno. Ja imam slicnu USB kartu. Software CyberLink je malo clumsy & zdere resurse inace radi dobro. Mozda tebi bundle neki drugi software. Vi tamo nemate externe descrambler [box] vec zavisno od paketa primate sve kanale direktno preko kabla. [Tako bilo ranije] Ovde je to drugacije. Imas 30 useless kanala za koji ti ne treba descrambler box, a sve sto valja ide preko te nesrecne crne kutije koja nema dig izlaz, tako da ta TV karta i nema neke svrhe. Naravno mozes da premostis analogni signal ali to je bzv.Btw mislim da je Pinnacle naj izbor.enjoy
Link to comment
Trazi se misljenje strucnog forumskog konzilijuma kakva su osobna web iskustva sa primenom joomla sistema.
Ja imam dva sajta pod joomla 1.013. Sve zavisi za sta ti treba vinska. Ako to nije nesto specificno [kao moj slucaj] onda je ok. Imas more vec napisanih extenzija [modula, botova & komponenti], sa svakakve prilike i neprilike. I pored toga ja sam morao da pisem neke svoje module. Da ne duljim, sve zavisi od namene i organizacije sita. Dali zelis da site bude interactive. Dali ces ti jedino da publish, ili ce da bude grupa koja publish, dali su dozvoljeni komentari citalaca .... Za to je zgodan.Nije bas SE [search engine] friendly, ali i za to postoje razni moduli ...Ono sto je naj problem je da pohvatas logiku sistema: section-category-content ... Ako to dobro postavis onda ide publish smooth.Verzija 1.5 je kazu mnogo bolja. Ja nisam instalirao, a mrzi me da upgrade ove stare.
Link to comment
Trazi se misljenje strucnog forumskog konzilijuma kakva su osobna web iskustva sa primenom joomla sistema.
odlicna. premda je sopstveni kod uvek bolji. no kako za sopstveni kod te velicine treba godinu dana, a za postavljanje i setovanje joomle par sati, izbor je ocigledan.
Link to comment

Misterija. Desava mi se samo na PPP. :exkluziva: Izbacuje me forum svako minut-dva. Niste ulogovani pa do vecnosti. Svaki drugi sajt koji ishte cookies itd radi. Koristim Firefox, NoScript i ABP, svuda je PPP pripusten. Ima l' neko ideju?PS: Morao sam opet se ulogujem da postujem ovo. :bruka:

Link to comment

Nešto sam slučajno kliknula u Firefoxu i sve sličice su mi se povećale i blurovale. Jednom sam to već bila uradila, ali se ne sećam kako sam popravila.Izgledaju ovako: Pitanja-Parapsihopatologija_1193649.pngp.s. gotivac, videla sam te da si online, pomagaj!

Link to comment
Nešto sam slučajno kliknula u Firefoxu i sve sličice su mi se povećale i blurovale. Jednom sam to već bila uradila, ali se ne sećam kako sam popravila.Izgledaju ovako: Pitanja-Parapsihopatologija_1193649.pngp.s. gotivac, videla sam te da si online, pomagaj!
Hm, ovo mi zvuči prilično čudno, ako nemaš instaliran neki AddOn koji omogućava image zoom. Sam Firefox po difoltu (na žalost) ne podržava ovu opciju.Restartuj ti to sve malo. Počisti kukije i tako to. Je l' se to dešava na svim sajtovima? Edited by gotivac
Link to comment
Hm, ovo mi zvuči prilično čudno, ako nemaš instaliran neki AddOn koji omogućava image zoom. Sam Firefox po difoltu (na žalost) ne podržava ovu opciju.Restartuj ti to sve malo. Počisti kukije i tako to. Je l' se to dešava na svim sajtovima?
Imam instaliran Image Zoom ali ga nisam ni pipala, izgleda da sam slučajno potrefila neki shortcut na tastaturi. :mellow: Ionako sam mislila da reinstaliram FF, postao mi mnogo spor (i to posebno otkako mi se desio ovaj burst sa sličicama).E, da, ovo kucam sa Opere ali sam proverila, otvorih forum B92 i isti slučaj, i tamo mi smajliji i logoi i sve ostalo prolupalo :(Thnx, idem da instaliram clean 2.0.0.8., možda ga i stalno nabudživanje apdejta malo poremeti.
Link to comment
Izgledaju ovako: Pitanja-Parapsihopatologija_1193649.png
Мени се то пар пута десило случајно. Радило се само о зумирању (нисам приметила да је и у текс био зумиран, па сам се плашила да је погодило само сличице), али са следећим отварањем браузера је све било ОК. Edited by Zeka Peka
Link to comment
Imam instaliran Image Zoom ali ga nisam ni pipala, izgleda da sam slučajno potrefila neki shortcut na tastaturi. :mellow:
E, pa pipni ga sad, ali u suprotnom smeru. Sigurno je to u pitanju.
Probaj ctrl+skrol nadole.
To važi samo za tekst.
Link to comment
ne znam za tvoj model ali princip je svuda isti: odes u setup rutera, tamo na advanced setup neki, i imas sigurno neki NAT ili ti bas pise port fwding (ja sam imala vise modela rutera i samo to je bilo, mislim logicno je)tamo imas npr virtual servers (verzija ako ti pise NAT)i nesto ovakvo, tabelicu sa:Server Name External Port Start External Port End Protocol Internal Port Start Internal Port End Server IP Address Removeimas negde add, i stavis IP addressu i popunis portove - stavi svuda taj jedan koji ti treba, posto ti nemas rang, nego bas 1 portpitaj dalje ako nesto ne bude oke.
Nekim cudom sam preskocio ovaj odgovor pa se zahvaljujem sa zakasnjenjem. Drug je trenutno odsutan pa nismo probali ali valjda ce sljakati :) Nego,imam problemcic u uTorrentu - otkako sam umesto NOD-a instalirao Aviru,svi portovi su mi,izgleda,zatvoreni (probao 4 komada). portxj9.jpgport2tk0.jpgJel ima Avira podesavanja za otvaranje odredjenog porta?
Link to comment
Nego,imam problemcic u uTorrentu - otkako sam umesto NOD-a instalirao Aviru,svi portovi su mi,izgleda,zatvoreni (probao 4 komada). portxj9.jpgport2tk0.jpgJel ima Avira podesavanja za otvaranje odredjenog porta?
pa ne bi trebalo da ti avira utice na port koji si otvorio za utorrent (jel si uradio oanko kako sam ti napisala?)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...