Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nego, kad smo već kod virtuelnih diskova - imam ih tri i svi su puni. Zanima me da li oni zauzimaju prostor na mom hardu ili su i bukvalno virutalni :) ?
Ova recenica mi nije bas najjasnija :)U pitanju je virtualni DVD drajv, dakle DVD citac, a ne hard disk. Ne mogu oni da budu puni ili prazni i ne zauzimaju nikakav prostor na hard disku, osim onog prostora koij zauzima instaliran program (oko 1,5 MB). Ti uvek mozes da narezes image (ISO fajl) na DVD pomocu pravog rezaca (imas Burn Image opciju u Neru) i da izbegnes zajebanciju sa DT.
Link to comment
Ne videh ovo ranije, verovatno si do sada resio problem, ali just in case:1. Start --> Run --> kucaj: msconfig2. Klikni na Boot.ini tab3. Klikni "Check all boot paths"4. Pojavice se pitanje da li zelis da uklonis nezeljeni OS iz boot menija - odgovoris sa "Yes"Kad rebootujes komp trebalo bi da bude sve u redu
A kako ovo isto najbezbolnije izvesti ako je na jednoj particiji Windows XP a na drugoj je bila Windows Vista koja je sklonjena tako što je formatirana ta particija (jedini način da se (v)ista ukloni) ali je ostao Vistin boot meni prilikom startovanja kompa koji pokazuje kako i dalje postoje "Old system" i "Windows Vista"...
Link to comment

Imao sam snimljeno uputstvo na disku gde mi je Vista, al da me ubijes, ne znam gde je sada. Mislim, ali nisam 100% siguran, da sa radio po ovomeProcedura je poprilicno laka i sto je najbitnije, efikasna.E sad, razlika je u tome sto se tu prvo makne boot menu, a zatim se formatira Vistina particija. Ne znam kako ce funkcionisati u situaciji gde je VIsta vec izbrisana.

Link to comment

@nbgOk, hvala.Još jedno pitanje (kad je bal nek' je maskenbal wink.gif ). Imam neke ikone (što na desktopu, što po ostatku) koje ne mogu da izbrišem (stalno mi javlja da ih koristi neki drugi program). Znam da mogu da ih sklonim sa onim "hiden", ali ja bih želela da ih izbrišem skroz. Naročito mi smetaju oni na desktopu, a oba imaju .exe nastavak (ukoliko je to uopšte bitno).

Link to comment

Jedno resenje je da skines program Unlocker. On "odblokira" fajl koji zelis da obrises.Desni klik na zeljeni fajl i odaberes Unlockergcs02cc7.jpgU sledecem prozoru odaberes "akciju"gcs03nr3.jpgDruga varijanta je da podignes Windows u Safe modu i da onda pokusas sa klasicnim brisanjem.Ali moras da budes sigurna da to sto brises nije neophodno za funkcionisanje necega.

Link to comment

pitanje u vezi sa netom.trenutno sam prikacena na net koji mi ide uz sobu koju iznajmljujem. ima neka ogranicenja, ali to manje vise, nego u pravilniku pise da ce se skidanje copyrighted materials kaznjavati prvo iskljucivanjem neta na jedan dan, a ako se ponovi na po nedelju dana. pitanje: da li oni stvarno imaju nacina da znaju sta ja skidam s mreze - i ako imaju, da li ce se neko zaista baviti time? ja pretpostavljam da bi im paznju mogao privuci recimo neobicno veliki protok (i da bi im profitabilno bilo da se bave samo korisnicima koji im crpe mnogo bandwidtha koji i oni nekome placaju), ali ne i da sad neko prati ko sta skida. a?

Link to comment

Ne znam za te tvoje, kod mene na poslu su me davili svaki put kad downloadujem nešto sa ekstenzijom mp3. Oktad sam počeo da skidam mp3 fajlove u arhivama (kao rar) nikad se nisu javili. šta oni znaju šta je Russian ARchive :D

Link to comment

Malopre, kada sam pokusao da startujem komp, hard je par puta pokusao da zavrti i iskljucio se! :o :cry:Onda nekoliko puta uopste nije reagovao. Mrtav! Raskacio sam hard, ponovo prikacio, startovao i sve je OK.Da li ovo predinfraktno stanje ili nesto bezazleno?Komp inace iskljucujem jako retko, mozda je gumb za start?Onomad sam formatirao hard, jel mozda to?Jel ima neki softver da ispita hard?:grickanokte:

Link to comment
Malopre, kada sam pokusao da startujem komp, hard je par puta pokusao da zavrti i iskljucio se! :o :cry:Onda nekoliko puta uopste nije reagovao. Mrtav! Raskacio sam hard, ponovo prikacio, startovao i sve je OK.Da li ovo predinfraktno stanje ili nesto bezazleno?Komp inace iskljucujem jako retko, mozda je gumb za start?Onomad sam formatirao hard, jel mozda to?Jel ima neki softver da ispita hard?:grickanokte:
Ne lici mi na problem sa HDDom, mozda je nista, mozda je los kontakt na ploci, a mozda je napajanje.Ako zelis da proveris HDD, najbolje je da to uradis sa alatom proizvodjaca...za Seagate, SeatoolsMaxtor - PowermaxWD - Data Lifeguard
Link to comment
pitanje u vezi sa netom.trenutno sam prikacena na net koji mi ide uz sobu koju iznajmljujem. ima neka ogranicenja, ali to manje vise, nego u pravilniku pise da ce se skidanje copyrighted materials kaznjavati prvo iskljucivanjem neta na jedan dan, a ako se ponovi na po nedelju dana. pitanje: da li oni stvarno imaju nacina da znaju sta ja skidam s mreze - i ako imaju, da li ce se neko zaista baviti time? ja pretpostavljam da bi im paznju mogao privuci recimo neobicno veliki protok (i da bi im profitabilno bilo da se bave samo korisnicima koji im crpe mnogo bandwidtha koji i oni nekome placaju), ali ne i da sad neko prati ko sta skida. a?
Najverovatnije cekaju da im neka od agencija koje stite prava entertainment industrije posalje pisamce tipa "tada i tada, vas korisnik sa IP adresom tom i tom, je neovlasceno skinuo taj i taj film". Tvoj ISP onda po IP adresi i vremenu zna koji korisnik je u pitanju.Inace, pomenute agencije rade tako sto same okace neki torrent naprimer, i cekaju da se ljudi upecaju. Male su sanse da neko zaista gleda sta ti skidas, cak stavise, to je ne samo neeticki, vec i nelegalno (cak i u Srbiji).
Link to comment
Iz tvoje tastature...Maxtor. Hvala!
yw.Nisam koristio Maxtools, ali ako iole lici na slicne programe, ima neki test koji sektor po sektor, proverava ceo HDD, i to najcesce traje ... i traje.Trebalo bi da to moze da se izvede bez formatiranja.
Link to comment
Najverovatnije cekaju da im neka od agencija koje stite prava entertainment industrije posalje pisamce tipa "tada i tada, vas korisnik sa IP adresom tom i tom, je neovlasceno skinuo taj i taj film". Tvoj ISP onda po IP adresi i vremenu zna koji korisnik je u pitanju.Inace, pomenute agencije rade tako sto same okace neki torrent naprimer, i cekaju da se ljudi upecaju. Male su sanse da neko zaista gleda sta ti skidas, cak stavise, to je ne samo neeticki, vec i nelegalno (cak i u Srbiji).
thnx!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...