Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

To bi moglo da se sredi ako znaš nekoga ko to radi pa ti izda fakturu i nekako nabavi tu nalepnicu. Plašim se da ovi moji nisu iz tih krugova :D. Jeftinije je kupiti nego popiti prijavu i tužbu (a i jeftinije je kupiti nego stalno plaćati inspektoru). Najverovatnije će ići po par računara svakih mesec - dva - tri, a ofis će ići na možda dva računara jer se samo tu i koristi.
Smo obrati pažnju, mislim da su u opticaju i office 2003 i 2007... Full office je preskup...ako ne koistite ništa sem worda i pomalo excela jevtinije je preći na open office ;)
Link to comment

Već sam im rekla da idu na light verziju ofisa. Veruj mi da ću im radije ja platiti te dve licence nego kevu da učim kako da se snađe u nekom drugom programu koji nije baš word ili excel :D.E sad, rekla bih da im je bolje da kupe 2003. Jednostavno, opet bih morala kevi da objašnjavam da mora nešto da dodatno uradi kako bi baš svi mogli da čitaju :D.

Link to comment

Jednostavna aplikacija urađena u Access 2007, ne radi ništa posebno, prihvata neke podatke iz forme, smešta ih u bazu i štampa report na kome su ti podaci, ali takav da ih uštampava na za to predviđena mesta na već postojećem papirnom obrascu. Font Ariel, veličina 14, ništa posebno.Međutim, aplikacija je pisana na Visti, gde je Ariel OpenType font. Nakon "instalacije" na Windows XP, brojke i slova na papiru više nisu na istom mestu niti iste veličine, zapravo, kao da je sve malo zumirano. Ariel je na XP-u TrueType, i očigledno "malo veći".Da li se neko već sretao sa ovim problemom? Ima li rešenja osim ponovnog centriranja ispisa u reportu?

Link to comment
Svaki put kad upalim racunar ovo mi iskoci. Nisam nikad imao stampac, kad kliknem next trazi cd sa drajverima itd.....Kako da se rijesim toga?printer.th.jpg
Samo iskopčaj štampač i sve će biti u redu.p.s.omaž dobroj šalip.p.s.kontrol panel -> system -> hardware -> manager devica --> e tu treba ljepo da imaš jedan tree sa plusićima i uredjajima i da imaš štampač sa znkom pitanja i tako to, pa desno dugme na štampač i uninstall... ako neće ili se po restartu ponovo pojavi imaš nešto što se sistemu kao printer predstavlja, onda pristupi lociranju, ili se javi ponovo :)hope it helpsbest regardsyours sincerelyetc.etc.
Link to comment

@ VapadNema stampaca uopste u device manageru.@ OxymoronOvde sam zapeoLocate and click the following registry key:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\LPTENUMposto nema nikakav LPTENUM

Link to comment
@ VapadNema stampaca uopste u device manageru.@ OxymoronOvde sam zapeoLocate and click the following registry key:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\LPTENUMposto nema nikakav LPTENUM
:isuse: To zato što je to rešenje za prethodno instalirani, i verovatno postojeći, štampač. Ok, ćem se raspitam, prvi put takav problem.... you lucky bastard :lol: p.s.eh, da, standardna pitanja- kada je problem počeo da se manifestuje- da li i ako da koji antivirus imaš- koji operativni sistem (verzija tj. servisni paket)- da li je računar u mreži - ako jeste, da li je ima drugih, ili je ikada bilo drugih računara, u toj mreži koji imaju, ili su ikada imali, štampač...ili ploter...- are you a or have you ever been a member of communist partyp.p.s.e konačno da i ja overim :isuse: :wub:edit:p.p.p.s.proveri u regeditu i ovaj key - HKEY_CURRENT_USER\Printers\Connectionne bi trebao da imaš išta tamo (value not set)EDIT2gospode dragi, tj. :isuse:možeš pokušati i system restore na datum pre problema...to je u system toolsili...ukoliko sumnjaš na virus...preporučujem combofix kao prvu pomoć - http://www.bleepingcomputer.com/combofix/how-to-use-combofix Edited by Vapad
Link to comment

Manifestuje se odavno, ne znam tacno posto ne koristim stalno ovaj racunar niti ga koristim sam. Problem je sto ja nemam stampac niti sam ga ikad imao.Mislim da mi je neko cak rekao da se pravio pametan i obrisao iz control panela stampac?! Ne sumnjam na virus vec na ljudski (idiot) faktor.Krecem od kraja...Pod Printers/Connections vaistinu pise value not setXP SP2, nije u mrezi niti je ikad bio itd....

Link to comment
Manifestuje se odavno, ne znam tacno posto ne koristim stalno ovaj racunar niti ga koristim sam. Problem je sto ja nemam stampac niti sam ga ikad imao.Mislim da mi je neko cak rekao da se pravio pametan i obrisao iz control panela stampac?! Ne sumnjam na virus vec na ljudski (idiot) faktor.Krecem od kraja...Pod Printers/Connections vaistinu pise value not setXP SP2, nije u mrezi niti je ikad bio itd....
Ako nemaš štampač, i nećeš ga imati, idi u control panel-system-hardware manager, nadješ ako ima printing device sa znakom pitanja, i klikneš desnim mišem, da disable this device, i gotovo.
Link to comment
Manifestuje se odavno, ne znam tacno posto ne koristim stalno ovaj racunar niti ga koristim sam. Problem je sto ja nemam stampac niti sam ga ikad imao.Mislim da mi je neko cak rekao da se pravio pametan i obrisao iz control panela stampac?! Ne sumnjam na virus vec na ljudski (idiot) faktor.Krecem od kraja...Pod Printers/Connections vaistinu pise value not setXP SP2, nije u mrezi niti je ikad bio itd....
Da nemaš neki printer pod "hidden devices" u device manager?
Link to comment

Ne shvaćam baš što si htio pitati, ali ako dobro pretpostavljam, ne, nijedan stari slot ne paše procesorima iz Core i7 linije. Performanse su im navodno bolje od Core 2 Duo procesora adekvatne potrošnje i takta.

Link to comment
Da li Intelova i7 serija procesora ide sama uz konfiguraciju ili podrzava vec postojeci procesor?
Sam bog zna šta si hteo ovde da pitaš.
I koliko je bolja od quad qore serije, ne racunajuci prednost nove generacije.
Zavisi sve od toga koliko si para spreman da potrošiš i za šta koristiš.Za gornju srednju klasu i generalno u preseku i5 se najviše isplati. Ako se već ima neki intelov quad core (a da nije baš najsporiji model), ja još uvek ne bih menjao. I7 isključivo za workstation i one kojima to ne treba, a ne znaju šta će sa parama (internet browser leti na tome).Za igre se možda i dalje najviše isplati core 2 duo sa što više nasviranim klokom, jer ionako ne umeju sve igre da iskoriste sva jezgra, a lepo reaguju na klok (a razlika u parama za procesor, ploču i ddr3 na bolju grafičku).Za male pare i mlatimudiju već i athlon x4 620/630 za nekih 80+ evritja daje fine efekte (recimo htpc primena).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...