Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Prso mi desktop. Juče radio skroz ok, jutros da ga uključim, u normal mode krene da diže Win XP i zakuca crnim ekranom, u safemode krene da učitava i kad dođe do nekog d347bus.sys zakuca. Što da činim, kukavac?

Link to comment
Prso mi desktop. Juče radio skroz ok, jutros da ga uključim, u normal mode krene da diže Win XP i zakuca crnim ekranom, u safemode krene da učitava i kad dođe do nekog d347bus.sys zakuca. Što da činim, kukavac?
Jel imaš instaliran Deamon tools na tom PC-ju? Ako imaš, probaj da podigneš nekako safe mode, i deinstaliraj Deamon tools. Posle toga će sve da se vrati u normalu.Ako si slučajno napravio image sistema (recimo u Acronisu), sad je vreme da ga vratiš na PC.Deamon tools, hoće da sjebe ovaj drajver d347bus.sys i da onemogući dizanje sistema.
Link to comment
Jes, imam ga, instalirao brat da bi pikao neke igrice. Uspeo sam nekako da ga podignem u safe mode, ali neće da ga odinstalira jer je u safe mode :lol:
Majke mu ga. Probaj da ga skineš iz prompta, ako ne ide, onda ubaci (ako imaš) instalacioni CD(DVD) od Windowsa, i kad te promptuje udji u Repair console, i probaj da mu daš komandu repair existing windows.Ako to ne upali, jednostavno pregazi sadašnju instalaciju novom. Nećeš izgubiti fajlove, samo će ponovo instalirati windows na isto mesto, sa svim drajverima.
Link to comment

Provalio sam što neće da ga odinstalira. Neko je mudro obrisao Daemon tools a nije ga odinstalirao... JBg, moraću da probam repair ako uspem da dronaćem windows cd, pitaj boga gde mi je to...

Link to comment
Provalio sam što neće da ga odinstalira. Neko je mudro obrisao Daemon tools a nije ga odinstalirao... JBg, moraću da probam repair ako uspem da dronaćem windows cd, pitaj boga gde mi je to...
Eto........a te starije verzije Deamon toolsa ulaze u konflikt sa novijim updateovima Windowsa.Probaj kao zadnje i da iz prompta das komandu chkdsk/f, da odradi check disk i proba da popravi problem.
Link to comment

Preduzeće moje mame bi trebalo da uvede legalni softver na nekih 15-ak računara. Trenutno imaju xp i sve im radi, pa nema potrebe da se kupuju viste, sedmice i slično (pretpostavljam da xp profi i dalje može da se kupi). Kako to sad ide za preduzeća? Postoje li neke fore za više računara ili se za svaki kupuje poseban xp ili tako nešto?I gde se to uopšte kupuje? Mora li kod zvaničnog distributera ili može i u normalnim prodavnicama?

Link to comment
Preduzeće moje mame bi trebalo da uvede legalni softver na nekih 15-ak računara. Trenutno imaju xp i sve im radi, pa nema potrebe da se kupuju viste, sedmice i slično (pretpostavljam da xp profi i dalje može da se kupi). Kako to sad ide za preduzeća? Postoje li neke fore za više računara ili se za svaki kupuje poseban xp ili tako nešto?I gde se to uopšte kupuje? Mora li kod zvaničnog distributera ili može i u normalnim prodavnicama?
Mislim da je najbolje direktno kod Microsoft-a Srbija. Mislim da se dobije instalacioni CD(DVD), sa VLK (volume license key) za više računara. I to je to.
Link to comment
Preduzeće moje mame bi trebalo da uvede legalni softver na nekih 15-ak računara. Trenutno imaju xp i sve im radi, pa nema potrebe da se kupuju viste, sedmice i slično (pretpostavljam da xp profi i dalje može da se kupi). Kako to sad ide za preduzeća? Postoje li neke fore za više računara ili se za svaki kupuje poseban xp ili tako nešto?I gde se to uopšte kupuje? Mora li kod zvaničnog distributera ili može i u normalnim prodavnicama?
Potrebno je da plate licenciranje, tj. nema potrebe da kupuju 15XWindows XP paketić (a mislim da se i ne može kupiti već odavno). M$ ima milijardu različitih paketa, opcija i varijanti, ali to bolje od mene znaju njihovi dileri, u praksi - praktično svaka veća firma koja distribuira i prodaje PC hardware.Za početak, najbolje da se obrate firmi od kojih su kupovali računare.
Link to comment

MaQ: What do I have to do to qualify for a Get Genuine Kit?A: The Get Genuine Kit is only available for use on fully assembled PCs with a previously installed counterfeit, pirated, or otherwise illegal or unlicensed copy of Windows XP Professional software.Q: How does the Get Genuine Kit work?A: Follow these steps:1. Acquire the Get Genuine Kit from your reseller.2. Affix the enclosed certificate of authenticity (COA) label to the PC.3. Microsoft recommends, but does not require, that on the PC, you or your reseller either:• Run the Windows Product Key Update Tool• Perform a re-install of Windows XP• Perform a clean install of Windows XPYou must do one of these things in order to receive updates, upgrades, and support services.Mada mislim da je možda jeftinije kupiti pa instalirati čist ili "instalirati" - ma samo treba ta nalepnica i faktura za softver, tako je bilo do sada da ih skineš sa ledja, bar što se tiče OS...

Link to comment

To bi moglo da se sredi ako znaš nekoga ko to radi pa ti izda fakturu i nekako nabavi tu nalepnicu. Plašim se da ovi moji nisu iz tih krugova :D. Jeftinije je kupiti nego popiti prijavu i tužbu (a i jeftinije je kupiti nego stalno plaćati inspektoru). Najverovatnije će ići po par računara svakih mesec - dva - tri, a ofis će ići na možda dva računara jer se samo tu i koristi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...