Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Upravo to. Kada upalim neki drugi program tipa Pidgon ili ako se ulogujem sa msn passporta ili preko moba sve je tu. Samo MSN Live pravi problem.

Link to comment

Resio problem tako sto sam prvo instalirao neku staru verziju msna na kojoj sve shljaka pa iz nje exportovao kontakte,zamenio staru verziju novom i importovao fajl sa kontaktima i sve to bez pomoci googla.

Link to comment

Koristi li neko NetLimiter 2 Pro? Čuo sam da je dvojka jedina kompatibilna s vistom, hoću samo da ograničim upload za downloader jedne aplikacije koja radi na torrent principu (ako upload prešiša određenu brojku, download drastično opadne, a naravno ne mogu iz samog downloadera da limitiram upload).Dakle, krene download, vidim silne brojke po NetLimiteru, prikazuje mi statistiku, i ja vidim upload prešao 30 kb (to mi je kao neka granica, kad je više od 25 kb, download opada). Ograničim mu upload na 18 kb, i štrikliram da izvrši taj limit. Čekam, gledam, nema promene. Upload i dalje opušteno ide 32 ~ 36 kb?

Link to comment

Meni je Nod jedno vreme pravio problem jer je (odjednom) kroz jednu njegovu komponentu prolazio komplatan p2p saobracaj, pa mi ogranicavanje samog p2p programa u NL nije radilo posao, vec sam morao da ogranicavam i Nod. Kasnije sam u podesavanjima Noda to sredio. Ne znam da li je to slucaj i kod tebe, ali to je jedini problem koji sam imao sa NL-om (i na XPu i na Visti). U stvari jednom je kod druga funkcija limitera bila iskljucena.Jel ti stoji u vrhu programa Limiter Enabled?

Link to comment
Ne možeš to direktno na ruteru da namestiš?
Mislim da ne mogu. Istina nisam gledao decidirano za tu svrhu, ali kapiram da sam prošao kroz baš sve opcije na ruteru, prilično sam siguran da ovakve nema.
Meni je Nod jedno vreme pravio problem jer je (odjednom) kroz jednu njegovu komponentu prolazio komplatan p2p saobracaj, pa mi ogranicavanje samog p2p programa u NL nije radilo posao, vec sam morao da ogranicavam i Nod. Kasnije sam u podesavanjima Noda to sredio. Ne znam da li je to slucaj i kod tebe, ali to je jedini problem koji sam imao sa NL-om (i na XPu i na Visti). U stvari jednom je kod druga funkcija limitera bila iskljucena.Jel ti stoji u vrhu programa Limiter Enabled?
Da, da, stoji naravno, isključio sam njegov firewall, ali kapiram da su te dve stvari potpuno nezavisne. Zanimljivo ovo za nod, ali nemam na toj mašini bog zna kakve aplikacije. Od "bezbednosnih", samo Aviru. Ali isključiću je pa ćupokušati ponovo bez nje, za svaki slučaj.
Link to comment
Mislim da ne mogu. Istina nisam gledao decidirano za tu svrhu, ali kapiram da sam prošao kroz baš sve opcije na ruteru, prilično sam siguran da ovakve nema.
To zavisi od rutera do rutera; pojedini modeli imaju mogućnost da se određeni tipovi paketa prioretiziraju i po potrebi ograniče. Pa tako možeš npr. da staviš da skype ima najveći prioritet da mu ne bi recimo torrent popapao ceo bandwidth, pa tako definisanu tabelu prioriteta i ograničenja ruter onda odrađuje dinamički.Osim NOD-a imaju danas i drugi AV programi p2p komponentu, ali ona obično može da se ubije ili ne instalira.A to što si ograničio UL na 18K, a on raste na 32-36K, to je sasvim u redu, jer ti za UL tog programa i dalje koristiš 18K, a ona razlika se koristi da bi se microsoftu poslale skenirane krštenice, slike tvoje familije i ostalo od važnosti šta se našlo na tvom disku. ;)
Link to comment

Da ikakva organizacija špijunira sadržaj mog diska, do sada bih bio doživotno zatvoren, streljan, kremiran pa obešen.

Link to comment

Misliš na ono sa kokoškama šta si mi nudio? Ma to je već sažvakana stvar.Osim toga, ne rade oni intervencije tek tako stihijski po glavi kriminalca - prosto je preskupo. Nego kad se pojaviš recimo na vojnom odseku, pa ti vojni referent kaže: "Gospodine Paranoid, ovo je gospodin Randy Johnson, ađutant gospodina Balmera i predsednik Microsoft BSDM Studios Ltd...".

Link to comment

Jel ima neko ideju kako zapravo da pokrenem nešto iz command prompta, jer se već pola sata smaram sa dodavanjem keya u registryu (HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths), al to ne fercera. Na kraju sam uzeo jedan koji radi (Komodo Edit), obrisao mu putanju, medjutim on se i dalje pokrece bez problema kad u command promptu ukucam "komodo".edit: retard. pitanje je: da pokrenem a da ne moram da idem u dir gde se exe nalazi.

Edited by Venom
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...