Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

vec jednom sam pitao, ali da ponovim.zna li neko besplatnu alternativu za pm? treba mi samo da povecam malo postojecu particiju na xp-u a nebi da se maltretiram sa skidanjem pm.

Link to comment

Ima besplatnih više, samo pitanje je koliko je koji pouzdan. Kad smo kod pouzdanosti, Partition Manager je postao zloglasan kako ume da opali šamar kad mu se najmanje nadaš (prosto zbog toga što su odavno prestali da ga razvijaju). Ako već komercijalni proizvod tipa Acronisovog Disk Directora mora da se zaobiđe i ide na free alat, moj izbor bi bio GParted LiveCD.

Link to comment
Staviti Vistu ili ne pitanje je sad?
Da, ukoliko je hardver dovoljan - Core 2 Duo i 2GB RAM-a. Ako hoćeš Aero onda i odgovarajuća grafika.Može i na slabiju mašinu, ali neće biti baš udobno.Ili čekaj Windows 7.
Link to comment
Staviti Vistu ili ne pitanje je sad?
Ako tti nije bitno čuvanje instaliranih programa, stavljaj W7 RC, i uživaj do 1. 3. 2010.Ako je, nabaci Vistu ako ti stroj ima 2 GB RAMa, na toj količini Vista vrlo lijepo radi, sa ili bez Aero efekata.
Link to comment
Ja sam skoro particionisao sa EASEUS Partition Masterom.
I ja sam, i jeb'o mi je kevu. Lepo napravio dve particije (17 + 215 gb) i na ovu drugu vratim sve podatke koje sam prethodno prebacio kod druga na hard (blizu 200gb filmova, sporta, muzike...). Sledeci dan krenem da instaliram windows na ovu prvu particiju, kad ono patka - ne prepoznaje ih BIOS. Ono na pocetku, kad se ubaci instalacioni CD, nista... Imao sam samo opciju da ponovo napravim particiju ili vise istih, a 101% sam siguran da sam odradio sve kako treba dan ranije. Dakle, sto se mene tice, EASEUS je govno i jebem ga u usta skrbava sto mi je pojeo sve podatke! A i drug je idiot sto je odma' sve obris'o <_<
Link to comment
Da, ukoliko je hardver dovoljan - Core 2 Duo i 2GB RAM-a. Ako hoćeš Aero onda i odgovarajuća grafika.
core 2 i 3gb.Crkao mi je rezač na staroj mašini, jel ima neko ideju može li se napraviti butabilan usb sa nekom od *besplatnih* verzija Viste? Googlao sam, ali nema ništa konkretno.Pokušao sam sa UNetbootin-Ubuntu Eee pošto su rekli da hoće da radi i za ovo, ali mrka kapa. Ploča podržava boot sa usb.
Link to comment
core 2 i 3gb.Crkao mi je rezač na staroj mašini, jel ima neko ideju može li se napraviti butabilan usb sa nekom od *besplatnih* verzija Viste? Googlao sam, ali nema ništa konkretno.Pokušao sam sa UNetbootin-Ubuntu Eee pošto su rekli da hoće da radi i za ovo, ali mrka kapa. Ploča podržava boot sa usb.
Ako sam dobro shvatio šta hoćeš, ovo bi trebalo da ti radi... I Vista je nabrojana među OS-ovima...Edit: I ovo je na sličan fazon... Edited by radisa
Link to comment
I ja sam, i jeb'o mi je kevu. Lepo napravio dve particije (17 + 215 gb) i na ovu drugu vratim sve podatke koje sam prethodno prebacio kod druga na hard (blizu 200gb filmova, sporta, muzike...). Sledeci dan krenem da instaliram windows na ovu prvu particiju, kad ono patka - ne prepoznaje ih BIOS. Ono na pocetku, kad se ubaci instalacioni CD, nista... Imao sam samo opciju da ponovo napravim particiju ili vise istih, a 101% sam siguran da sam odradio sve kako treba dan ranije. Dakle, sto se mene tice, EASEUS je govno i jebem ga u usta skrbava sto mi je pojeo sve podatke! A i drug je idiot sto je odma' sve obris'o <_<
Sorry, meni je sve odradio vishe nego kulturno. Pretpostavljam da odredjeni rizik postoji sa bilo kojim softverom tog tipa.
Link to comment
Ako sam dobro shvatio šta hoćeš, ovo bi trebalo da ti radi... I Vista je nabrojana među OS-ovima...Edit: I ovo je na sličan fazon...
e, pa na tu foru.. nego ovo ima 1gb, trebace mi dve nedelje da smaknem...Ne ide da samo prekopiram fajlove na usb, jel? Mora da ima boot, samo što ne znam kako da ga napravim. Imam neki iso fajl na disku, nova verzija XP sp3 al.. :unsure:
Link to comment
evo ti uputstvo kako da napraviš boot-abilan flash disk... Ako nemaš floppy, koristiš opciju 2... Kad to napraviš, iskopiraj fajlove iz ISO-a na flash (fajlove, ne sam ISO !!!) i boot-uj sa flasha... Pojaviće se MS DOS, otkucaj SETUP.exe (trebalo bi, nisam siguran, proveri koji je izvršni fajl na ISO imageu) i počeće instalacija WIN-a... Srećno... Edited by radisa
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...