Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

2 hours ago, Garnirung said:

Ne znam da li neko zna, al ajd da pitam. Da li ovi obični Lan testeri kablova, koji mogu da testiraju i telefonske kablove (RJ11), mogu da testiraju i kablove koji s jedne strane imaju RJ45 džek, a sa druge RJ11?

 

Zar se ne razlikuje broj zica?

Link to comment

Mislis, da testira samo 4 zajednicke zice?

 

Nemam pojma, imam uredjaj, ali nisam nikad probao to (samo koristio za RJ45).

 

Moj je ovakav - u RJ11 testira 6 zica.

 

lan-network-cable-tester-for-rj45-ethern

 

Teorijski bi trebalo da radi, ako znas gde bi trebalo da ide koja zica?

 

rj45-rj11.jpg

Link to comment

Da li se neko nekad igrao sa VOB fajlovima, u smislu da izvlaci titlove iz njih? Ima li neki fin programcic za to? MKVToolNix ne vidi titlove nigde, ili ih ja ne nalazim. A ima 12 integrisanih titlova (od kojih KODI vidi samo prva tri)

Link to comment

Ako na praistoriskom računaru imam samo jedan VGA izlaz a (stvarno žeilm) treba mi da koristim dva monitora. Šta mi je potrebno od kablova/adaptera da mogu da koristim dva monitora.

IMG_20200626.jpg

 

I naravno, gde da se to nabavi, jerbo preko Kineza, traje predugo.

Edited by eye of the beholder
Link to comment
19 minutes ago, Indy said:

Trebace ti graficka kartica

Ne postoji "trik" bez grafičke?

Bojim se  da bi bilo kakva instalacija hardvera, poremetila operativni sistem.

 

 

Guglao sam pre neki dan, ne znam da li bi ovakav kabl funkcionisao..

Untitled.png

 

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Moze ako hoces samo duplirani desktop. Ako hoces extended, treba drugi nezavisni video izlaz. Ima jeftine graficke samo treba videti koja odgovara za taj pc...

Link to comment
23 minutes ago, Indy said:

Moze ako hoces samo duplirani desktop. Ako hoces extended, treba drugi nezavisni video izlaz. Ima jeftine graficke samo treba videti koja odgovara za taj pc...

Duplirani mi ništa ne radi :(

Proguglaću ove usb2vga

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Adapter zna da bude skuplji od jeftine graficke. Moze i polovna

A može i da ne radi kako treba, ja sam imao problem sa tim, na različite načine...

 

Poslednja situacija je bila odlična™, da nije hteo preko usb3 na HDMI adaptera da lepo prepozna monitor, nego je smatrao da su monitor i laptop jedan ekran, 3840x1080...

Link to comment

Vec nekoliko puta mi iskace ovo obavestenje od antivirusa, a par dana unazad vec upaljeni uTorrent zakuca i ne moze da se otvori dok preko task managera ne iskljucim proces, pa ga ponovo pokrenem. 

 

Sta je resenje? Da uninstaliram uTorrent i instaliram ispocetka ili je ovo virus u nekom torrent fajlu, pa ce da se sredi ako provalim koji je i njega izbrisem?

Untitled.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...