Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Koristim FireFox 73.0.1, 64bit na mac OS Sierra 10.12.6. Kombinat koristi outlook. Kad pristupam outlook web aplikaciji, ponekad se, bez ikakvog pravila i bez da ista uradim, prebaci u phone view. Malopre sam probao da pobrisem kukije, kes i istoriju, i vratilo se na normalan pregled. Ali to se desavalo i ranije, samo od sebe, te ne mogu biti siguran da je pomoglo. Drugi browser nije opcija. Google mi ne pomaze, ili ja numem da postavim pravo pitanje. Ima li neko ideju?

Link to comment
20 hours ago, Grunf said:

  Google mi ne pomaze, ili ja numem da postavim pravo pitanje. Ima li neko ideju?

 

Nisi ti ništa pogrešio, nema ništa na srču o tome. (Izlazi samo nešto o problemu uopšte pristupa tj login-a u OWA pod MacOS-om, ali to nije to što ti opsuješ. "OWA" je Outlook Web Access.)

 

Možda ti je (greškom) uključena develop-erska opcija Responsive Design Mode. Na PC-u se to uključuje / isključuje sa Ctrl-Shift-M, na Firefoxu. Probaj analognu Apple kombinaciju (verovatno sa Command.) Ili je nešto na tu temu slomljeno u tvom Firefoxu, pa ga možda reinstaliraj.

 

Link to comment
Quote

 

According to the software giant, devices running the 1903 update can now take advantage of the same technology used to deliver monthly updates in order to download and install Windows 10 v1909. In short, users should be able to install the latest update with fewer or no downtimes.

 

Now, since Windows 10 version 1903 and 1909 share a common core, we should point out that the older version came with some of the features of 1909, but they were locked away. The new delivery process, however, allowed the system to activate those features once everything has been completed.

 

 

1909 ima malo izmena u odnosu na 1903 (više je kao Service Pack), videćemo kako će se ponašati sledeća inkarnacija.

 

edit:

 

Ukratko, meni kući je uradio upgrade sa 1903 za nekoliko minuta, ali kad sam apgrejdovao neki laptop sa starije verzije (od 1903) smarao je standardno.

Edited by Anonymous
Link to comment
  • 2 weeks later...

čemu služi xml format? Kada ga otvorim u programu predvidjenom za xml, izlazi mi samo hipertekst kao html, može li to nekako da se renderuje u nešto slikovito?

 

Na primer, izveštaj koji mi treba, a sastoji se od kombinacije tabelarnih numeričkih podataka, može da se izveze u kao excel tabela, ali i kao xml, ali ja ne vidim neku prednost ovog poslednjeg

Link to comment
1 minute ago, Kelt said:

čemu služi xml format? Kada ga otvorim u programu predvidjenom za xml, izlazi mi samo hipertekst kao html, može li to nekako da se renderuje u nešto slikovito?

 

Na primer, izveštaj koji mi treba, a sastoji se od kombinacije tabelarnih numeričkih podataka, može da se izveze u kao excel tabela, ali i kao xml, ali ja ne vidim neku prednost ovog poslednjeg

XML može da ima ugnježedene tabele, recimo, što je u excelu nemoguće naraviti... Drugo, za manipulaciju (prenos između različitih sistema) je lakši od Excela, a daje više pogodnosti od CSV formata (koji je prost text)...

Link to comment

ok, a kako ja mogu da a očitam u nekom formatu koji je lep za oko i prezentuje te informacije, pošto ga programi namenjeni za xml otvaraju tako da vidim kao sirovi html

Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Excel?

 

Svaki normalan xml, bez ugnježdenih tabela bi excel trebao da otvori... Ako je format pravilan, naravno...

O fala kurcu da neko zna odgovor

 

Salim se nemam pojma o cemu pricate. Welcome back! 

Link to comment

Znate ono što sam vas gnjavio za memoriju u lap topu. Nisam uspeo da kupim odgovarajuću, pa sa zvao neki laptop centar da mi oni nađu i ugrade. Elem, lik u laptop centru mi je savetovao da umesto memorije ogradim ssd umesto hard diska i da će to mnogo više da mi ubrza sistem. 

 

jel to tačno ili hoće da mi proda skuplju stvar?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...