Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

14 minutes ago, renne said:

Baš loše :(

 

Pa, to ti pricam, Milsim ne treba mi za shljaku niti za bilo sta drugo, ali me kod ovih IPTV pocelo jebavati s vremena na vreme.

Videcu da predjem na 50 ili da promenim operatera (mada sam nacelno vrlo zadovoljan MTS skoro 15 godina sam kod njih pospaid mobilni i malo manje kucni net)

Link to comment

Drugar je uzeo novi komp. On je bez optickog uredjaja, pa je kupio i USB opticki uredjaj. U BIOSu je prepoznat, stavio ga je kao prvu opciju za boot, ali nece da pokrene instalaciju sa diska na kome je windows 10. U cemu gresimo ?:huh:

Link to comment
19 minutes ago, Miljenko said:

Drugar je uzeo novi komp. On je bez optickog uredjaja, pa je kupio i USB opticki uredjaj. U BIOSu je prepoznat, stavio ga je kao prvu opciju za boot, ali nece da pokrene instalaciju sa diska na kome je windows 10. U cemu gresimo ?:huh:

U tome sto instalirate Windows, ali nije to tema. :D

 

Pre svega, da li ste sigurni da je taj disk ispravan i butabilan, da li se pokrece na nekom drugom kompu?

Da li je u biosu postavljen na UEFI Disabled?

 

I natrcah na moguci hardverski problem:

Quote

 

Some USB devices, such as external hard disk drives and DVD±RW drives, require more than this, and ship with a double-headed "Y" cable that plugs into two USB ports on the computer in order to supply power (like this one), or a separate USB to +5VDC miniplug cable to accomplish the same thing.

 

From the description, it sounds like a regular USB cable was used to connect the external DVD±RW disc drive to one of the USB ports providing only 500mA, and this did not provide enough current.  Perhaps, the always-on USB port with the yellow connector provides more milliAmperes, which is why the drive worked when plugged in using that cable.

 

 

Link to comment

Meni je pojam butabilnog diska bio poznat na Amigi, ali ovde bas i ne.:D

Uvek sam instalirao sistem sa disk jedinice u okviru racunara. Pogledao sam par klipova i za fles i njeno koriscenjje mi je otprilike jasno, no za spoljni opticki uredjaj vec nije.

Ocekivao sam da kao i pre samo promenim boot prioritet i to je to.

 

Kako treba da stoji pomenuti UEFI u BIOSu?

 

Najzesce je sto ja preko vibera sve to gledam.:isuse:

Link to comment

Moracu i to da probam sutra. Nisam nikada radio to do sada, posto sam uvek radio instalaciju sa diska kod mene.

Umesto da pojednostave stvari, oni ih samo komplikuju. Jel ovo neki pokusaj zastite od nelegalnih programa, kao kod Macova?

Link to comment

Ima, naravno, i drugih načina, da USB stik particiju u nekom partition manager-u proglasiš za 'aktivnu', pa da posle tu iskopiraš čitavu W10 instalaciju. Ima i Rufus, koji sve to sam ume da uradi.

 

Ali mislim da je onaj sa Download Tool najednostavniji.

 

edit:

 

E da, stik mora biti 8GB minimum.

Edited by Anonymous
Link to comment
5 hours ago, JozoMujica said:

U tome sto instalirate Windows, ali nije to tema. :D

 

Kad Adobe njihove programe napravi za Linux ja prvi bataljujem Windows. Ali bojim se da će se to desiti nikad.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...