Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Đorđe, što se tiče snimanja na karticu nije svejedno koja kartica, tj koja klasa je u pitanju, naročito ako snimaš u dobroj rezoluciji (Full HD 60p, ili čak na 4k). U tom slučaju ništa ispod klase 10 neće završiti posao, pa ni ta u svim situacijama. Ovde je sve objašnjeno;

 

https://www.sdcard.org/developers/overview/speed_class/

 

Ili slika govori više od tisuću reči;

 

video_speed%20class_01.jpg

 

video_speed%20class_02.jpg

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Ma znam to, ispod klase 10 nikada nisam išao. Čak i ranije, par godina unazad, kada sam kupovao kartice za moj prozumer fotoaparat Nikon L340 uzimao sam samo desetke kartice, pre nego što ga je ova zver od mobilnog za snimanje i slikanje bukvalno penzionisala. :)  

 

@vememah 

Pošto vidim da se razumeš prilično u kompjutere samo još da kažem da, od kada se ovo desilo, svaki put kada otvaram taj folder gde su pokvareni video zapisi, kompjuter i kada učita sve video zapise on ponovo, i ponovo pokušava da učita te video zapise, kao da "nije zadovoljan" kako ih je učitao, odnosno deluje kao da je program, kompjuter konstatovao da "tu nešto nije uredu".  Stalno pri vrhu prikazuje zelenu liniju koja nonstop učitava i nikada ne staje u potpunosti.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Prilično je izvesno da su fajlovi nažalost nepovratno oštećeni.

 

Ako disk nije problem, onda je možda neki virus. Pošalji neki od manjih oštećenih fajlova na virustotal.com da se uveriš da nisi zapatio virus i obavezno uključi prikaz ekstenzija u Windowsu, nećeš primetiti kad ti neko uvali virus s lažnim imenom.

 

https://www.howtohaven.com/system/show-file-extensions-in-windows-explorer.shtml (postupak za sve verzije Windowsa je dostupan na linku)

 

Skoknuh i do njih. Aploudovao sam dva fajla. Nisu pronašli virus.

 

Link to comment

nekako mislim da video fajl ne moze biti nepovratno unisten, mislim nije bin aplikacija

 

aj djordje linkuj sheruj neki neki manji fajl (golotinja stop), lakse ce tako neko vec naci leka

 

 

 

 

Link to comment

Naravno da može biti oštećen, svašta.

 

Ako se oštećeni fajl otvori u nekom hex editoru, verovatno će biti vidljive jednolični sadržaj koji se ponavlja na mestu oštećenja (sve nule ili svi hex F-ovi tj. binarne jedinice). To što pojedini fajlovi imaju zvuk može značiti da je deo sa zvukom ostao nedirnut oštećenjem.

 

Može i ovako ako neće da kači ili instalira hex editor i proverava: nek sortira fajlove u tom folderu po veličini, a onda zipuje neki ispravan i neki neispravan fajl približno iste veličine. Ako zip neispravnog fajla bude osetno manji od zipa ispravnog, to znači da su pogubljene informacije tj. da je deo fajla zamenjen beskorisnim sadržajem.

Link to comment

Nisu nikakve golotinje, jednostavno to su fajlovi sa letovanja. Porodični i snimanje plaža po Pargi i okolini. Reka Aheron, Venecijanska tvrđava u Pargi, šetalište u Sivoti...itd.. Naći ću jedan manji fajl. Evo gde da ga okačim, predložite?

 

@vememah Na pojedine fajlove koje sam sa kompa vratio na isti mobilni, pojavio se ton ali ne i slika.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
7 minutes ago, vememah said:

Naravno da može biti oštećen, svašta.

 

Ako se oštećeni fajl otvori u nekom hex editoru, verovatno će biti vidljive jednolični sadržaj koji se ponavlja na mestu oštećenja (sve nule ili svi hex F-ovi tj. binarne jedinice). To što pojedini fajlovi imaju zvuk može značiti da je deo sa zvukom ostao nedirnut oštećenjem.

 

Može i ovako ako neće da kači ili instalira hex editor i proverava: nek sortira fajlove u tom folderu po veličini, a onda zipuje neki ispravan i neki neispravan fajl približno iste veličine. Ako zip neispravnog fajla bude osetno manji od zipa ispravnog, to znači da su pogubljene informacije tj. da je deo fajla zamenjen beskorisnim sadržajem.

 

Znam sta pricas ali hocu reci da samo jedan pogresan bajt moze nepovratno da unisti exe fajl a sa druge strane gomila ostecenih bajtova u video fajlu moze da se pretvori u manje ili vise naknadno popravljive brlje u samom video ako se repariraju neki heder delovi. U stvari bas to sto radi audio daje neku nadu.

 

5 minutes ago, BlackGeorge said:

Nisu nikakve golotinje, jednostavno to su fajlovi sa letovanja. Porodični i snimanje plaža po Pargi i okolini. Reka Aheron, Venecijanska tvrđava u Pargi, šetalište u Sivoti...itd.. Naći ću jedan manji fajl. Evo gde da ga okačim, predložite?

Rapidshare, Wiretransfer, Dropbox... ne znam sta je sad akteulno

Link to comment
1 hour ago, BlackGeorge said:

Hvala na objašnjenju.

Bold 1 - Da, mislim da se to desilo, odnosno da sam kompu zadao "ogroman" zadatak da odjednom prevuče oko 320 video zapisa (oko 45giga) što je za taj hard osnovne konfiguracije bio pretežak zadatak, iako je to bilo najprostije pomeranje iz foldera u folder.

 

Ne. Za ispravan hardver i softver ne postoji "ogroman" zadatak. Uprosceno, operativni sistem vodi racuna o procesima, prioritetima i svemu ostalom potrebnom da se zadati zadaci izvrse sukcesivno ili ako je to moguce i tako projektovano paralelno. U zavisnosti od slozenosti zadataka i snage hardvera, skup zadataka ce se izvrsiti brze ili sporije, ali ne postoji "ogroman" zadatak, osim ukoliko za predvidjene operacije nema dovoljno memorije, o cemu bi trebalo da vodi racuna operativni sistem i o tome obavesti korisnika.

 

Operacija "move", kada se obavlja na istoj particiji kao u tvom slucaju, zapravo ne pomera fajlove fizicki na hard disku, vec samo menja njihove "adrese". Drugim recima, uopste nije u pitanju ogroman zadatak. :)

Edited by JozoMujica
Link to comment
29 minutes ago, vememah said:

 

Evo izabrao sam neki Tiny upload. Fajl sam nazvao (opis) "Pokvareni video fajl-Sarakiniko plaža-Pogled sa stepeništa". Možda će se prikazati i kao "VID_20190703_190721"

 

Evo šta možete da očekujete u tom fajlu. Nešto slično ovome:

 

 

Aplouduje se, ima negde oko 36 megabajta i traje oko 14 sekundi.

 

 

Propade upload!!! Ovaj TyniUpload ne radi :( Tražiću novi...

Edited by BlackGeorge
Link to comment
22 minutes ago, JozoMujica said:

Operacija "move", kada se obavlja na istoj particiji kao u tvom slucaju, zapravo ne pomera fajlove fizicki na hard disku, vec samo menja njihove "adrese". Drugim recima, uopste nije u pitanju ogroman zadatak. :)

To sam i ja rekao, još na početku balade...

 

Zato mi nije jasno kako je prostom promenom pointera, moguće ga pokvariti... Padalo mi je na pamet da je bilo nekih hidden komponenti, ali onda sa tel ne bi mogao da pređe na kompjuter, a svakako ne znam da MPEG4 snima neke dodatne sakrivene fajlove... Totalno je WTF situacija...

Link to comment

Ne znam sta se moglo desiti al ja se u ovih 30 godina nisam ni jednom usudio da u windowsu kopiram premestam fajlove  sa copy/cut/paste ili misom. zajebi :sleep:

 

 

 

 

 

 

Link to comment

https://superuser.com/questions/518218/file-corruption-after-copying-files-in-windows-7-64-bit-using-two-methods

 

Quote

It's most probably a RAM problem. I had similar problems - moving files changed their checksums (very rarely, mostly in very big files at or above 1GB size and not always) and very often: archives were corrupt when created, mostly 7zip archives. So it seems like creating 7z archives with almost maximum RAM usage is a pretty good indicator of RAM problems. I ran Memtest86 and found a damaged bar, swapped it and had no problems since.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...