Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

8 hours ago, Milosh76 said:

Skini sa njihovog sajta uninstaler za KAV pa probaj tako. I usput odradi registry cleaner da malo procisti djubre koje je ostalo

 

@caligula registry clean mozes da uradis sa besplatnim programom 'ccleaner'* jako dobar program za tu namenu. valjda je i dalje besplatan? vidim sada na njihovom sajtu da ima i neka 'buy' version.

 

*takodje bi mogao da probas da sa njim deinstaliras kaspersky.

Link to comment
20 hours ago, Caligula said:

Ma odmah jos u trijalu

 

deinstalirao sam ga (valjda?)

Skini besplatno REVO uninstaller, i on će da ti počisti sve što je ostalo iza tog sranja.

Link to comment

Kako dodje do toga da racunar (laptop u ovom slucaju) ne pamti nista, nikakvu zadatu promenu ili sacuvan fajl kad se ugasi pa ponovo upali? Da li postoji neka opcija koju je neko mogao namerno da ukljuci koja brise sve, odn. ne dozvoljava promene na racunaru i pamcenje tih promena? Pored toga iako ulogovan na nalog administratora, ne dozvoljava promenu datuma i sata, koji inace nisu tacni, stoje na nekoj 2011. godini recimo. Laptop je star (ne bas iz 2011, mladji je od toga) i radi na win7, baterija mu je bila skinuta i radio je ukljucen direktno u struju. 

Link to comment

Ulazio sam u bios (iako se ne razumem u to, sto bi rekli) deluje mi dosta rustican :D i ne nudi mnogo bilo kakvih opcija, bas mi cudno. Inace u pitanju je u stvari mali acer notebook. 

Link to comment

Probaj ovo.

 

https://blogs.technet.microsoft.com/askcore/2011/06/02/my-disk-is-read-only-help/

 

I može malo više detalja oko ovoga: "ne pamti nista, nikakvu zadatu promenu ili sacuvan fajl kad se ugasi pa ponovo upali"?

 

On kad probaš da izmeniš neki fajl normalno prijavi da je fajl sačuvan, međutim u Exploreru se ne vide nikakve promene na njemu (veličina i datum izmene ostaju isti) ili prikazuje grešku jer ne može da ga sačuva? 

Edited by vememah
Link to comment

Napravim nov word fajl recimo, uredno ga sacuvam bilo gde na hardu, recimo na desktopu, mada vazi za sve particije, i on ga pokazuje kao sacuvanog i mogu da ga otvorim i radim u njemu i dalje, sacuvam izmene itd. Ali ako resetujem racunar fajla nema, kao da nije ni postojao. 

 

Posto ima postavljenu lozinku za ulazak na racunar tj. user nalog (odn. admin nalog, nema drugih), odem i ukinem lozinku i kad resetujem racunar on je opet trazi. S vremenom i datumom je isti slucaj. 

 

Moguce da je podesen na ovu read-only opciju. Probacu to da izmenim. 

 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...