Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ma mozes i da stavis to sto hoces na sajt, nije problem, ali to sto ti linkovi izgledaju ovako:

 

www.sajt.com/@loopia cluster/public/video.TVC.mp4

 

jeste problem.

 

Nesto ti tu nisi uradio kako treba.

Link to comment
15 hours ago, Caligula said:

Postavio sajt, www.jebekevu.com, nije jos gotov btw. pa nije public.

 

E sad, ne znam kako mogu da sherujem fajlove, link na video i slicno a da ne trazi password klijentu kome saljem na primer link na okacenu PDF prezentaciju ili video?

 

Trazio po podesavanjima u kontrol panelu, nema

:tongue:

Link to comment

Jedno može bit glupo pitanje. Kupio sam ovaj kuler:

 

https://www.links.hr/hr/cooler-arctic-freezer-7-pro-rev-2-s-775-1155-1156-1150-1366-am2-am2-am3-am3-fm2-fm2-fm1-939-754-050903332

 

Uz to sam kupio i termalnu pastu istog proivođača. Međutim, vidim da je na bazi kulera koja ide na procesor VEĆ nanesena pasta, kao što se vidi na priloženoj slici;

 

Da li je potrebno da dodatno nanosim pastu ili može i ovako da se postavlja?

 

 

arctic.jpg

Link to comment

Samo da se načestitam Nove godine Microsoftu za povećanje pretplate za Office 365 paket sa 6500 na 8500 dinara godišnje. Nije im dosta taj pederski fazon da naplaćuju godišnju pretplatu na softver, nego su sada i povećali cenu na skoro 80 evra godišnje, pa jbt. Odmah sam otkazao recurring payment, pa ću videti šta dalje kada istekne pretplata...

Link to comment

Uf, microsoft i licencing...

 

Pre par godina naručivao sam za ženinu firmu (win + office)×6... Prepiska i ubedjivanje da uzmem pretplatu, umesto one time paymenta bez mogućnosti upgradea posle 2 godine... Jedva sam ih ubedio da necu pretplatu i da me bole k... za upgred worda i excela...

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Uf, microsoft i licencing...

 

Pre par godina naručivao sam za ženinu firmu (win + office)×6... Prepiska i ubedjivanje da uzmem pretplatu, umesto one time paymenta bez mogućnosti upgradea posle 2 godine... Jedva sam ih ubedio da necu pretplatu i da me bole k... za upgred worda i excela...

Ja sam, maltene istog sekunda kada sam kliknuo na Cancel recurring payment dobio mejl od Microsofta u kojem mi oni nešto objašnjavaju kako je dobro za mene da imam pretplatu, a ne one-time payment. Pun mi je kufer više tih koji mi objašnjavaju kako je nešto dobro za mene, počeću da eliminišem iz mog okruženja sve one koji mi se tako obraćaju, uključujući tu i ljude i mašine. Najverovatnije ću početi od firme, gde su nam prošle nedelje objašnjavali kako se naša prilika sastoji u tome da 10-15 sati svakog dana posvetimo firmi za fiksnu zaradu, jer tako možda imamo perspektivu da napredujemo za 5-10 godina, i to ne svi, nego samo neki od nas, a i to pod uslovom da ne dovedu nekoga sa strane. Sve je danas izgleda postavljeno sa pretpostavkom da je onaj kojem se obraćaš ili debil ili nemoćan.

Link to comment

Istini za volju, masa njih je čini mi se zadnjih godina prešla s jednokratnog plaćanja na model pretplate i isto onda krene ubeđivanje i prepiska, prošle godine sam imao to isto s Teamviewer-om. :)

Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

Ja sam, maltene istog sekunda kada sam kliknuo na Cancel recurring payment dobio mejl od Microsofta u kojem mi oni nešto objašnjavaju kako je dobro za mene da imam pretplatu, a ne one-time payment. Pun mi je kufer više tih koji mi objašnjavaju kako je nešto dobro za mene, počeću da eliminišem iz mog okruženja sve one koji mi se tako obraćaju, uključujući tu i ljude i mašine. Najverovatnije ću početi od firme, gde su nam prošle nedelje objašnjavali kako se naša prilika sastoji u tome da 10-15 sati svakog dana posvetimo firmi za fiksnu zaradu, jer tako možda imamo perspektivu da napredujemo za 5-10 godina, i to ne svi, nego samo neki od nas, a i to pod uslovom da ne dovedu nekoga sa strane. Sve je danas izgleda postavljeno sa pretpostavkom da je onaj kojem se obraćaš ili debil ili nemoćan.

 

+1 na ovo, uz dodatak da svaku kretensku promenu u softveru ili servisu matična firma objašnjava da je to urađeno "da bi unapredili korisničko iskustvo". Koliko je samo majkrosoft skrljao Skajp od relativno sjajnog chat/phone klijenta do ovog đubreta danas, i kao da svaku bizarnu odluku da eliminišu korisne funkcije pravdaju "in order to enchance user experience..."

 

Link to comment
3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

+1 na ovo, uz dodatak da svaku kretensku promenu u softveru ili servisu matična firma objašnjava da je to urađeno "da bi unapredili korisničko iskustvo". Koliko je samo majkrosoft skrljao Skajp od relativno sjajnog chat/phone klijenta do ovog đubreta danas, i kao da svaku bizarnu odluku da eliminišu korisne funkcije pravdaju "in order to enchance user experience..."

 

Imam neki stari skype na win 7 mašini i ne dam mu da se apgrejduje... Radi kao satić...

 

Na službenoj mašini i WIN10, gde je došao kao deo WIn-a, ne mogu mu ništa... Prošle nedelje nije hteo da se startuje jer mi je tražio potvrdu da sma ja ja, i to tako što ćemi poslati kod ne neku mail adresu koja nije u funkciji... To što na mom accountu stoji druga adresa i što se vidi kad se ulogujem ili na web ili preko ove verzje na win 7 da nema te adrese uopšte, nije ga se puno ticalo... Bukvalno, nisam mogao da ga koristim... Idioti... Na kraju sam zamolio klijenta da sve odradimo preko Vibera...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pitanje za neki softver koji bi rešio problem...

 

Dakle, imam nekoliko dokumenata u papirnatom obliku.

Ima na njima teksta možda i neka tabela i treba mi da to prebacim u Word dokument ali ne da to uglavim kao sliku, nego da se to pretvori u Word dokument koji posle može da se edituje...

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...