Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ako je za Windoz, onda - GOM Player - osim sto je free, ima i integrisane codec-e za citanje svega & svacegaEdit: + ima ga samo 4 Mb + nema spyware-a (za razliku od BS playera u free verziji)
Hvala najlepše, odličan je GOM, baš ono što treba. :thumbsup:
Link to comment

Svaki put kada dobijem doc fajl u atacmentu Outlook-u on mi se otvara u view "reading layout". A hteo bih da sa otvori u "print layout".Kada pokrecem doc fajl sa kompjutera otvara se u "print layout"-uImali pomoci ili ...

Link to comment
Jedno pitanje ako mi firewall pokazuje da neki bekrija pokusava da mi sistematski prodre u sistem preko jednog od tcp portova sta de preduzmem :) ?
Ako isti taj firewall takodje kaze da mu to nije dozvolio - onda nahrani svinje (firewall) i nista ne diraj.Ako imas opciju na fw da pozatvaras sve portove - ukljuci je. Posle mozes da dozvolis komunikaciju samo po zaista potrebnim tcp portovima (a to su u osnovi ovi, za Win: 80/tcp http110/tcp pop3135/tcp msrpc139/tcp netbios-ssn - ako imas lokalnu mrezu443/tcp https445/tcp microsoft-ds8080/tcp http-proxy - ako koristis proxy server na tom portuplus eventualno jos neki za specificne zahteve tipa torrent, ftp i slicno, koji ce vec biti naznaceni u tim programima)Tako da ove bekrije koje pokusavaju mogu samo da se pale na zidicu.
Link to comment
Ako isti taj firewall takodje kaze da mu to nije dozvolio - onda nahrani svinje (firewall) i nista ne diraj.Ako imas opciju na fw da pozatvaras sve portove - ukljuci je. Posle mozes da dozvolis komunikaciju samo po zaista potrebnim tcp portovima (a to su u osnovi ovi, za Win: 80/tcp http110/tcp pop3135/tcp msrpc139/tcp netbios-ssn - ako imas lokalnu mrezu443/tcp https445/tcp microsoft-ds8080/tcp http-proxy - ako koristis proxy server na tom portuplus eventualno jos neki za specificne zahteve tipa torrent, ftp i slicno, koji ce vec biti naznaceni u tim programima)Tako da ove bekrije koje pokusavaju mogu samo da se pale na zidicu.
Ma nemam mogucnost da biram portove ali ga je fw sam blokirao. Inace uporan neki bekrija pokusao 10 puta preko istog porta (1433) za 48 h :) .A ja cu u medjuvremenu da downloadujem neki ozbiljniji fw. Ako neko ima neki predlog rad sam cuti :)
Link to comment

e oko ovog pitanja mog slabog torenta (ako ima nekog sa slicnim, mozda mu pomogne): resila sam sama (na sajtu tj forumu elitsekjuriti i nije bilo neke pomoci): lepo sam LAN podesila, u properties TCP/IPa da mi ne uzima automatski adrese nego unela sama IP i DNS (te adrese sam jednom za nesto oko neta koristila pa ih znam), i stavila da mi sam IP bude npr 192.168.1.100 i unela u ruteru da se forvarduje port taj i taj za tu adresu. i - sad lepo radi :]izgleda da je fora to sto sam tamo upodesavanju rutera za ip adresu stavljala 192.168.1.1, a nije trebalo to

Edited by I'm with the pilots
Link to comment
El moze neko da me uputi gde u Bgd mogu da potrazim vrhunsku rachunarsku opremu, EBPS i tome slichno?
Ja ne mogu da ti pomognem pošto nisam iz BG-a, ali će se verovatno naći neko upućeniji ako malo preciziraš šta konkretno podrazumevaš pod "vrhunskom računarskom opremom", koje te komponente zanimaju, koji proizvođači i slično. :)
Link to comment

Nikada nisam radila po ovakvom, hm, uputstvu :) (a izgleda da je ono karakteristično za sve te ISO fajlove, šta li su već):1. Unrar. 2. Burn or mount with Daemon-tools. 3. Install the game. 4. Copy over the cracked files from the ViTALiTY dir on the ISO to your installation directory.Ok, ovo prvo je jasno. Za drugo pojma nemam šta je i potrebno mi je detaljno objašnjenje. Treće se odrađuje, pretpostavljam, na uobičajen način, a četvrto bih valjda i sama provalila mada i tu može mala pomoć wink.gif .

Link to comment

Daemon Tools je program koji kreira "virtualni" DVD drajv, tako da ne moras da rezes iso fajl na disk, vec mozes da ga ucitas (mount-ujes) i sa tvog HDD-a. gcs02kw1.jpg1. Skini DT odavde2. Instaliraj3. Kada sve zavrsis, pokrenes program i u tray-u ti se pojavi crvena ikonica, na koju kliknes i izaberes Device 0 - No mediagcs03xc6.jpg4. Tada ti se otvori prozor u kome trebas da pronadjes ISO fajl i da dvokliknes na njegagcs04xz3.jpg5. Nakon toga krece instalacija (ako je u pitanju igra)6. Kada zavrsis i zelis da "izbacis" disk, ponovo kliknes na ikonu i izaberes Unmount all drives*ne veruj grobarima ni kada pomoc nude <_<

Link to comment
Dakle, pacersko pitanje:Instaliran je WinXP. Medjutim, bilo je neke zajebancije i onda je instaliran ponovo, ali kao fresh copy. Sad postoje dva WinXP-ja na PC-ju(i PC uvek nudi na boot-u koju ćeš da pokreneš). Kako eliminisati onu bezveznu kopiju, koja je sjebana i ne koristi se? Tj. kako prepoznati tu sjebanu, i ne eliminisati greškom onu koja funkcioniše?
Ne videh ovo ranije, verovatno si do sada resio problem, ali just in case:1. Start --> Run --> kucaj: msconfig2. Klikni na Boot.ini tab3. Klikni "Check all boot paths"4. Pojavice se pitanje da li zelis da uklonis nezeljeni OS iz boot menija - odgovoris sa "Yes"Kad rebootujes komp trebalo bi da bude sve u redu
Link to comment

Momci, ja sam skinuo nekoliko divx filmova sa neta, a zatim titlove, ali ne mogu da ih sinhronizujem. Koristim K-Lite Codec Pack i BS Player. Pokusao sam da pomeram titl rucno, ali je prevelika gnjavaza. Ostali filmovi rade OK. Pretpostavio sam da ima veze sa kodecima, narezao film na dvd i pustio ga u dva razlicita standalone playera, ali opet isto. Zasto!

Link to comment

Imam nekih problema sa instaliranjem, nešto nedostaje. No dobro, bar sad znam kako to funkcionše (nadam se).Nego, kad smo već kod virtuelnih diskova - imam ih tri i svi su puni. Zanima me da li oni zauzimaju prostor na mom hardu ili su i bukvalno virutalni :) ?

Link to comment
Pokusao sam da pomeram titl rucno, ali je prevelika gnjavaza. Ostali filmovi rade OK. Pretpostavio sam da ima veze sa kodecima, narezao film na dvd i pustio ga u dva razlicita standalone playera, ali opet isto. Zasto!
Зато што титлови нису за онај рип филма који си ти скинуо. Или тражи неки други титл који ће одговарати твом филму или инсталирај неки програм за рад са титловима (има неки који сви овде препоручују, јавиће се већ неко да каже који). Проблем је што ћеш, у том случају, (највероватније) морати да "премотаваш" филм како би извршио синхронизацију, што ће ти убити драж филма.Држи се прве варијанте, обиђи све могуће сајтове са титловима, ваљда ћеш наћи онај који ти треба.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...