Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Povezao sam kablovima tv i pc. Slika mi je na tv- u uglavnom crno- bela (sa nekakvim obojenim prelazima) i na pustanje filma ne prikazuje se titl. Sta da radim?
koja graficka? slika ti je crno-bela jer je NTSC umesto PAL, a titilove nemas zato sto treba da namestis 'show subtitles to overlay surface' opciju ili tako nesto... ne secam se vise. probaj da izguglas.
Link to comment

vec mesec dana i vise, od kako su mi povecali brzinu dwnlda na neobee adslu - ja imam problema sa torentomkoristim narvno utorrenti sve sam lepo podesila ruter tj port na njemu i kazem islo je tad obicno brzinom do 25 kBps (imala sam 256kbps dwnld, pa je ovo sasvim oke) i onda cap, povecali dwnld na 5121kpbs a meni torent ni da se poveca sa 12kBps - a nista ja tu nisam dirala. (mislim ne znam dal je od tog povecanja i sumnjam da je od toga, ali zaista se poklopilo tako)ima li iko ideju sta jos da pogledam, dakle ponavljam, znam sve o portovima, lepo je podesen, enableovala sam enkripciju, diseblovala upnp...ne znam sta da radim a nervira me sto ide brzinom mrtvog puza :(

Link to comment

Ne znam za uPnP,ja nisam primetio razliku kada je iskljuceno i ukljuceno... Mozda ti je upload ogranicen. Ako jeste,iskljuci to ogranicenje tj. stavi na 0kb (posle mozes da ga ogranicis u NetLimiteru) posto uTorrent dozvoljava 6kb downloada na 1kb uploada. Mozes da ga ogranicavas bez posledica po download direktno u torentu koji skidas,duplim klikom na fajl.

Link to comment

i to sam sredila, uvek stabim upload pojedinacno po torentu na 1kBps, tako sam i prema upnp ne moze smetati sto sam isklucila - to je nepotrebno kad se podesi portali i kad ukljucim oept, nista.evo sad skidam heroes i ima trista milijardi sidera a ide brzinom 4kBps. scheisse.

Link to comment

Ne znam,ja sam skinuo soundtrack filma "Eurotrip" prosecnom brzinom od 35kb a bilo je 9 sidera i 20 lichera. A jos sam na raspalom Eunetu...Probaj da podesis ovako u preferences>bittorent:global max. number of connections: 200max. number of connected peers per torrent: 100number of upload slots per torrent: 4To sam pokupio od druga kojem torenti rade odlicno (mada,on je na Telekomu <_< )

Link to comment
vec mesec dana i vise, od kako su mi povecali brzinu dwnlda na neobee adslu - ja imam problema sa torentomkoristim narvno utorrenti sve sam lepo podesila ruter tj port na njemu i kazem islo je tad obicno brzinom do 25 kBps (imala sam 256kbps dwnld, pa je ovo sasvim oke) i onda cap, povecali dwnld na 5121kpbs a meni torent ni da se poveca sa 12kBps - a nista ja tu nisam dirala. (mislim ne znam dal je od tog povecanja i sumnjam da je od toga, ali zaista se poklopilo tako)ima li iko ideju sta jos da pogledam, dakle ponavljam, znam sve o portovima, lepo je podesen, enableovala sam enkripciju, diseblovala upnp...ne znam sta da radim a nervira me sto ide brzinom mrtvog puza :(
Ovo se dešava širom sveta, samo je običaj da te upozore na to.Iz početka sam imao download speed od 512, onda su mi povećali na 2Mbit, pa onda na 8Mbit. Kada se desilo ovo poslednje, upoznali su me sa najnovijim marifetlukom zvanim "Fair Usage Policy". To je bilo nešto sa čim moraš da se "složiš" (jer nemaš izbora), a to je da ti provajder kaže: ako skineš mesečno više od, recimo, 5 gigabajta, u doba dana kada je protok najveći (8h do 24h), imamo pravo da ti zagušimo protok tako da pri surfovanju ništa ne primećuješ, ali max brzina downloada će ti biti osetno smanjena. Međutim, ova sotonska ideja ne radi baš uvek kako treba. Provajder koga imamo na poslu nam često, čak i ničim izazvano zaguši torrent protok na max 20 kb/s, čak i da ga tog meseca prvi put startujem. Jednostavno nekako detektuju da je to torrent protok i smanje ga. Dok kod kuće (drugi provajder), skidam gigabajte i gigabajte u bilo koje doba dana, nikad ne primetih neko ograničavanje. Moguće je da je neobee postavio ograničenje prilikom upgradea na veće brzine. Vidi na EliteSecurity sajtu, tamo bi trebalo da ima dosta neobee korisnika koji troše torrent, pa ako je više njih nešto primetilo, znaš da nije do tebe.
Link to comment
Ovo se dešava širom sveta, samo je običaj da te upozore na to.Iz početka sam imao download speed od 512, onda su mi povećali na 2Mbit, pa onda na 8Mbit. Kada se desilo ovo poslednje, upoznali su me sa najnovijim marifetlukom zvanim "Fair Usage Policy". To je bilo nešto sa čim moraš da se "složiš" (jer nemaš izbora), a to je da ti provajder kaže: ako skineš mesečno više od, recimo, 5 gigabajta, u doba dana kada je protok najveći (8h do 24h), imamo pravo da ti zagušimo protok tako da pri surfovanju ništa ne primećuješ, ali max brzina downloada će ti biti osetno smanjena. Međutim, ova sotonska ideja ne radi baš uvek kako treba. Provajder koga imamo na poslu nam često, čak i ničim izazvano zaguši torrent protok na max 20 kb/s, čak i da ga tog meseca prvi put startujem. Jednostavno nekako detektuju da je to torrent protok i smanje ga. Dok kod kuće (drugi provajder), skidam gigabajte i gigabajte u bilo koje doba dana, nikad ne primetih neko ograničavanje. Moguće je da je neobee postavio ograničenje prilikom upgradea na veće brzine. Vidi na EliteSecurity sajtu, tamo bi trebalo da ima dosta neobee korisnika koji troše torrent, pa ako je više njih nešto primetilo, znaš da nije do tebe.
hvala, pogledacu tamoi cula sam za to sta pricas..u sustini, iskreno, meni uopste nije bilo potrebno to dupliranje dwnld protoka (barem da su upload digli pa i nesto, ovako se ubijem dok uploadujem nesto), mislim flat flat, za surf oke, za dwnld - kad se skine, ne gori mi.ali mislim - ja nisam od ljudi koji skidaju tone stvari. ne znam, poslednje sta sam skidala je La Vallee, sa 2 sidera, 700MB, (i pazi tad mi islo ~22kBps) nesto malo muzike, mislim mesecno preko torenta ne predjem ni 3GB (a uglavnom samo preko torenta i skidam), tako da kontam da nisam u klasi tih ljudi koji pomahnitalo skidaju sve i svasta sa neta..ali od kako mi je to smanjeno, ne znam dal sam skinula ista, sem nove epizode heroes od ~300MB
Link to comment
hvala, pogledacu tamoi cula sam za to sta pricas..u sustini, iskreno, meni uopste nije bilo potrebno to dupliranje dwnld protoka (barem da su upload digli pa i nesto, ovako se ubijem dok uploadujem nesto), mislim flat flat, za surf oke, za dwnld - kad se skine, ne gori mi.ali mislim - ja nisam od ljudi koji skidaju tone stvari. ne znam, poslednje sta sam skidala je La Vallee, sa 2 sidera, 700MB, (i pazi tad mi islo ~22kBps) nesto malo muzike, mislim mesecno preko torenta ne predjem ni 3GB (a uglavnom samo preko torenta i skidam), tako da kontam da nisam u klasi tih ljudi koji pomahnitalo skidaju sve i svasta sa neta..ali od kako mi je to smanjeno, ne znam dal sam skinula ista, sem nove epizode heroes od ~300MB
Znam, ja čak pisao provajderu nešto kao "Neka hvala, meni ne treba taj upgrade na 8Mbita, dovoljno mi je sasvim i ova 2Mbit""Ali to vam je apsolutno besplatno""Znam, ali ne želim ga, da li je moguće da se moja linija ne unapredi""Ne"Jok, moraš hteo ne hteo.
Link to comment

Dakle, pacersko pitanje:Instaliran je WinXP. Medjutim, bilo je neke zajebancije i onda je instaliran ponovo, ali kao fresh copy. Sad postoje dva WinXP-ja na PC-ju(i PC uvek nudi na boot-u koju ćeš da pokreneš). Kako eliminisati onu bezveznu kopiju, koja je sjebana i ne koristi se? Tj. kako prepoznati tu sjebanu, i ne eliminisati greškom onu koja funkcioniše?

Link to comment
hvala, pogledacu tamoi cula sam za to sta pricas..u sustini, iskreno, meni uopste nije bilo potrebno to dupliranje dwnld protoka (barem da su upload digli pa i nesto, ovako se ubijem dok uploadujem nesto), mislim flat flat, za surf oke, za dwnld - kad se skine, ne gori mi.ali mislim - ja nisam od ljudi koji skidaju tone stvari. ne znam, poslednje sta sam skidala je La Vallee, sa 2 sidera, 700MB, (i pazi tad mi islo ~22kBps) nesto malo muzike, mislim mesecno preko torenta ne predjem ni 3GB (a uglavnom samo preko torenta i skidam), tako da kontam da nisam u klasi tih ljudi koji pomahnitalo skidaju sve i svasta sa neta..ali od kako mi je to smanjeno, ne znam dal sam skinula ista, sem nove epizode heroes od ~300MB
Brzina skidanja sa torrent programima nema nikakve veze sa tim koliki ti je band u downloadu. Iako ti je band 5 Mb/s to ne znači da će download ići tom brzinom. Zavisi i od toga da li seeder-i ograničavaju protok sa njihovih PC-ja, stanja mreže itd, itd.Ja imam 20Mb/s ADSL u downloadu, ali u torrentima download retko prelazi 200 kb/s.Na stranu što neki provajderi primenjuju one fazone o kojima je pisao Marvin.
Link to comment
Moze li neko da preporuci valjani (ofkors free) software za plejovanje Divx ? Da ima fast forward & rewind koji rade normalno...Hvala itd
Bsplayer Strelica levo-nazad strelica desno-napred. Meni radi dobro za avi(divx). Ne radi na .asf i na nekim .wmv ali tu ne radi ni jedan.Ako bas treba da na brzinu pregledas onda:Vdubsift+levo-desno od key-frame do key frame.
Link to comment
Moze li neko da preporuci valjani (ofkors free) software za plejovanje Divx ? Da ima fast forward & rewind koji rade normalno...
Ako je za Windoz, onda - GOM Player - osim sto je free, ima i integrisane codec-e za citanje svega & svacegaEdit: + ima ga samo 4 Mb + nema spyware-a (za razliku od BS playera u free verziji) Edited by BOOGIEMAN
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...