Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mislim da ne bi smelo to da se dešava, potrebna su dva klika da bi se došlo do toga i još bi to moralo da se radi svaki put. Nešto izgleda vršlja van tvoje volje - da ne ispadne da mračim ali Indijci prave svakakve adware-ove da bi klijentima nabacili sabskrajbere.

 

Ja sam zakačio prošle nedelje kripto majnera dok sam instalirao krekovani program.

:s_d: 

Link to comment

Ako si se negdje logov'o/registrov'o sa google account-om (primjer: login with your google account) provjeri na onom linku što sam ti ostavio koja su ovlaštenja tražili sa tog sajta aplikacije (ako nisi čit'o u tom momentu). 

Link to comment

Jel postoji neki program kojim bih mogao vremenski ograničiti otvaranje nekih word ili pdf dokumenata? Ili recimo da ti dokumenti budu online ali da ne mogu da se dl-ju, već samo čitaju?

Link to comment
On 24.10.2018. at 1:27, Indy said:

Probaj da reinstaliraš drajver (ako već nisi). Right-click iznad Start (dole levo); onda izaberi Device Manager. Tamo potraži drajver, to će biti negde pod Memory technology devices. Right-click na to, pa Update driver, pa Search automatically for updated driver software. Ako to ne radi, onda iz istog Device manager menija izaberi Uninstal device. Kad ga ukloni, onda probaj da ubodes jednu ili drugu SD karticu (on će sam da reinstalira drajver tada, fingers crossed.)

 

Ako to ništa ne funkcioniše, onda uvek možeš da nabaviš USB SD card reader (ima na eBay-u oko 5 dolara, ili tu negde.) Izgleda nekako ovako:

 

 

Pokusali smo sve sta si i ti preporucio, i jos tipa dve ideje sa neta, i bas nista ne pomaze. Sad dakle samo uz citac kartica. Hajde, nije problem, nego mi je prosto sumanuto. Dodatno imam ukupno 3 USB porta, 2 su uvek zauzeta USBovima od bezicnih misa i tastature. I tu dolazim do sledeceg problema, tj. pocetka problema koji je i doveo do toga da sef pokusa da resi problem upgradeom na Win10.

 

Izgleda da je krivica za ovo zamrzavanje kompa, koje se jos dakle tad u septembru desavalo, a onda se drasticno pogorsalo narednih meseci, krivica bas bezicnog tandema, tacnije misa. Ni taj upgrade na Win10 nije resio stvar.

 

 

On 26.9.2018. at 11:40, I*m with the pilots said:

 Od pre nekoliko dana mi se činilo da miš zeza, kao da nije radio dobro na FFu i u Thunderbird-u u smislu gašenja tabova, pomeranja kursora dok pišem mejl, a danas nisam mogla ništa da uradim od kako sam uključila komp - ne reaguje na kliktanje. Proverim sa integrisanim delom na laptopu koji izigrava miša (kako se to zove jbt) i - isto. Dakle nije miš u pitanju već nešto sa kompom. Rebutujem komp više puta, sve isto. Zvuči li nekom poznato?
//Win7 Dell star preko pet godina - sada Win10

 

Tu smo krivo mislili da nije do misa, jer kada bih izbacila USB i restartovala komp, ne bi ni integrisani mis radio, medjutim to nije bio dobar zakljucak. Jos koji put restart kompa i integrisani mis bi poceo da radi i sve bi se vratilo u normalu. I definitivno je nesto do ovog bezicnog i njegovih drajvera (ili izmena u operativnom sistemu tokom nekog win updatea) - muz je jednom, dakle samo jednom, uzeo moj bezicni tandem i ubacio kod sebe na lap top, i ovaj je sutradan prolupao, na isti nacin kao i kod mene: nije mogao da skloni upaljeni FF, samo preko Alt+Tab da dodje do drugih otvorenih programa, a kada bi bio ponovo na FF, ovaj nije reagovao itd. Nije mogao da dodje do Starta pa da posteno ugasi komp, nego je forsirano gasio komp, isto tako nekoliko puta, da bi se "otresao" svega. Kada je vratio svoj mis sa USB kablom, sve je bilo okej, i dan danas radi bez problema.

 

Potrazim naravno po netu ovo, ali standardno nije nista upalilo. Isla sam po ovoj listi i odradila ono gde stoji +, ono sa - ne znam kako/gde ili sumnjamo da bi pomoglo (ispravite nas ako gresimo!).

+ Reinstall mouse & keyboard drivers:

- Reinstall mouse & keyboard drivers in Compatibility mode:

+ Update mouse & keyboard drivers:

- Rollback mouse & keyboard drivers to earlier configs:

+ Uninstall USB serial bus controllers & restart to reinstall:

+ Under Human Interface Devices, uninstall Logitech & USB devices:

+ Change USB ports:

- Uninstalled & reinstalled Logitech Setpoint:  ------ nisam nasla gde je ovo

- BIOS Updated: Check ------- zbog one SD kartice smo odradili update BIOSa i nista nije promenilo, sad nisam

+ Disable Hybrid shutdown (or "fast startup") under Power Settings: Check (This decreased the frequency of the issue reoccurring but it still happens)

+ Perform the Hardware and Devices troubleshooter: Check. No issues found.

+ Move WIFI router away from computer: Check (It was already 40' away)

+ Update graphics card driver:

- Use Driver talent to check for driver issues, updates:

+ Disable Ethernet LAN under network Connections:

- End Realtek Audio: Check (Don't have Realtek on the computer)

+ Disable Cortana: Check

 

Kada kazem da nije upalilo, znaci to, da sam odradila uninstall necega, restartovala, sve je radilo lepo dok nisam ponovo ubacila USB od bezicnog misa.

 

Any thoughts...?

Link to comment
  • 2 weeks later...

već sam imao taj problem ranije, ali je otklonjen ne sećam se kako. :isuse:

 

stvar je u tome da mi net radi ali jako sporo, ko neki dialup, a nominalno bi trebao biti neki zver od neta.

 

speed test ni ne pokrene. 

 

Dy7Us6v.png

 

 

 

Link to comment
9 hours ago, nisam ja said:

stvar je u tome da mi net radi ali jako sporo, ko neki dialup, a nominalno bi trebao biti neki zver od neta

Kod mene (SBB) je tako bilo od četvrtka veče do sinoć.

Imam 300/50, a speedtest mi meri 4/0.2 :mellow:

 

Sredilo se samotm.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...