Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Za mobile data je takodje ukinut roaming unutar EU. Može da se koristi sav traffic koji imaš u svom paketu u drugim zemljama EU, kao da si kod kuće. Ima samo ono ograničenje "responsible use", u smislu da ne krene neko da skida torrente u roamingu. Drugačije, za normalnu upotrebu nema roaminga za data traffic.

Takodje, mislim da svi operateri u EU imaju mogućnost da se prepaid SIM-ovi dopunjuju preko njihovog sajta, bez problema.

Link to comment

Sto znaci ako ja kupim pripejd karticu u Holandiji u januaru, mogu da je koristim u aprilu u Nemackoj ili maju u Francuskoj bez da mi naplate dodatno?

 

Da li 1GB, recimo, koliko dobijem uz pripejd karticu mogu da iskoristim dokle god mi traje ili ima ograniceno trajanje?

 

P.S. znam da imam google, ali mi je pouzdanije da pitam zive ljude, nego masine koje mogu da odgovore na potpitanja :D 

Link to comment

(Ja ne znam za net posto net ne koristim, ali za pozive i poruke je odgvor potvrdan - kupis karticu u zemlji N i mozes je koristiti u zemlji M, bas kao da si u N, gde su M i N zemlje EU) Ali samo obrati paznju na ovo sta sam ti napisala, oko indentifikacije sebe. Dodatno, pre nekoliko meseci, kada sam uzimala karticu za moju mamu, nisam mogla da kupim SIM karticu nigde u poslovnicama, vec da porucim iskljucivo preko neta, pa je stigla za nedelju dana. Ne tvrdim da je i dalje tako (stanje je iz avgusta, Nemacka), ne znam da li je i dalje sada, i da li je negde drugde tako, ali bih se na tvom mestu raspitala ipak pre nego sto odem na put.

 

Trebalo bi da svi operateri imaju dopunu kredita preko neta (kartica, girocard, paypal), makar za ove velike u Nemackoj tako vazi

 

Mislim da nije tako lako naci karticu koja ce ti dati jednostavnih 1GB pa dok potrosis, obicno stave neki rok.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Sto znaci ako ja kupim pripejd karticu u Holandiji u januaru, mogu da je koristim u aprilu u Nemackoj ili maju u Francuskoj bez da mi naplate dodatno?

 

Da li 1GB, recimo, koliko dobijem uz pripejd karticu mogu da iskoristim dokle god mi traje ili ima ograniceno trajanje?

 

P.S. znam da imam google, ali mi je pouzdanije da pitam zive ljude, nego masine koje mogu da odgovore na potpitanja :D 

 

Ja sam letos koristio hrvatski bonbon, ako se dobro sećam za nekih 55 kuna (7-8€) se dobije 6 GB na mesec dana (ne znam kako je trenutno doduše). Imam dual-sim telefon i tu njihovu karticu sam stavio u drugi slot i u Nemačkoj je šljakalo kao besno, sve vreme 4G signal, a za nedelju dana nisam ni trećinu potrošio. :)

Link to comment

Dobih seriju nekih mailova od navodno Ubera, pomislih najpre da je neki spam i da nije stvarno Uber, pa nisam ni obraćao pažnju pošto nisam nikad ranije koristio njihove usluge niti imam nalog.

Sad pogledah detaljnije, stvarno je Uber, njihov mail. Prvi je bio da potvrdim mail, valjda registracija, drugi dobrodošlica, treći oko zakazivanja vožnje, četvrti potvrda zakazane vožnje sinoć negde u Švedskoj na moje ime, plaćeno nekom Visa karticom 275 kr, i peti ocena koju sam dobio od strane vozača. Šta je sve ovo koji k?:blink:

Niko nije pristupao mom mailu sem mene, gugl to odmah upozori, a i dosta dobro mi je obezbedjen mail, povezan sa telefonskim brojem.

 

Edited by mraki
Link to comment

A kako je mogao da potvrdi mail prilikom registracije i uopšte pristupi mailu ako je tako? Taj momenat me buni pošto nije logovan niko sem sa uredjaja koje ja koristim. A opet, deluje mi nekako više od pecanja napamet.

Edited by mraki
Link to comment
7 hours ago, Time Crisis said:

 

Ja sam letos koristio hrvatski bonbon, ako se dobro sećam za nekih 55 kuna (7-8€) se dobije 6 GB na mesec dana (ne znam kako je trenutno doduše). Imam dual-sim telefon i tu njihovu karticu sam stavio u drugi slot i u Nemačkoj je šljakalo kao besno, sve vreme 4G signal, a za nedelju dana nisam ni trećinu potrošio. :)

 

Hvala puno... probacu tako ili cu svaki put kad odem u inostranstvo koristiti drugu karticu za tih, recimo 10e... isplati se :D

Link to comment

Instalirao Servio na komp i za divno cudo i tv ga prepoznaje ali nece da mi pusti titl uz film. Titl je istog imena kao film. E sada da li titlove pusta tv ili on komplet film+titl svlaci sa kompa? Kako da to podesim?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment

Titl i film (serija) moraju biti istog imena i u istom direktorijumu na kompjuteru da bi ga servio povukao i prikazao

Nikakvih daljih podešavanja nema i nisu potrebna (pogotovo ako je LG tv u pitanju)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...