Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

kada obrišem sve iz temp foldera (run/temp), kompjuter se drastično ubrza, a nije bilo nešto previše fajlova unutra. Pošto se relativno često zaglupi, postoji li neko trajnije rešenje? 

Link to comment
10 hours ago, Vapad said:

Kako te zeza?

 

Gledaj, ruter moze koliko ima portova + 252-broj portova na wifi. Ali... 

ako imas nekog klijenta koji strimuje ili downlouduje moze da udavi ostale, da li radis rate limiting klijentima, koja te je konekcija ka spolja?

ako je nizeg kvaliteta moze da se greje sto mu degradira performanse, pa ako ima puno wifi klijenata (na kom je standardu, kako se konektuju)... ma svasta nesto.

 

Kako ti je to sve postavljeno? 

Kontam ljudi se igraju pretezno... 
Da li imas QoS na ruteru?

 

 

 

Nisam dao detaljan opis situacije.. 13 kompova je na lanu... Sony-ji su na wifi-u. U suštini me zeza jedan sony koji ima na sebi nalog na koji moraš da si ulogovan i nakačen na net da bi mogao da igraš igre vezane za njega jer konzola proverava licence stalno. Problem je što mi igre prikazuje  kao zaključane, kao da nema net konekcije. To je sad posebna priča za sony konzole, tj varijanta da jedan nalog koristiš na dve konzole. Imaš jednu glavnu i tu drugu koja mora da je on line i ulogovana na taj acc da bi mogao da igraš. A pošto je to nova konzola, a ja staru odneo kući da prodam a nisam obrisao taj nalog, kontam da je to pravilo problem. Juče sam na ovoj što je kući izbrisao taj isti nalog i kažu mi da danas radi normalno, tako da, valjda sam rešio, možda ga je zbunjivalo pošto sam se logovao sa dve konzole tj 2 IP adrese na taj tzv "guest" nalog. 

Link to comment
On 22.7.2018. at 23:35, Krošek said:

ako to ne uspe:

postoji nacin da izmenis sadrzaj vindoz imidza (wim fajla, na usbu sa kog instaliras) pomocu odredjenog programa ili powershella tako da ne dodju majkrosoftovi drajveri za graficku sa instalacijom (nije komplikovano). instaliraj vindoz s tog usb-a i butuj prvi put diskonektovan s neta. iskljuci windows apdejt drajvera. instaliraj drajvere pomocu programa snappy driver installer.

Nije mi uspela nijedna opcija, hvala svakako

Link to comment

Koji je maksimalni ulazni napon za kucista i monitore? :unsure:

 

Kupio sam UPS (stabilizator napona) koji ima nominalni izlazni napon 230V sa tolerancijom +/- 10%.  Kada ulazni napon u mrezi padne na 209V on popne izlazni na 247V. (Bar tako pise na ekranu uredjaja). Zar ne bi trebalo da ga popne na 230V (koliko mu je nominalni izlazni napon)? :unsure: 

 

Imaju li napajanja za kucista zastitu od previsokog napona?

Edited by Meazza
Link to comment

Imam jedan vrlo čudan problem...

Iz zvučnika mi često dopiru neki čudni zvuci, zvuči kao neki radio na kineskom, čuje se neka priča, džinglovi, traje tako par sekundi i nestane, pa ubrzo opet.

Dešava se i kad je komp upaljen, ali i u sred noći, dok je u sleep modu ili ugašen, a zvučnici skroz smanjeni (nestane kad ih ugasim).

U početku sam mislio da umišljam, ali nisam jedini koji je čuo.

Probudi me tako su sred noći neka spika na kineskom, obično na pun sat, u 05:00 obavezno.:huh:

Nije previše glasno, više je kao u pozadini, ali opet dovoljno da se čuje kad je sve tiho.

Do nedavno sam zbog otvorenog prozora tripovao da komšiju budi neki čudan alarm.

Ako je verovatni besplatnom antivirusu, komp mi je čist.

Ima li neko ideju šta bi ovo moglo biti?

 

PS ozbiljan sam, majke mi

Edited by mraki
Link to comment
13 hours ago, mraki said:

Imam jedan vrlo čudan problem...

Iz zvučnika mi često dopiru neki čudni zvuci, zvuči kao neki radio na kineskom, čuje se neka priča, džinglovi, traje tako par sekundi i nestane, pa ubrzo opet.

Dešava se i kad je komp upaljen, ali i u sred noći, dok je u sleep modu ili ugašen, a zvučnici skroz smanjeni (nestane kad ih ugasim).

U početku sam mislio da umišljam, ali nisam jedini koji je čuo.

Probudi me tako su sred noći neka spika na kineskom, obično na pun sat, u 05:00 obavezno.:huh:

Nije previše glasno, više je kao u pozadini, ali opet dovoljno da se čuje kad je sve tiho.

Do nedavno sam zbog otvorenog prozora tripovao da komšiju budi neki čudan alarm.

Ako je verovatni besplatnom antivirusu, komp mi je čist.

Ima li neko ideju šta bi ovo moglo biti?

 

PS ozbiljan sam, majke mi

Zovi popa da ti osvesta zvucnike, odmah!

 

Spoiler

Verovatno zvucnici nisu bas najkvalitetnije odradjeni, pa neki deo u ulazu pojacala hvata radio signale... imas vise o slicnim problemima ovde.

 

Link to comment
6 hours ago, JozoMujica said:

Zovi popa da ti osvesta zvucnike, odmah!

 

  Reveal hidden contents

Verovatno zvucnici nisu bas najkvalitetnije odradjeni, pa neki deo u ulazu pojacala hvata radio signale... imas vise o slicnim problemima ovde.

 

Osveštao pop, sve na kineskom, ali ne pomaže. Izgleda ću morati nekog egzorcistu da zovem.

Hvala. Evo, nadjoh i ja nešto ovde. Dosta staro doduše, i nije rešenje, ali bar nisam jedini... :D

 

Link to comment

Pouzdan servis(er) u Bgd da proveri šta je sa grafičkom kartom (mrtva mrtva, ili je moguć oporavak)?

Kako kažu mladi stručnjaci: (više) ne baca sliku. :frust: 

Nisam do sada imao potrebe za ovom vrstom usluge.

Link to comment

Iskreno, ne znam da iko vise popravlja graficke. Osim ako nije neka banalnost bas. Jel nemas opciju da se sa nekim svicujes, da vidis da li samo kod tebe ne sljaka?

Link to comment

Imam pitanje za korisnike paypala. Elem, narucio sam neku glupost sa kineskog sajta banggood.com i posle vise od 60 dana doticnu stvar mi nisu poslali. Posle 3-4 maila sam uspeo da izdejstvujem da mi vrate lovu. Ali problem je sto je lova bila uplacena preko paypala (prvi put sam ga tada koristio).

 

Kinezi mi vratili pare, na izvestaju pise -17.45e 28.5. i +17.45e 3.8.2018, ali na mestu gde mi pise stanje na racunu pise 0 evra.

 

banggood.thumb.png.a4f48b054129ce17dbd0f24e932defcc.png

Na deviznom racunu nema promena, na paypal racunu nema promena, samo se vide 2 transakcije kad sam platio 17.45e u maju i kad su mi refundirali 17.45e u avgustu ove godine.

 

Da li da cekam jos ili je tu neka greska ili sta se uopste desava?

Edited by Milosh76
Link to comment
10 hours ago, ToniAdams said:

Iskreno, ne znam da iko vise popravlja graficke. Osim ako nije neka banalnost bas. Jel nemas opciju da se sa nekim svicujes, da vidis da li samo kod tebe ne sljaka?

 

Pa to, da proverim da li je banalnost.

Jesam menjao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...