Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ako to ne uspe:

postoji nacin da izmenis sadrzaj vindoz imidza (wim fajla, na usbu sa kog instaliras) pomocu odredjenog programa ili powershella tako da ne dodju majkrosoftovi drajveri za graficku sa instalacijom (nije komplikovano). instaliraj vindoz s tog usb-a i butuj prvi put diskonektovan s neta. iskljuci windows apdejt drajvera. instaliraj drajvere pomocu programa snappy driver installer.

Link to comment

Nije neko tehnicko pitanje, ali cisto da konsultujem ppp narod.

 

Je l nekad neko pravio neki online survey, tako da moze da upravlja outputom koji izadje ispitaniku:

- njegovi rezultati (idealno u obliku bar charta) 

- jos jedno 7 slika koje bih ja tu uglavila da ispitanici mogu da imaju benchmark

?

 

 

Link to comment

Nisam mislila sumarna statistika, bazirana na osnovu odgovora vise ispitanika, nego da iskoce prosto rezultati jednog ispitanika (ja cu da poslozim internu logiku surveya pa da se dobije skor po svakoj od dimenzija koje sam predvidela u vidu bar charta) i onda da pored nalepim slike reprezentativnih tipova investitora, tj. koji bi bili njihovi chartovi.

 

Razgovarala sam sa acc menadzerkom iz Qualtricsa, ali su oni bacili fokus na analitiku, radije nego na vizuelizaciju outputa. Sad cu da ceprkam ovaj Survey Gizmo, uzela sam free trial, pa mozda uspem da skockam nesto.

Link to comment

imam čudnu potrebu :D treba mi nekakav productivity softver koji bi bio crossover izmedju to-do programa i habits programa.

 

šta mi konkretno treba:

- da mogu brzo, sa telefona, da unostim to-do stavke, podsetnike...

- da mogu da imam stavke (famozni habits) koje se ponavljaju dnevno/nedeljno/mesečno koje mogu da čekiram isto tako brzo kao urađene...

- da mogu da, u browseru ili na telefonu svejedno, imam malo kompleksniji menadžment stavki (grupisanje, analiza...)

- da mogu da vidim progres/stabilnost po tim istim habits...

- da mogu da nekako uglavim i kalendar u celu stvar...

- da mi šalje podsetnike na telefon...

 

može da bude i komercijalan softver, nije frka ako je neka razumna cena.

 

za sada sam sa nezadovoljstvom shvatio da mi pojedinačno, ni u kombinaciji, sledeći softveri ne rade baš posao:

- Google Calendar

- Trello

- Wunderlist

- Fabulous

- Habitica

- Google Keep

- Nirvana

- HiTask

...

 

Things (https://culturedcode.com/things/) mi recimo deluje zanimljivo, ali nemaju Android verziju. A i jeste malo skupo.

 

Je l imate neku preporuku?

 

Kako forsirate, putem softvera jelte, sebe da budete produktivni i organizovani? Ja trenutno koristim neki combo Wunderlist + Fabulous (s ovim trenutno eksperimentišem) + Trello, ali kao što rekoh nisam baš prezadovoljan jer ima previše žongliranja.

Edited by Svarog
Link to comment
16 hours ago, Host said:

Ako sam pogodio scenario, trazi od marketinga da ti to naprave. Svakako bi to trebalo da ide preko njih zbog sinhronizacije raznih aktivnosti, generisanja leadova, pracenje rezultata kampanje isl. Softveri za marketing automation sigurno imaju integraciju sa anketnim sistemima, a cini mi se da moze da se nabudzi automatizacija procesa jednostavnim skriptom i bez specijalizovanog softvera.

Nasla sam arhitektu u firmi da proba da mi iskodira novu output stranicu. Objasnjavao mi sta ce i kako ce, ali nije pametno da ja to reprodukujem. Nesto ce da koristi API iz survey gizmo-a i onda cu ja da opisem sta sa tim raditi, pa ce onda on da iskodira stranicu. 

Link to comment

Onako napamet, jesi li razmatrao Evernote ili RememberTheMilk? Možda neka sam-svoj-majstor integracija alatki koje ti sad delimično rade posao preko https://ifttt.com.

Disclaimer: nisam koristio ništa od ovoga za use-case identičan tvom. Uglavnom se krpim evernoteom, ali dosta manje ambiciozno :)

Link to comment

hvala za preporuke društvo, pogledaću uskoro i Toodledo i Asana.

 

RememberTheMilk sam probao pre dosta vremena, nije mi se tad svideo. ne znam da li je evoluirao mnogo u međuvremenu.

 

što se tile Evernote-a, njega koristim kao arhivu.

naime, zanimljive tekstove (uključujući i pojedina pisanija sa PPP :D)  prebacujem tamo. iz prostog iskustva da stvari imaju tendenciju da nestaju sa neta bez obzira na verovanje da "internet remebers everything". tako spakovano mi je uvek dostupno za brzu pretragu i pronalaženje kada i ne mogu tačno da se setim ko beše i gde to napisao. za tu svrhi - radi ko sat.

Link to comment
11 minutes ago, Mil@n said:

Da li prosečan router kao npr neki asus od 4000ish soma dinara ima limit po pitanju lan/wifi klijenata?

 

Koliko klijenata ti treba?

Link to comment

Kako te zeza?

 

Gledaj, ruter moze koliko ima portova + 252-broj portova na wifi. Ali... 

ako imas nekog klijenta koji strimuje ili downlouduje moze da udavi ostale, da li radis rate limiting klijentima, koja te je konekcija ka spolja?

ako je nizeg kvaliteta moze da se greje sto mu degradira performanse, pa ako ima puno wifi klijenata (na kom je standardu, kako se konektuju)... ma svasta nesto.

 

Kako ti je to sve postavljeno? 

Kontam ljudi se igraju pretezno... 
Da li imas QoS na ruteru?

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...