Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ric je velemajstor kocenja. Niko mu nije ravan u tome, svaki manevar mu je hirurski precizan. To je zaista uzivanje gledati.

 

Za razliku od njega, Max je sirovo agresivan, ima neverovatno dobre poteze, ali i strasno nepromisljene. Ako zeli nesto da postigne, neka se pod hitno ugleda na Rica..

 

Jos jedna odlicna trka. Zaista su male razlike u trkackom tempu medju tri vodece ekipe, nijanse odlucuju, bice tu super taktickog nadmudrivanja. Danas su RB-ovci bili maestralni..

 

Raduju me performanse Rendze, Hulk konstantno isporucuje, ispred smo Mekovaca, samo da se tako nastavi..

 

Sve u svemu, pocetak sezone kakav se samo pozeleti moze..

Link to comment

Strašna trka. Bio sam na ivici fotelje poslednjih 20 krugova. Počeo sam da skačem okolo kad je Dani Rik obišao Hamiltona.

 

Dobar Rendža, mislim da smo u trci egal sa Alonsom, kvale nas vade za sada. Videćemo ko će koga da outdevelopuje.

Link to comment

Lepo je videti onaj siroki osmeh na podijumu, pogotovu ako iza sebe ostavi Mecku i Ferari.


Prvu trku sam propustio, drugu odgledao hipnotisan (i zbog pauze i zbog zanimljivosti), a ovu jutros sam zakasnio na start.

Moram ugrabiti malo vremena da prodjem kroz izmene. Vidim da Mekovi deluju znatno bolje nego prosle (tuzne) sezone, a to je ono sto me najvise zanima.

 

Kakve su prognoze, jel Ferari dovoljno nabudzio masinu da se odupre Mecki?

Link to comment
42 minutes ago, John Coltrane said:

Kakve su prognoze, jel Ferari dovoljno nabudzio masinu da se odupre Mecki?

 

Ubismo se ovde od jinxovanja u nadi da jeste. U to ime i dalje svi odbijaju da poveruju u to, ukljucujuci i mene. :D

Link to comment
8 hours ago, Dark Wader said:

Ali kako RBR odučava Mercedese i Failrrari od taktike...:D

 

Nije to bas oducavanje vec puka sreca kada je bio izasao safety car, jer su ovi vodeci taman poceli nov krug i u tim situacijama obicno neko profitira. u Australiji je to bio Vettel, sada RB...

 

8 hours ago, Dark Wader said:

ahahaha, ja pričam odavno da neko mora da mu nalupa par vaspitnih..

 

Bojim se da je kasno,  jos pre sezonu-dve su trebali da padaju samari ali bio je zasticen kao beli medved i docekan kao nova senzacija na nivou  Sene ili sta vec.. A pritom se umislio da je bogu dan i perfektan....

 

4 hours ago, Grandilof said:

Uvek sam gotivio Ozija, kapa dole za danas. Idioti iz Ferrari-ja. I ne znam sta je trebalo Sebu onako da zatvori Kimmija na startu, nije mi jasno.

 

Zato sto je Seb jedno veliko ego govno, to je bar vec odavno dokazano, jel se secas one zadnje trke Webera, kada je ignorisao da ga pusti nakon sto je Mark isto cinio za njega mnogo puta...

 

Inace ispade odlicna trka, dva vozaca koje gotivim na podijumu, sta ces vise...

Link to comment

Kakva trka, za Ricca odavno sve receno, konacno mu se malo sreca osmehnula, da na prosloj trci nije imao odustajanje bio bi sad ispred Luisa za 2 p a na 3 od Seba (ako sam dobro sracunao na brzinu da je npr. bio 5.).
Odlicna sesona u najavi, svidja mi se sto ce ove godine ocigledno gume i taktike biti presudne u trkama, nema vise niko toliku dominaciju. Ako Reno malo stedi pouzdanost (RB u najavi vec sad ceka dosta penala) i kud i kamo ovezbede koji konj vise za quali nije nemoguce da se bore za jos pobeda, na ove 3 trke u samim trkama nisu bili inferiorni.

Sto se Maxa tice mislim da je RB zasrao sto ga ranije nisu malo obuzdali, svaka greska bila je ok mlad je i agresivan jbg, mora se poraditi i na temperamentu ali i na tehnici, ima jos puno da uci a samouveren je kao da je posisao svu pamet sveta. Onaj nemoguc pokusaj je bio smesan na Sebu, amaterski. Mogao bi od Ricca da proba i nauci nesto dok su jos u istoj garazi, ako ima mozga.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On ‎15‎.‎4‎.‎2018‎. at 15:19, John Coltrane said:

Kakve su prognoze, jel Ferari dovoljno nabudzio masinu da se odupre Mecki?

 

Ferrari je na ove dve trke imao za nijansu bolji race pace od Mečke. Negde sam pročitao da je Ferrarijev motor dostigao Mečkin kad je u pitanju jedan krug, ali je Mečka i dalje u prednosti u trci zbog boljeg ERS-a, pa crveni moraju da lift and coastuju dosta. To se navodno objašnjava (dostizanje Mečke) i time da je Mercedes drastično smanjio potrošnju ulja (na nivo Renaulta i Honde) dok Ferrari rizikuje na maksimalno dozvoljenom nivou 0,6l što mu daje koju desetinku.

 

Race pace Red Bulla je definitivno na nivou Mečke i Ferrarija + su dosta bolji sa gumama. U Kini su pred kraj oba stinta (na US i pre SC) počeli da pristižu obe Mečke ispred. Njihov problem su kvalifikacije pošto svaku trku startuju iz trećeg reda, a tako je teško očekivati konstantno pobeđivanje.

 

Renault sprema poboljšani motor za Barselonu (pretpostavljam testove posle trke). Valjda je i taj čuveni MGU-K u paketu, a poboljšanja daju 0,5 sek po krugu u proseku. Videćemo RB nakon toga. Podsećam da je Rendža pre 2 godine napravio sličnu stvar (poboljšao motor nakon Barse), pa je RB odjednom postao mnogo kompetitivniji i praktično pobedio Ferrari lagano do kraja sezone i bio najveća konkurencija Mečki. Prošle godine su vrlo malo apgrejdovali, videćemo ove...nadajmo se najboljem :)

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Btw, trenutno se drogiram snimcima trka iz nekih prethodnih sezona. Koliko je ona 2012.g. bila luda u svakom smislu, tako nešto se više neće ponoviti. Bilo mi zanimljivo u nekoj trci, kad Lotus obilazi Mečku, Martin Brundle kaže kako je bolji motor i straight line speed Lotusa (Renaulta) došao do izražaja. Kako se stvari menjaju :)

 

Jeste motor od 2014.g. mnogo toga izmenio, ali ja bih rekao da je predvidljivost guma izmenila još više. Ludilo sa gumama i nemogućnost da se iste provale, davala je toj (i pola 2013.g.) nepredvidivost.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...