Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ocena liverija:

 

Mercedes 7.5

Red Bull 7.5

McLaren 6.5

Aston Martin 8.5

Alpine 9.0

Alpha Tauri 8.0

Alpha Romeo 7.0

Haas 3.0

Ferrari 5.0

Williams 3.5

Link to comment

Zeleno je MW logo, bio je tu i prosle godine samo crn.

Crveno u bordo je fora, ta bordo je Ferarijeva originalna boja valjda, imali su sad nedavno za neku godisnjicu bolid tako obojen.

Link to comment

Prošle godine je Ferrari bio bordo na Muđelu (u čast hiljadite Ferrarijeve trke u F1 ako me sećanje dobro služi). Iskreno, meni bi bolid bio mnogo lepši da su ga celog ofarbali u tu boju, ova varijanta sa prelivanjem nijansi crvene mi nekako nije ispala uspešno, plus ova zelena koja mi se nikako ne uklapa. Sa druge strane, pun pogodak za zeleni Aston Martin, to mi je najlepši livery ove godine.

Link to comment

Sutra kreću testiranja u Bahreinu. Kakva su očekivanja od sezone?

 

Mislim da će RB biti dosta bliže Mečki nego na startu prošle sezone. Osim toga i poslednja dva mesta (Williams i HAAS), sve ostalo je neizvesno.

 

AM, Mcl, Ferrari, Alpine, svi mogu biti treći, ali i šesti. Ako bih baš morao da se kladim - stavio bih pare na Ferrari - motor će sigurno biti dosta bolji, a i vozački par uliva najviše poverenja. 

 

Ne znam šta da očekujem od Alpine - svi su komentarisali kako im je debeo ovaj centralni deo i zbog čega je to tako, razum mi govori da će verovatno biti šesti.

 

 

 

 

Link to comment

Slažem se, mislim da će midfield biti baš dobro krljanje. Nekako verujem da bi Vettel mogao da doživi mini renesansu, ako se sredi u glavi i ako mu legne bolid (otprilike nešto kao Piquet u Benettonu pred kraj karijere). 

 

Voleo bih da vidim da Williams uzme neki poen ove godine. Deluje mi da je to ostvarivo, s obzirom na progres između 2019. i 2020. godine. Tu im je Haas glavni konkurent, ali mi ne deluje previše realno da ovegodine Haas bude bolji. Iako je s jedne strane, Ferrarijev motor navodno ojačao spram prošle godine, sa druge strane, imaju dva početnika i ne planiraju da razvijaju bolid, pa mislim da je realnije da ih Williams nadjača.

 

Navijam da RB bude ozbiljan konkurent Mercu ove godine, ali nešto mi je strepnja veća od nade. 

 

 

Link to comment

Has nije pipnuo bolid od prosle godine (osim obaveznih izmena na zadnjem difuzoru i patosu po novim pravilima, i sto su ga prefarbali u zastavu Rusije) i ne planira da radi bilo sta na njemu tokom cele ove godine. I ovako su bili skoro pa egal sa Vilijamsom, verujem da ce ih sada ovi prestici bez veceg cimanja. Ostaje da se vidi koliko novi Ferarijev motor donosi (kazu Crveni 0,1s po krugu u proseku) ali sto se tice samog bolida Has je glavni kandidat za fenjer. Ono sto im ide u prilog je da su im vozaci iako obojica rukiji najverovatnije bolji od Latifija ali Rasel ce ih oprati lagano.

 

Sto se tice borbe za vrh Mercedes je Mercedes ali oni su vec prilicno blizu optimumu i malo je tu mesta za dalji napredak dok navodno Honda konacno donosi kompletiran motor, ono sto su trebali da imaju jos pre 5 godina (taman sad pred povlacenje). Videcemo da li ce Njui konacno imati oko cega da napravi bolid. Ferari kaze da ocekuju znacajan skok (pomenutih 0,1s od motora plus poboljsana aero efikasnost), Aston Martin je ponovo preslikan mercedes ali ne lanjski nego ovogodisnji a Meklaren dobija Meckine motore - bilo ko od ova tri moze na trece mesto. Alpin je tu potpuna nepoznanica, moze bidne jako dobro ali moze bidne i jako lose - videcemo.

Link to comment

I ja mislim da će se za treće tući Ferrari, Macca i Aston Martin prvenstveno. Sa Maccom ima momenat da su tokene morali da istroše na prilagođavanje šasije mečkinom motoru, videćemo koliko su uspeli dobro da upare, i koliko će ih penalizovati to što je konkurencija mogla da tokene iskoristi za dalje usavršavanje. Alpine mi je misterija - imali su neke dobre trenutke prošle godine (pa i pretprošle, setimo se Monze 2019. - nekako mislim da im low donwforce setup pre leži), ali nekako nisu konzistentno bili pri vrhu midfielda (ima i do toga što je Ricciardo izvlačio fakat mnogo više iz bolida nego Ocon dosta dugo, pa su možda mogli i bolje. Pitanje je i da li će Alonso moći da pokaže svoju magiju iz starih dana i izvuče maksimum iz suve drenovine.

Link to comment

Za Renault jeste vazilo da im vise odgovara low downforce, ali su prosle sezone konacno uspeli i da profunkcionisu i na ostalim tipovima staza (s izuzetkom Turske), tako da je i na tom polju napravljen znacajan iskorak. E sad, zasto su za ovu sezonu vidljivo udebljali airbox deo, to nikome trenutno nije jasno, pogotovo sto iz tima tvrde da ce koristiti stari motor sa tek neznatnim poboljsanjima. Prelzak na potpuno novi koncept i split turbo dizajn bice tek 2022.

Link to comment
13 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Za Renault jeste vazilo da im vise odgovara low downforce, ali su prosle sezone konacno uspeli i da profunkcionisu i na ostalim tipovima staza (s izuzetkom Turske), tako da je i na tom polju napravljen znacajan iskorak. E sad, zasto su za ovu sezonu vidljivo udebljali airbox deo, to nikome trenutno nije jasno, pogotovo sto iz tima tvrde da ce koristiti stari motor sa tek neznatnim poboljsanjima. Prelzak na potpuno novi koncept i split turbo dizajn bice tek 2022.

 

U pravu si, Nirburgring prošle godine je najbolji dokaz za to - Ric i Ocon startovali 6. i 7, Ric završio na podijumu. Ako se dobro sećam, i pričali su da su uspeli da "otključaju" auto i nađu pravi setting da dobro radi i u high-downforce konfiguraciji.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...