Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Nisam gledao F1 godinama, pustim danas sam kraj i budem u fazonu wtf kad je ovo ponovo postalo zanimljivo?

Sad moram da gledam celu ispočetka, zna li neko gde ima snimaka?

Link to comment

Ako je odluka stjuarda potpuna sigurica da je Hamilton izazvao sudar, onda je kazna od +5s dosta smešna. U bilo kojoj drugoj trci tih 5s skoro da se ne bi ni važilo, a nekako ne verujem da dodeljuju kazneno vreme idući prema tome kakvo je trenutno stanje na stazi.

 

E da, Lando i Meklaren :thumbup:

Edited by Marvin (Paranoid Android)
  • +1 1
Link to comment

Kako sam se nadao ovo je bilo super zanimljivo. Drago mi je za Landa i Leklera gotovo jednako. Albon hmm, ko zna dokle je mogao da ga ljiga nije ponovo izbacila iz trke.

Link to comment
51 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ako je odluka stjuarda potpuna sigurica da je Hamilton izazvao sudar, onda je kazna od +5s dosta smešna. U bilo kojoj drugoj trci tih 5s skoro da se ne bi ni važilo, a nekako ne verujem da dodeljuju kazneno vreme idući prema tome kakvo je trenutno stanje na stazi.

 

E da, Lando i Meklaren :thumbup:

 

Ja da sam na mestu sudija, okarakterisao bih kao trkacki incident, ali prihvatam i da se Lewisu pripise krivica. Samo sto je ona u rangu "da je trebalo da vise vodi racuna da ne dodje do kontakta", pa je zato minimalna kazna. Prakticno identicna situacija samo u obrnutim ulogama je bila u 1. krugu, tu je Hamilton probao spolja, pa odustao u poslednjem trenutku da ne bi izleteo jer mu Albon nije ostavio prostora.

 

Di Resta je lepo objasnio, Lewis je generalno ostavio prostora, volan namotan kako treba, nema nekog trzaja u levo da okarakterises kao nameru da izgura Albona, ali kako je kontakt prednje leve Lewisove gume sa zadnjom Alexovom, njemu ide krivica..

Link to comment

Hamilton je dobro video koliko bolji grip ima rb, obilazio ga je Albon sa spoljne strane bez problema. Mogao je da ukoci i da ostavi vise prostora, umesto toga je dao gas. Pretpostavljam da su to sudije videle preko telemetrije, da je bio understeer umesto toga, verovatno bi bio trkacki incident, ovako kazna.

Link to comment
17 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja da sam na mestu sudija, okarakterisao bih kao trkacki incident, ali prihvatam i da se Lewisu pripise krivica. Samo sto je ona u rangu "da je trebalo da vise vodi racuna da ne dodje do kontakta", pa je zato minimalna kazna. Prakticno identicna situacija samo u obrnutim ulogama je bila u 1. krugu, tu je Hamilton probao spolja, pa odustao u poslednjem trenutku da ne bi izleteo jer mu Albon nije ostavio prostora.

 

Di Resta je lepo objasnio, Lewis je generalno ostavio prostora, volan namotan kako treba, nema nekog trzaja u levo da okarakterises kao nameru da izgura Albona, ali kako je kontakt prednje leve Lewisove gume sa zadnjom Alexovom, njemu ide krivica..

 

Slažem se uglavnom. Nema nikakvog trzaja ulevo, nije čak ni branio liniju, ali jbg, da li se ulazi u teritoriju "da li mu je ostavio dovoljno prostora kad je on već bio napred". Mislim, da ni ne ulazim u krivicu toliko, bilo mi je 50/50, i kapiram zašto su ga rebnuli, i kapirao bih da ga nisu kaznili, ali kad su ga već kaznili i kad je odluka doneta jako brzo, nekako mi je malo 5 sekundi za nešto što je koštalo Albona ispadanja sa staze, a bio je u situaciji da pobedi.

 

Mada sad shvatam da uskačem sam sebi u usta, trenutno stanje na stazi verovatno ne bi trebao biti meritum pri određivanju kazni. Šta znam, razmišljam naglas više.

Link to comment
6 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

trenutno stanje na stazi verovatno ne bi trebao biti meritum pri određivanju kazni. Šta znam, razmišljam naglas više.

 

Ne bi trebalo svakako..

 

Nego, Landov pobed podijumski krug i erupcija odusevljenja:

 

https://streamable.com/vq4qzb

  • +1 1
Link to comment

Kontam da je Botas usporio i sebe i klupskog kolegu u poslednjem krugu sa jasnom namerom da epilog bude upravo ovakav kakav je. Hamilton zasluzio penal od 10 sec

Link to comment
31 minutes ago, nahbar said:

Kontam da je Botas usporio i sebe i klupskog kolegu u poslednjem krugu sa jasnom namerom da epilog bude upravo ovakav kakav je. Hamilton zasluzio penal od 10 sec

 

Ma jok, Botas je usoprio da Hamilton uđe u DRS zonu, pa da tako vuče Hamiltona još koju desetinku, da ovaj pokuša da otkači što više ovih iza njega u tom prostoru od 5 sekundi kazne.

Link to comment

Ova trka je još jednom pokazala šta najviše nedostaje današnjoj F1- stara, dobra nepouzdanost :)

 

btw, Lekler će biti šampion, samo ako mu Ferari napravi iole konkurentan bolid u narednih 10 godina. 

 

Okon me prilično razočarao. Mogao je i do 6.og mesta sa kaznom Pereza, ali je očigledno zarđao malo. Doduše, nisam ranije obraćao pažnju na to kakve su mu veštine u bliskom trkanju na stazi, sećam se samo incidenata.

Link to comment
Quote

Ferrari team principal Mattia Binotto said his team’s cars were seven tenths of a second slower than Mercedes on the straights in qualifying at the Red Bull Ring.

Ferrariev motor druga priča nakon protesta i očigledan pad u brzini koji je najavljen krajem prošle godine. 

Edited by alpiner
Link to comment
25 minutes ago, alpiner said:

U sredu navodno objava ko nam je vozač '21. 

 

 

Rekao Cyril mehanicarima da ocekuju staro poznato lice. Znaci Trulli.. :D

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...