Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Pa da, najveće zlo F1. Eno propadoše Buemi i Vergne, koji inače ugovorom godinama već nisu vezani za RB i timovi se polomiše da ih dovedu pošto su veliki majstori. Fazon kome ne daju šansu u prvom timu taj je zajeban doživotno. Šta bih dao da su mene tako zajebali sleep.gif

 

 

Ne zaboravimo da pomenemo i jednog Jaime Alguersuarija.

Link to comment

Dobro, ako je RBR juniorski program tako super i ako ne trose prebrzo vozace kako to da jedino oni nemaju nikoga sa superlicencom i to ne samo ove godine nego ni za narednu? Toliko su brzo sprzili jednu citavu generaciju da su ostali bez ikoga. Svi ostali timovi sa juniorskim programom imaju bar jednog ako ne dvojicu na rosteru u nizim serijama sa dovoljno bodova za superlicencu, ako ne vec i u F1 na pozajmicama. RBR trenutno nema nikoga u F2, ima dva klinca u prvoj godini F3 (treba barem dve godine na tom nivou sa bar jednom titulom da se skupi bodova za SL), sad su doveli O'Vorda u Superformulu (na pola sezone - treba minimum dve osvojene titule da se kvalifikuje, sto znaci nista od njega bar do 2022.) a tu im je jos i Auer ciji su jedini kvaliteti to da je Austrijanac i sestric Gerharda Bergera.

Link to comment

Ali to i dalje ne odgovara na pitanje kako ih je ishitrena jurnjava za bodovima (sram ih bilo) svrstala u toksičnu đubrad? I dokle su tačno trebali da drže mediokritete, dok njihova zamena ne obezbedi zamenu?

 

Takođe, ako je ova lista i približno tačna, trenutno postoji oko 250 vozača mlađih od 30 godina sa uslovima ili pred uslovima za super licencu - jesu li svi pod ugovorom?

Edited by zorglub
Link to comment

Sad vidim da bejah preoptimističan sa listom :isuse:, idiot :laugh:.

 

Opet, pool onih sa SL koji bi sutra seli u RB ili TR je sasvim dovoljan.

Edited by zorglub
Link to comment

Pitanje je da li im je ovakva politika donela vise ili manje bodova in the long run nego da su se racionalnije rukovodili. Jeste, imaju Maksa (imali bi ga svakako) ali su izgubili RIC i SAI. Bilo koji od ove dvojice bi im ove sezone doneo vise bodova od GAS. VER nije ni dobio sansu (tukao Rikarda u FR 3.5, bio drugi iza Vikensa - jos jednog Red Bul Juniora koji nije nikad docekao sansu), eno ga sad u FE osvaja titule. GAS je verovatno i mogao postati solidan vozac da mu je data jos jedna godina u STR, ocigledno nije jos spreman za RBR ali nije to ni Albon jebiga. Kad si ga vec gurnuo prerano istrpi ga do kraja sezone, ovako si ga zanavek izgubio kao i Kvjata pre njega. Sta ako ALB bude jos gori od GAS u RBR, koga ce onda umesto njega?

 

Ne znam gde si video 250 vozaca mladjih od 30 koji su kvalifikovani za superlicencu, na toj listi ih nema vise od 40 takvih i to ukljucujuci i ove koji su vec u F1 (ili su bili u njoj skoro pa imaju vazecu SL). Nije stvar u tome da na svetu ne postoje vozaci sa superlicencom (naravno da ih ima), nego sto RBR nema nikoga. Koliko od tih 40-tak nema vec ugovor sa nekom od F1 ekipa? Koliko njih ne vozi neki drugi sampionat gde se bore za titulu i bili bi spremni da to napuste za mesto u mrtvom STR samo da bi bio najuren prvom prilikom kad sledeci RBR junosa skupi bodove za SL? Koliko tih sto preostanu zapravo valjaju cemu?

Link to comment

Jbg apropo suše sa talentima, naidje takav period i u drugim sportovima klubovima/zemljama koje su sinonim za taj sport. Primera očiglednih ima na sve strane, nema potrebe da ih pominjem.

Činjenica jeste da je Vergne za dlaku izgubio sedište od Ricca i da su bili bukvalno 50-50 u svemu, opet s obzirom koliko je pokazao još tada ostaje pitanje zašto ga neki drugi tim nije uzeo, ili ga ne uzmu sada. Nije baš da svi imaju sponzorske vozače, a krša i dalje ima na gridu.

Gaslija su definitivno ujebale Maxove vožnje, to je opšte mesto, kao i uvećana ambicija tima u ostatku sezone. Ipak nije sve izgubljeno, Kvjat mu je primer pa ne bi trebao da klone nego pokaže maximum u ostatku sezone, ionako je Tost pričao da mu STR bolid više leži pa verujem da može pružiti poneki sasvim solidan rezultat do kraja. Za sledeću je sve otvoreno, verujem da je ovih 9 trka audicija za Albona i da je Kvjat jednom nogom u RB bolidu za 2020 ako se Albon ne pokaže. Osim ako ne odustanu od svojeg bazena i dovedu outside vozača.

Sport je više nego surov, šansa se uglavnom ne ukaže nikad, još redje u pobedničkoj ekipi, i mora se uhvatiti sa obe ruke. Jednostavno Gasli je usro, niko drugi. Bar jedan bljesak da je pokazao nego baš ništa.

Link to comment
2 hours ago, ducca said:


Činjenica jeste da je Vergne za dlaku izgubio sedište od Ricca i da su bili bukvalno 50-50 u svemu, opet s obzirom koliko je pokazao još tada ostaje pitanje zašto ga neki drugi tim nije uzeo, ili ga ne uzmu sada. Nije baš da svi imaju sponzorske vozače, a krša i dalje ima na gridu.

 

Ko je trenutno krs na gridu?

 

- Kubica (jebiga)

- Strol (mada momak ima talenta, jos jedan koga su prerano gurali, no vozi za caleta koji je zbog njega kupio F1 tim tako da su sanse da ispadne sa grida manje nego da ja dobijem priliku da opstim sa Lusi Lu)

- Djovinaci (razocarenje, puno je stagnirao za ovo sto je pauzirao, ipak gura ga Ferari tako da Alfa se tu nije mnogo pitala, a i ako on ode Ferari vec ima barem dvojicu novih klinaca koji ce tu da uskoce)

- Magnusen i Grozan su dijabole, najverovatnije jedan ili cak i obojica nece startovati sledece sezone u Hasu, ali ne moze se reci da su bez talenta. U svakom slucaju na jednom od tih mesta je vidjen Okon - ili Hulk, ako Okon upadne u Reno umesto njega.

 

Znaci prakticno samo Kubicino mesto realno visi u vazduhu, ali ko bi jos hteo u Vilijams?

Link to comment

Pa nabrojao si, prvenstveno sam mislio na ova dva soma u Haasu. Boga mi i Perez u zadnje vreme u slobodnom padu, ne znam vrv donosi još uvek Mexičku kintu sa sobom pa je specijalna kategorija. Opet i sve ove godine raznorazni su dobijali šanse a realno nisu bolji vozači od JEV-a, npr Palmer i njegovo blamiranje mi pada na pamet.

Link to comment

Takođe, koliko je uopšte krivica na RBu zbog odlazaka Rikiarda i Sainza Jr.? Nisam detaljno pratio prelaske ali ne sećam se da je ijedan od njih oteran iz tima. Novac?

 

Kao što rekoh, možda su nestrpljivi sa rezultatima mladih vozača (posle Maxa očekivanja su očigledno preterano porasla), ali ne vidim zašto bi bili omraženi zbog prakse koja baš ni sa čim ne odudara od ostatka karavanatm.

Link to comment
6 hours ago, ducca said:

Pa nabrojao si, prvenstveno sam mislio na ova dva soma u Haasu. Boga mi i Perez u zadnje vreme u slobodnom padu, ne znam vrv donosi još uvek Mexičku kintu sa sobom pa je specijalna kategorija. Opet i sve ove godine raznorazni su dobijali šanse a realno nisu bolji vozači od JEV-a, npr Palmer i njegovo blamiranje mi pada na pamet.

 

Palmer (i Erikson, Fan der Harde i njima slicni) je tipican placenik, tu samo zato sto donosi lovu.

 

JEV i ostali nakon pedaliranja iz RBR programa ostaju uglavnom i bez sponzorstva. Danas na prste jedne ruke mozes izbrojati vozace koji uvek mogu naci mesto u F1 timu bez da donesu neku lovu - Hamilton, Maks, Fetel, Kime i mozda Rikardo.

 

3 hours ago, zorglub said:

Takođe, koliko je uopšte krivica na RBu zbog odlazaka Rikiarda i Sainza Jr.? Nisam detaljno pratio prelaske ali ne sećam se da je ijedan od njih oteran iz tima. Novac?

 

Kao što rekoh, možda su nestrpljivi sa rezultatima mladih vozača (posle Maxa očekivanja su očigledno preterano porasla), ali ne vidim zašto bi bili omraženi zbog prakse koja baš ni sa čim ne odudara od ostatka karavanatm.

 

Rikardo nije zeleo da produzi ugovor jer mu je nudjeno da bude Maksov #2 - kao onomad Veber vs Fetel, uvek sa slabijom taktikom, skidaju ti delove sa bolida da daju ovom drugom, uvek krivac cak i kad timski "kolega" inicira kontakt... Mislim da je ono u Bakuu prelomilo. Sajncu su rekli da se ne racuna na njega.

 

Red Bul je trosio vozace i pre Maksa. Samo su to ubrzali kad je njega trebalo da poguraju, ovo sada su posledice vakuuma koji je tada nastao.

 

 

Link to comment

Sad...Ne bih rekao baš da je Riccu ponudjeno da bude #2. Tako je tumačeno, ali ne verujem da bi bilo tako. Prvo - imao je novčanu ponudu egal sa Maxovom na stolu, ko još daje 20 mil po sezoni vozaču da bude backup. Drugo oni su uvek naizmenično u kvalifikacijama davali tow jedan drugome, ne bih rekao da je Max u taktičkom pogledu favorizovan. I u trci je to stvar dogovora sa svojim inženjerom i timom, plus splet okolnosti u samoj trci. Za novije delove ne znam, moguće da je tu nekad Max favorizovan ali mislim da je i to bilo stvar trenutne forme, kilometraže PU i same staze i kome ona više odgovara. Naravno da je sezona odmakla ovako kako jeste ova pa Max ima šansu za P2 u prvenstvu u nekom momentu bi bio favorizovan, ali isto bi bilo i da je obrnuta situacija.

Što se Sainza tiče, on je hteo da napreduje od Toro Rossa ali je u tom trenutku RBR bio zakljucan pa je pojurio u Renault. Naravno kad su se odlucili za Ricca on je izvisio. Rekao je da se u medjuvremenu dok je bio u Renou “izgubio kontakt” sa RB (doslovce) pa se onda pojavio McLaren. Izmedju redova sam zakljucio da bi se rado vratio tamo da su mu ponudili Riccovo sedište ali do toga nije došlo. Očigledno su imali veliko poverenje u Gaslija posle dosta dobrih vožnji u STR i hteli da ga promovišu. Ali takodje verujem i da Marko jeste bio sujetan da ne uzme Sainza u razmatranje zbog epizode sa Renaultom. Bilo kako bilo, to bi iz ove perspektive bio sigurno bolji potez za RB ali šta je tu je, zapravo se Sainzu sasvim lepo sve poklopilo potom. RB-u videli smo. Možda je epizoda Sainz i najveća greška Red Bulla do sada kada su odjebi vozača u pitanju.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ocon umesto Hulka od sledece sezone u Renaultu. Ugovor na 2 godine, mada nisam video potvrdu da vise nije Mercedesov vozac..

 

Ostvarila se zelja menadzmenta da imaju Francuza u ekipi, Ocon je super talentovan, ali to nas nece pribliziti vodecima. Problem ove sezone sigurno nisu vozaci, vec inzenjeri u Enstonu..

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...