Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

15 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Recept za pobedu Maxa se zna. Prvo mora da startuje u rikverc..

 

Sad si me podsetio, jel ima neka statistika ko je koliko mesta izgubio na startu, Da i Webber bude negde prvi.

Edited by Nesh
Link to comment

Ne verujem da neko vodi takvu statistiku. Jedino su moguca poredjenja sa koje pozicije je vozac startovao - na kojoj je zavrsio, pa na osnovu toga izvlaciti zakljucak ko je bolji starter. Samo to naravno ne daje kompletnu sliku, jer se pozicije gube i tokom trke..

Link to comment

Kuku meni, necemo uspeti, ostacemo bez gume, zajebali smo, joooj...

Taktiku su izracunali perfektno, videli su da Max na tvrdim nema dovoljno dobar tempo i vrhunska ad-hok reakcija, videlo se na licima u Red Bullu da su zatečeni drugim pitom, ali uz svo dužno poštovanje za Luisa teško da bi ijedan drugi tim smeo da se “kocka” na ovaj način, znali su da mogu da mu dozvole bukvalno Hammer-Time 20 krugova i ostalo je sve bilo samo suva egzekucija čoveka koji ovakve situacije obožava. Nećemo saznati ali mislim da reakcioni pit Red Bulla ne bi pomogao - veliko je pitanje da li bi se Max uopšte vratio ispred (razlika sredinom kruga bila 20 sek), a i ako bi bio ispred ne bi zadržao Luisa 20 krugova na repu, vrv već po izlasku bi ga Luis prestigao na zagrejanim pneumaticima.

Ferrari sta reci, glib sve dublji, Sainz opet odlican. Ricc tuga, ako se nekad i nadao da moze do sedišta top 2 tima ova sezona ga udaljava od toga beskrajno, mada to više nije ni tema realno. Ne znam, ne mogu godinu dana da svarim ovu odluku.

Link to comment
1 hour ago, ducca said:

saznati ali mislim da reakcioni pit Red Bulla ne bi pomogao - veliko je pitanje da li bi se Max uopšte vratio ispred (razlika sredinom kruga bila 20 sek), a i ako bi bio ispred ne bi zadržao Luisa 20 krugova na repu, vrv već po izlasku bi ga Luis prestigao na zagrejanim pneumaticima.

 

Ne bi. Ponavljali su koliko je na Hungaroringu važan "undercut", dakle Luis bi imao debelu prednost, plus izbacili su ga nazad na stazu na potpunu čistinu. Perfektno urađeno. Red Bullu ostaje da se pita zašto oni sami nisu rizikovali malo i pitovali Maksa jer je onda opet dupla prednost njemu (ali uz rizik pit stopa), no u situaciji kada Maks vodi celu trku i odlično se brani, bilo bi prosto surovo zamerati im to.

 

A Ferari, blagi bože. Jesu ono Maks i Luis lapovali Vetela u jednom momentu?

Link to comment

Ne secam se lapovanja Veta. Apropo drugog pita - da je RBR prvo reagovao Max ne bi sustigao Luisa u tom slucaju (koji bi ostao na tvrdim). Jednostavno jači i pouzdaniji PU a i veća nežnost prema gumama Mercedesa uvek su im davali asa više u ovoj borbi. Ovakav ishod sa tim poenom za najbrži krug danas su bili maximum. Da je Botas bio rival onda bi možda nešto i nategli.

Mada postoji mogućnost da je RBR mogao da odreaguje u jednom momentu - posle drugog pita LH je izasao sa 20 sek i 20 krugova do kraja pa je spustao prosecno sek po krugu, to je tako islo do nekog 53. kruga kad je usao u guzvu i kad su gume pocele da reaguju pa je 3-4 kruga spustao samo po 0.2-0.3 po krugu, u jednom momentu je mislim bilo 13 sek razlike a 10 krugova do kraja. Kapiram da su u RBR tad pomislili da su gume izgubile prednost i da ce padanje razlike biti dosta sporije ali da su u tom trenutku povukli Maxa na supermeke izasao bi sa 7–8 sek zaostatka i imao 10 krugova pa bi vrlo verovatno ipak on sustigao i napao Luisa do kraja, njegov najbrzi krug je bio sekund i po ispod Luisovog (znam da je poredjenje donekle relativno ipak oko 1 sek je mogao skidati). Jbg nećemo nikad saznati...

Link to comment

Ovo je bilo bas kockanje, 1 od 10 puta bi upalilo i retko koji vozac osim Luisa (i Maksa) bi vozio tim tempom bez greske 20 krugova.

 

Poslednje cetiri trke su bile bas dobre, steta sto je u dve od cetiri pobedio Luis pa je prvenstvo skoro odluceno. Njemu je dosta da na svakoj trci bude drugi i da Maks pobedi sve do kraja i opet je sampion.

Link to comment

ne znam kako odjednom ova honda ispade tako dobra... dal je problem bio u meklarenu, vozacima, vremenu adaptacije sta li... no svaka cast verstapenu kako se bori sa mercedesima... valjalo bi pokupiti 6.40 na njega u spa

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...